Што би го одалечило партнерот од вас?

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ако не сака (не дека не може) да ме сфати и покрај мојот труд, трпение и енергија 99 пати да повторувам за една иста работа.
Ако го форсира текот на врската, т.е. сака пребрзо да се движиме и да биде број еден на листата на моите приоритети.
Ако не знае да контролира љубомора и посесивност.
Ако не сака да ги разбере моите принципи. Всушност, да бара да погазам иако претходно било кажано кои зацртани принципи ги имам.
Ако ме лаже.
Ако се обиде да ми ја ограничи слободата. Сметам дека знам сама да оценам до каде треба да одам.
Ако видам дека не ја почитува индивидуалноста, односно ако настапува со оние муабети дека сите се исти и постојано ме споредува со друга(и).
Ако често нешто прави намерно за да ја предизвикува мојата љубомора. Таквите тестови на живци ми одат.

:cool:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Претераното контролирање на секој мој чекор и неконтролираните испади на љубомора.
Незаинтересираноста за врската и за тоа што го зборувам.
Лажење и изневерување (ова второво би значело и крај на врската)
Да ми кажува (или наредува) што и како треба да правам (ова на живци ми оди) и да мисли дека ме поседува (yeah right)
Да не сака да ме разбере.
Да ми забранува да излегувам од дома освен со него (да, имало и такви дечковци)
Да не сака да зборува со мене за проблемите кои ги има и се’ поретко да ми одговара на повиците. :shamar:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
ако почне да јаде бурек за се и сешто(да мрчи)а, да не ми каже конкретно што му фали, ако почувствувам дека се губи страста, ако е незаинтересиран за мене, ако не ме слуша кога му зборувам...ете.
 

Tanurovski

How you doin'
Член од
21 јуни 2007
Мислења
56
Поени од реакции
4
Непочитување на моето мислење. Не може цело време да е по мое или по нејзино. Врската претставува компромис. Се откажуваш од нешто, добиваш нешто. Како што можам јас да прифатам некои работи во врска со неа, што делумно ми сметаат, може и она да прифати некои работи во врска со мене и да се смени, а не цело време да тера како што неа и одговара.
 
Член од
20 септември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
Definitivno NEDOVERBA e ona sto treba da se sluci za da me odaleci od partnerot kolku fizicki tolku i mentalno ,odnosno psihicki.Ljubomora ne podnesuvam ama mozam da svatam od kade poteknuva i koi se nejzinite koreni .Ama lagi i izmislici nemozam da toleriram ,NEZNAM da toleriram!
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Зарем треба рецепт за тоа како да се уништи нешто? Впрочем, не ли е тоа многу едноставно, ако се сака.

Е сега, ако несакам, со овој памет сега, нема ништо да го оддалечи. Знам што сакам, и кога некој тоа го заслужува, нема да има причина за да му се намршти, а не па повеќе. Кога се сака и кога има разбирање, тогаш нема да има карање, нема да има причина за оддалечување и дистанцирање.

Ако нешто не ми се допаѓа, ако приметам лаги и непочитување тоа значи крај на врската, нема потреба крајот во таков случај да се пролонгира.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
Непочитување , неверство , лага , љубомора , недоверба и посесивност
 
Член од
14 февруари 2007
Мислења
108
Поени од реакции
13
Дволичноста, кукавичлукот т.е. немањето храброст да ми каже тоа што сака во лице, истовремено контактирање со мене и со бившата девојка/и, изневерување се разбира... После ова од моја страна следува само пријатно, нема втора шанса ни за другарство, не ни сакам вакви одвратни личности да ми бидат во близина:pipi:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Што би можело да го оддалечи непријателот од мене? Па веројатно мојата голема љубопитност...Тоа е од моја страна. Од негова страна: Ако флертува со други, ако е нефлексибилен, ако не ме слуша коа зборам, ако ме изневери итн итн...:pipi:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Лаги,болна љубомора и неконтролирана посесивност,ѓњаважи во секаква смисла на зборот,неверство и споредби :nerv:
 

LaTiTeA

Ветена госпоѓица Маленковска
Член од
17 април 2007
Мислења
156
Поени од реакции
2
Моите остри заби.

Ако не бидат отапени, ќе биде искасано и со подвиткана опашка испратено.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Претерана љубомора и посесивност, непочитување на моите ставови и мислења, контрола.
 
С

Сатори

Гостин
.

Невнимание, слаба концетрација и непожртвуваност.
Неопходно ми е да има вистинска конекција помеѓу нас, за да имам во кој да верувам и за што да се борам.

Со се можам да се справам, но не и со незаинтересираност.
Да не може ментално да ме стимулира ... најважното сум го заборавила.:uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom