Што би го одалечило партнерот од вас?

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Јас зa незе ќе бидам бог во машките, ќе ме сака мене и само мене, од машка страна јас за незе ќе бидам се, ќе бидам Нај, во секоја гледна точка, а ако ми флертува со др. и ми коментира други машки како биле убави и привлечни , ме излудува и најчесто завршува со кавга..
И нормално, они нормални работи, спонзорушење, љубомора, нос у воздух, и нормално се подразбира хигиената :)
 
B

Borg_Drone

Гостин
Сметам дека овие се најважните работи кои би предизвикале тоа да се оддалечам од партнерката:

-материјалистичките погледи
-љубомората
-неискреноста
-несозреаноста

Друго хммм, не можам да се сетам во моментов ама ова се најважните работи кои би предизвикале „искра“ кај мене за да се оддалечам од партнерката.
А како прв го ставив материјализмот зошто искрено никогаш не сум можел да ги разберам тие луѓе (не ни сакам од една страна) што се материјалистички настроени.Сите ние сме за тоа да имаме сигурен живот заснован на добар финансиски столб дури и јас, но од друга страна пак да го гледам целовкупниот живот низ призмата на парите?Бљак мислам, луѓето да ги избирам според нивното богатство а не според нивниот карактер?!После тие луѓе се чудат на крајот зошто они се несреќни и зошто имаат ужасен наместо среден живот а тие проблеми честопати настануваат кога ќе наидат на некој таков кој после тоа откако ќе ги прочита кои се и што се ќе ги шиба како што ќе му текне зошто знаат дека нон-стоп ќе бидат до него (поради материјалната состојба) и знае дека му се може.А овие кога се освестуваат веќе е доцна........А трето, и тие луѓе ми оставаат впечаток дека не се борбени во животот, дека се сакаат на готово да добијат а за мене тие луѓе се навистина одвратни и такви луѓе неспособни и мрзеливи суштества не се потребни за општеството, контрапродуктивни се и тешки кукавици луѓе кои немаат храброст да се справат со нештата!
И ги бришам како од централен регистар, нормално.
 

Syltharis

The Fallen
Член од
10 јануари 2012
Мислења
3
Поени од реакции
2
Покрај најчесто горе наведените причини... глумењето емотивно мртва личност.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
Љубомората
Посесивноста
Недоволна комуникација
Копање во некој делови од животот кој сакам да се минато, ама има некои кој тоа обожаваат да знаат што, како и зашто било баш така, како животот да ми е филм па мора некој да го изгледа.
 
К

Кики.

Гостин
Од него би ме оддалечиле:
- болна љубомора (во мали дози е ок), неверство, лага, ако нема смисла за хумор и ако немаме добра комуникација.
А него од мене може да го оддалечат:
- лошата смисла за хумор и понекогаш тврдоглавоста.
 
Член од
2 јуни 2012
Мислења
14
Поени од реакции
8
Неверството,лагите, непосветеноста и секако болната љубомора :)
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Љубомората
Посесивноста
Недоволна комуникација
Копање во некој делови од животот кој сакам да се минато, ама има некои кој тоа обожаваат да знаат што, како и зашто било баш така, како животот да ми е филм па мора некој да го изгледа.
Сакав да си пишам во темава, ама гледам веке си пишал се што мислев да си кажам :D
Потполно се согласувам, само што би додала и: Не давањето на поддршка во битните и одлучувачки моменти во мојот живот
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Nikoj ne pisal nisto, nema zaljubeni po forumov :D
 
Член од
6 август 2012
Мислења
123
Поени од реакции
39
најмногу мразам контрола,не сакам никој да ми дише во врат,самобендисаноста како тој ...,лагата,тогаш толку е нема хемија и
 

Kajgana Shop

На врв Bottom