Што антивирус користите?

G

Gjoksi

Гостин
здраво досега имав аваст но денес братми ми инсталираше есет смарт 7
наавастот не показуваше вируси при скенрање а од есет најде 20 дали тоа казува дека есет е подобра ???
битејки е платена верзија ??
Мислам дека ЕСЕТ е подобар од АВАСТ!
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Никаков. Еве година дена го немам преинсталирано компјутерот да не е за подрек. Си тера ко шо треба.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
14
Знаете ли како да го променам јазикот на есет смарт 7 ????//
 
G

Gjoksi

Гостин
Знаете ли како да го променам јазикот на есет смарт 7 ????//
Ако веќе е инсталирана програмата, НЕ можеш да го променеш, нема опција да го промениш јазикот кога е веќе инсталирана програмата! Ќе мора наново да ја симнеш:
http://www.eset.com/int/download//home/detail/family/5?installer=offline
Одбери си оперативен систем и ЈАЗИК и кликај Download! :D
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.100
Поени од реакции
5.742
На муабетов... зошто служи Firewall-от?
Ако бидеме реални, за блокирање на ехе-а од кракирани игри и програми да не се конектираат со нивните сервери и да откријат дека ти е пиратски софтверот. :свиркам:
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
14
Ако веќе е инсталирана програмата, НЕ можеш да го променеш, нема опција да го промениш јазикот кога е веќе инсталирана програмата! Ќе мора наново да ја симнеш:
http://www.eset.com/int/download//home/detail/family/5?installer=offline
Одбери си оперативен систем и ЈАЗИК и кликај Download! :D
фала :D :D :D :D
 
G

garthok

Гостин
Нод 32 ав (троши најмалку ресурси) и привремен скан со malware bytes ви е најдобро решение. Све друго се повеќе нашминкани ствари него корисни
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
кракнат антивирус е никакво решение. Аваст е најдобар, само мењај мејл секоја година.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Јас имав ставено имејл на Авастот ама ко го форматирав, мајсторот ми го регистрирал со негов мејл. Прашањето ми е дали можам сега да го сменам имејлот или ко ќе помини една година од регистрацијата?
 
G

Gjoksi

Гостин
Јас имав ставено имејл на Авастот ама ко го форматирав, мајсторот ми го регистрирал со негов мејл. Прашањето ми е дали можам сега да го сменам имејлот или ко ќе помини една година од регистрацијата?
Можеш да ја сменеш само лозинката, но не и e-mail адресата! Опции: 1. Ќе мораш да почекаш една година или пак 2. Да го одинсталираш Авастот од твојот компјутер и повторно да го инсталираш, односно да му направиш преинсталација со твојата e-mail адреса!
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
132
Поени од реакции
7
имам проблем да не зне некој до што е кај еден др префрлав од усб некој податоци кај мене и посем тоа кога ке ставам несто на усб го прави шорт кат вајда имал некој вирус у пц али како да пребарам не го наога авирата ?
 

Cak

Член од
22 април 2009
Мислења
212
Поени од реакции
18
имам проблем да не зне некој до што е кај еден др префрлав од усб некој податоци кај мене и посем тоа кога ке ставам несто на усб го прави шорт кат вајда имал некој вирус у пц али како да пребарам не го наога авирата ?
USB virus scan simni si (ful verzija i registriraj ja) i prvo scan na removable media posle fix system (se stiklirano) restart i gotovo resen problem. Ako ima nesto ne jasno pisi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom