Што антивирус користите?

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
kLiNkA напиша:
kaspersky... ubedlivo najbolji,,, najvise definitions, ne go usporuva kom.....
Да ама убедливо и најдосаден анти вирус
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
deXterche напиша:
Да ама убедливо и најдосаден анти вирус
вистина тебе не те свакам што е поентата во интересни анти вируси.иначе не збориме за тоа кој е интересин или досаден туку збориме кој го користите и кој има надобри можности лол и ај кој е за тебе интересен анти вирус?
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Avast Anti Virus ... deXterche stavi go .. ima i igri na nego sto ke ti napravat da ti bide interesno so anti virusot !!! LOL
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Никој не прави муабет за интересни и неинтересни анти вируси. Ама несакам анти вирус кој за се крева паника...па кога вистина ке треба да интервенира, по навика, ке му дозволиме на вирусот да влезе во нашиот PC.
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Тука ја преместив темава оти повеќе би одговарало. Е сега дали Принц ќе ја спои со веќе постоечките теми за антивируси он нека си одлучи.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
AVG 7.1 pro + firewall, одличен, брз, не го гуши системот, малку влече од ресурсите. Го користам веќе 2 години и ептен сум задоволен.
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
130
Поени од реакции
2
Go koristev AVG nekolku meseci i onaka oki bese. Pred 1 mesec go instalirav Avast i mislam deka e podobar zosto ima opcija za skeniranje P2P network, koga simnuvam nesto preku BearShare, DC++ ili bilo sto na krajot pred da bide prefrlen od Temp folderot do vistinskata pateka vednas pravi scan na fajlot i ako ima virus moze odma da go brisi, a so AVG ja nemav taa opcija. Potoa ima normalno web scan, mail scan, instant messaging scan i uste nekoi drugi, a i super e sto mozis da si odbiras koi od ovie ke sakas da ti bidat aktivni. Protiv Spyware koristam Microsoft Antispyware. ServicePack 2ka sekako so firewall zastita. I toa e toa.
 
Член од
27 април 2006
Мислења
127
Поени од реакции
3
So dva antivirusi mnogu greski se pravat
inace ja koristam kasperski i super e!!!!
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
Касперски инисто повеке (освен сто мораам да правам формат секои 15 дена :(
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
NOD32 ... дефинитивно најдоброто нешто што постои моментално !
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
Avast ! i Norton SistemWorks 2000 i kusur
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.701
Поени од реакции
4.876
kaspersky anti virus i zone alarm pro
 
P

Princ

Гостин
И јас од пред 4 дена се префрлив од Norton AntiVirus 2004 на Kaspersky 6.0. Одличен е!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom