Што би го одалечило партнерот од вас?

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
65
Naslovot e jasen....sto bi go odalecilo partnerot od vas?koja e vasata najlosa strana vo edna vrska?I koja e pricinata i vie da se odalecite od nego?

Od mene moze da go odaleci tvrdoglavosta nisto drugo....
A jas bi se odalecila a mozebi podocna toa bi bilo pricina i da raskinam so nego e molcenjeto.Me ubiva.Nemozam da podnesam na nekogo da mu zboram celo vreme da mu razvrtuvam temi a toj da mi odgovara so odsecni odgovori kako "da,aham i ne".Preteranata ljubomora.I pred se mojot partner mora da bide dobar slusac,sakam luge koi me slusaat barem od cista kultura ako nisto drugo:smir:
 

Tetka biberce

Wild Child
Член од
18 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Претерана љубомора или ако не ми дава простор да дишам.Да гњави на мобилен на секои 10 мин секогаш кога не сум излезена со него и сл.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Па се знае љубомора, не поднесувам љубоморни партнери да ми го контролираат секој мој чекор и да го предвидуваат следниот и би ме одалечила недовербата. Тие две работи би ме натерале да го гледам со други очи.
 
С

Сатори

Гостин
...

Naslovot e jasen....sto bi go odalecilo partnerot od vas?koja e vasata najlosa strana vo edna vrska?I koja e pricinata i vie da se odalecite od nego?
Невнимание, слаба концетрација и непожртвуваност.
Неопходно ми е да има вистинска конекција помеѓу нас, за да имам во кој да верувам и за што да се борам.

Со се можам да се справам, но не и со незаинтересираност.
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
definitivno ljubomora(da go sledi sekoj moj cekor),sebicnost,i zabeleski od tipot zoso mrdna,zosto ova zosto ona.ama najpoveke laga.lagata nikogas ne bi mu ja prostila.podobro vistinata v lice,barem spored mene!
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
Mislam deka ljubomorata ne tolku ama do odredena mera, zatoa sto ako nema voopsto ljubomora nesto ne e vo red. Mislam deka nikogas nema da prostam neverstvo, i definitivno zlonamerna laga. Ama sega sum 100 % siguren deka toa nema da go napravi licnosta so koja sum
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Што би го одалечило од мене?! Хмм...Невнимателноста и не доволната посветеност (нејќам да идам со некој а он да не ми посветува доволно внимание и да се почувствувам како да сум му на последно место), напнување и гушење ( да не ме остава да дишам и да си немам некаква си моја мала слобода и приватност) и љубомора али она болна љубомора ако на секоја ситница ми прави љубоморни испади и на се живо и диво љубомори...
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
претерана љубомора,тврдоглавост,немањето слобода и сл.
 
R

reactive89

Гостин
Нешто што ни под разно не смее да го направи... (знаеш за што зборам! знам дека ќе го прочиташ ова, а ти мн добро знаеш за што зборам!!!)
 
N

NeMiRnA

Гостин
Доколку не ми обрнува внимание како на почетокот од врската и несака да губи време за мене...посесивноста исто така...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Лагите. За добра врска лагите треба да се сведени на минимум а довербата и искреноста на максимум. Сега нормално не може човек 100% да биде искрен. И да друго, посесивноста заедно со љубомората.
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Претераната или никаква љубомора( не сакам незаинтереесираност ) и лажењето. Кратко и јасно
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Неверства, недоверба, претерана љубомора, лаги...
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Lagata, preteranata ljubomora, nezainteresiranosta za vrskata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom