Што би го одалечило партнерот од вас?

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Има повеќе работи кои би можеле да ме оддалечат од партнерот. Пред се неверството, кое не само што ќе ме оддалечи, засекогаш ќе ме тргне од него. Лагите во секоја смисла. Љубомората. Сега за сега, толку :toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ладнокрвност, навреди, незаинтересираност, посесивност, правење скандали на јавни места, издеравање, исмејување на она што сум и го правам и непочитување на она што сум.

Навистина ми е многу битно почитувањето и ако тоа го нема, преферирам да бидам сама.

А он би се оддалечил од мене веројано заради мојата срамежливост и сериозност на моменти.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Ако се понашам ко најголем дебил,ако ја варам, ако сум незаинтересиран, ладнокрвен, едноставно ако не обрнувам доволно внимание или ако не покажувам доволно љубов.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Лицемерие, лажење и живеење в облаци, три работи што за мене ја сечат врската од старт.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Лаги,лицемерие,дволичност,посесивност,себичност,лигавење...
Во секој случај,лагите најмногу од се.
Кога сум во врска,многу ретко лажам,па истото го сакам и од спротивната страна.Помила ми е најбруталната вистина,отколку најслатката лага.
Верувам дека кај секој е така,нели...
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Ништо како посесивност.
Слободата ми е на врвовите на прстите како воздух низ белите дробови, сакам да знам дека оставил на мене дали ќе си заминам сама дома или со некој друг.
Што ме надоврзува на недовербата, ако не ми веруваш бре, што бараш со мене?
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
Смрдење на нозе и мишки:pos2: . Се заебавам.

Според мене, тврдоглавост би ме оддалечила од партнерката, т.е. девојка ми.
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Jas ne sakam lagi mislam deka kazuvanjeto na vistinata e temel na edna vrska bilo kolku bolna e taa. Ako ne me sakas vekje kazi mi podobro ke mi bide otkolku odokolu da doznavam deka odis so nekoja druga i me lazes. Na sekoj decko mu go imam kazano toa!Lagite bi me oddalecile od sekoj dodusa ne samo od deckoto.

A jas gi odbivam lugjeto so mojata tvrdoglavost i samodoverba
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
Мислам, при сексуален однос, во предиграта обожувам женска доминација, арогантност и тврдоглавост.

Ама тврдоглавост во „мирнодопски“ :) услови, ми оди на нерви, особено ако е тоа тврдоглавост и инаетење без причина и за глупости.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
јас како човек со не толку изјаснети чувства би кажал дека моето преќутување би ја избркало од мене ама не е така баш тоа ме прави помистериозен и се повеќе сака со мене.
би можел да кажам дека мојот недостаток на истакнати чувства ќе ја оддалечи се подалеку, а може и да се каже неверството дека понекогаш гзето не ми седи на место
 
Член од
27 март 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
Pa da definitivno ljubomora neverstvo tvrdoglavost nepocituvanje lagi seto toa definitivno bi bilo pricina da me izgubi za sekogas
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Искрено незнам што би го него одалечило, а мене може да ме одалечи единствено ако ја снема љубовта или привлечноста меѓу нас.
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Хм...па ако го лажам,ако се инаетам,ако не му се јавам најмалце 5 пати денот...
 

Мачката

Coca Cola Addict
Член од
6 август 2007
Мислења
581
Поени од реакции
6
Идиотско понашање, да си ја кревам цената. Одма февга ќе фати :)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Ако се понаша, изведува криви дрими, и глуми некоја си Пи*ица од Холивуд, ајт со здравје, не сакам трвдоглавост, сакам да ми парира ама во одредени граници, и да не биде разгалена
 

Kajgana Shop

На врв Bottom