Што антивирус користите?

Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.979
Поени од реакции
5.416
Порано користев Аваст, ама се деси пред 7-8 години преку УСБ од лаптоп на професор (по информатика!) да закачам руткит на компјутеров, кој Аваст не го детектираше. Тогаш инсталирав Авира, која го на најде и го исчисти. Секако требаше формат тогаш да се прави, ама од тогаш наваму цело време Авира користам и сум немал никави проблеми освен некои ситни инфекции. На моменти ми сметаше тоа што користи многу РАМ Авирата и некогаш кога се апдејтуваше знаеше да го закочи компјутерот, ама во поглед на заштита сум задоволен. Па еве сега пред некое време лапнав од едно место гага лиценца од 1 година за Авира Про. :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.998
Поени од реакции
7.134
Деновиве од МСЕ преминав на АВГ, со период од 30 дена за купување на лиценцата(нормално нема да ја купам). АВГ-то најде некои работи кои ни антималварето ни МСЕ не најдоја, ама за скенирање дополнително нема појако нешто од combofix. Незнам зошто некои ме советуваа да не го користам. Сум слушал дека го зголемува оној фиксниот сектор на Ц дискот....ама појна немам дали е така или како е всушност
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.206
Поени од реакции
1.535
Авг е тежок џанк од антивирус само касперски,есет,нортон и бит дефендер вредат

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.998
Поени од реакции
7.134
Кога го купив писито пред 5 години(актуелниов), другарите ми уградија Нортон, и многу работи закачив со него. Откако го сменив тргна работата на подобро. Но можеби денес е рабптата различна
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
ne koristime antivirus bidejki znajme so prajme i kaj vlegvame, a ako mi treba antiviris Kasperky e najdobar
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.910
Поени од реакции
5.065
Ништо од антивируси јас засега немам инсталирано, само користам таа заштита што ја има од самиот windows 10 windows defender .
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
992
Поени од реакции
3.079
Bit defender internet security 2016. Лапнав 6 месеци лиценца. Најдобар антивирус што досега сум го користел, а верувајте сум користел и Аваст, Авира, Панда Секјурити, Ашампоо, Њиндовс дефендер итн. итн. :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.548
Поени од реакции
12.423
Аваст користам едно 3 години и врши работа, не се замарам со лиценци а и вируси немам фатено, кога има нешто сумливо ќе упали аларм и то.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.998
Поени од реакции
7.134
Аваст користам едно 3 години и врши работа, не се замарам со лиценци а и вируси немам фатено, кога има нешто сумливо ќе упали аларм и то.

фри верзија или ја ``плаќаш `` по торенти
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
4.510
Поени од реакции
7.677
Незнам каде е најприкладно да го постирам видеово, доста е поучно и интересно.

Kevin Mitnick: Live Hack at CeBIT Global Conferences 2015
 
На врв Bottom