Што антивирус користите?

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
McAfee и супер ми е! :)
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
според мене топ 2 антивируси се:
Kaspersky Antivirus i NOD 32.
Kaspersky Antivirus во моментов ја има најголемата датабаза на вируси што може да ги детектира и е одличен во отстранувањето на (познатите) вируси. Еве каде и лежи неговиот недостаток. NOD 32, за разлика од Kaspersky Antivirus има хеуристички енџин (за препознавање на нови вируси за кои сеуште не е достапна антивирусна дефиниција) и поради тоа е еден од најомилените антивируси in the cyber world. Ако Kaspersky Antivirus некако успее да интегрира хеуристички енџин (а сигурен сум дека батките од Kaspersky Antivirus компанијата и тоа како го можат ова) ќе биде дефинитивно на врвот. Kолку за дополнителна информација, совет: не користете norton anti virus osven ako nemate dual-core (dva procesora vo edno kukjushte) poso ednostavno go JADE kompjuterot i negovite resursi. За Trend Micro PC Cillin мислам дека му недостига малце подотеран интерфејс и понапредни опции. Засега, kaspersky и NOD32 се борат за место во елитата. Кој ќе победи, останува прашање на време.
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
Insane напиша:
Avast Anti Virus ... deXterche stavi go .. ima i igri na nego sto ke ti napravat da ti bide interesno so anti virusot !!! LOL

ОД каде изваде дека на аваст антивирусот имало игри :nesvest:
хахахаххахахаххаха:icon_lol:
 
Член од
3 мај 2006
Мислења
14
Поени од реакции
0
битдефендер препорачан од форумџија
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
jasno i glasno sum za nod32ne se oseka kako raboti pazi se dodeka ne instalirav nod 32 ne koristev anti virus posle instalicija go brisev za 2-3 dena a sega nemam gajale mrzam antivirusni
 
Член од
27 април 2006
Мислења
127
Поени од реакции
3
Kaspersky the antivirus

Go koristam kasperskito veke 1.5 godina i ne e los. Sea imam eden problem pri updatetuvanjeto na virus database i mi pisuva nekoj error 27 od prvin mislev deka e padnat serverot ama veke 8 dena ne mozam da updatetuvam:nerv:
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
195
Поени од реакции
0
dali ja imas 6 ta

ako pobaraja na nekoj taker i probaj

podobar e od 5 ta
 
Член од
27 април 2006
Мислења
127
Поени од реакции
3
niso neam go formatirav i se otide BRADA :angel1:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Kaspersky, порано Norton ама позадоволна сум од Kaspersky
 

Trancer4e

Extreme Trance Addict
Член од
25 јануари 2006
Мислења
427
Поени од реакции
1
Nikakof....ne posetuvam stetni sajtovi...surfam pretezno na "sigurni" sajtovi....porano imaf NOD32 i AntiVir koa spustaf sekakvi losi alatki :) od iranski sajtovi :)
 
Член од
6 февруари 2006
Мислења
17
Поени од реакции
1
nod 32 антивирус а за заштита од ad-ови хакери.... ad watch и spystopper кој топло го препорачувам.
 
Член од
6 февруари 2006
Мислења
17
Поени од реакции
1
можеби ок антивирус е али сето тоа замарње и јадење рам не го поднесувам и затоа користам нод 32.
 
Член од
19 декември 2005
Мислења
259
Поени од реакции
2
Rootc напиша:
Go koristam kasperskito veke 1.5 godina i ne e los. Sea imam eden problem pri updatetuvanjeto na virus database i mi pisuva nekoj error 27 od prvin mislev deka e padnat serverot ama veke 8 dena ne mozam da updatetuvam:nerv:
Истиот проблем и јас го имав и затоа го мавнав. Земи си Norton шо си е сигурно сигурно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom