Што антивирус користите?

Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Symantec, но наслокоро планирам да преминам на BitDefender.
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
BitDefender бесплатната верзија открива повеќе вируси од Аваст бесплатната верзија, меѓутоа во овие месец дена неколку пати не ми стартува кога ќе го уклучам компјутерот, интерфејсот е толку едноставен што за мене е дури глупав, нема апсолутно никакви опции за подесување, ипак се враќам на аваст.
 
Член од
4 декември 2013
Мислења
198
Поени од реакции
70
BitDefender бесплатната верзија открива повеќе вируси од Аваст бесплатната верзија, меѓутоа во овие месец дена неколку пати не ми стартува кога ќе го уклучам компјутерот, интерфејсот е толку едноставен што за мене е дури глупав, нема апсолутно никакви опции за подесување, ипак се враќам на аваст.
False-positives :)

Иначе од кога го имам avast! Free, до сега нема фатено ни еден вирус, дали е до антивирусот или поради тоа што посетувам проверени страници и симнувам па речиси се што е позитивно, проверено, не знам... планирам да почнам да работам без антивирус само што не сакам многу да експериментирам, ако дојде до форматирање тогаш ми е pain in the ass, половина ден ми пројде :)
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
166
Поени од реакции
56
False-positives :)

Иначе од кога го имам avast! Free, до сега нема фатено ни еден вирус, дали е до антивирусот или поради тоа што посетувам проверени страници и симнувам па речиси се што е позитивно, проверено, не знам... планирам да почнам да работам без антивирус само што не сакам многу да експериментирам, ако дојде до форматирање тогаш ми е pain in the ass, половина ден ми пројде :)
И јас користам аваст. Кај татко ми на компјутер кој што отвара многу руски сајтови и симнува разни научни трудови од сегде кај ќе стигне често фаќа вируси.

На мојот компјутер ретко дава предупредување за вирус. А на еден мал лаптоп немам ич ставено антивирус и до сега нема гајле.

Битдефендер ми ја блокираше јава на времето па затоа го сменив.

Sent from my Grand X In using Tapatalk
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Користев Касперски се дур не начекав Нортон Интернет Секјурити 2 год. лиценца за 160денари :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.560
Поени од реакции
38.683
јас пак аваст фри антивирус, дефинитивно најдобар, до сега ниеден вирус не се протнал, малвери такви срања проаѓам со малвербајтс и то
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Незнам кој има искусено, али Нортон има СТРАШНА кустомер поддршка. СТРАШНА.
Кејот што го купив да ти бил активиран на друг акаунт, и им ги приложив сите докази што ги имам, нормално, видоа дека не лажам и сум во право и ми аднаа 2 год, free subscribe.
Пред тоа за мене беше Касперски и само Касперски, али ако сакате да не ве боли глава и во секој момент да прашате било што, Нортон :)
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
никаков. defender i firewall што се вградени во windows и памет и глава, друго не ви треба.
скенирање одвреме на време со malwarebytes за да се осигураш дека е чист системот и безбеден си.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Дечки, користам Аваст веќе неколку години и си се регистрирав па ко ќе појдев во менито Registration ми кажваше уште колку дена ми истеква регистрацијата (нормално трае 365 дена). Е сега приметив дека не пишува уште колку дена трае. Немам ни внесено некаква емаил адреса пошто од кај што го купив лап топот ми го имаа инсталирано па не ни имаа ставено емаил адреса. Што можи да е финтата што не ги одбројува деновите?
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
^Крак.
Исто на легалната верзија на нод32 одбројува денови, на кракнатата не.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Отако инсталирав Malwarebytes Anti-Malware и Microsoft Security Essentials да чукнам во дрво до сега не сум имал проблеми. Ниту еднаш не ми се закочил компјутеорт за разлика претходно сите можни антивирисни програми ги пробав и секогаш ми фаќаше вируси и ми се закачуваше. Оваа варијанта за видновс 7 е најдобра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom