Што антивирус користите?

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
High_Voltage напиша:
Истиот проблем и јас го имав и затоа го мавнав. Земи си Norton шо си е сигурно сигурно
Абе Norton ако имаш 512+ МВ рам.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Не знам зошто некои викат дека касперскиот бил подобар од НОД32 а според мене касперски за К*Р не го бива....се испофаќав вируси со тој....многу пати ми го носеа компјутерот на форматирање а сега со НОД32 уживам...милиони вируси ме напаѓаат ама сите до сега НОД32 ги збриша....а слабо на касперскиот според мене му беше тројанскиот коњ...неколку пати ми се зарази со тројански коњ...а за другите вируси беше добар
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ја имав еднаш еден вирус....абе никој жив не го бришеше...ни Касперски ни Нортон ни Нод 32...и на крај најдов еден програм RegRun Control Center...фала богу се спасив...сеа го имам и него и Касперски и тоБ ми е
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
196
Поени од реакции
0
ac|d напиша:
јас ги користам касперски и авг според мене тие се најдобри мислам што се фрее?
сега вие кажете ми како се справувате со вирусите ?
Megju Kaspersky i NOD biram Kaspersky. NOD ima reputacija na mnogu revolucioneren AV so nekakvi posebni metodi na shirenje na definiciite po site nivni serveri po svetot ama programceto e gola voda vo odnos na kaspersky.
NOD zema samo 3-4 MB pomalce memorija od Kaspersky a efektivnosta mu so golem procent pomala. Mozete da najdete statii od tipot na NOD so 40% poefikasen od Kaspersky, tie se plateni statii i neoficijalni testovi, cisto onaka za propagnda. Jas sum koristel kraknati verzii i od dvete programi probuvam da bidam kolku sto mozam po objektiven. Dobra strana na NOD e sto toj e mnogu eftin da se kupi licenzirana verzija (vo BG beshe 4 lv - okolu 160 denari)
A i btw Kaspersky ne e free samo neznam kolku kosta i dali uopste go ima vo skopje da se kupi cel paket so Anti haker. Imashe edni kraknati i trial keys so go javuvaa mirc 6x kako virus, toj problem se resi so pustanje na novi kraknati keys koi ne praat takvi problemi.
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
kaspersky во иднина велат дека ќе додадат одлична хеуристичка заштита, така да после ќе нема шпекулации дека има подобар антивирус од Kaspersky.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Mac)) напиша:
Ја имав еднаш еден вирус....абе никој жив не го бришеше...ни Касперски ни Нортон ни Нод 32...и на крај најдов еден програм RegRun Control Center...фала богу се спасив...сеа го имам и него и Касперски и тоБ ми е
Е сега мешаш баби и жаби! Програмот што си го нашол нема врска со антивируси, а и намената му е друга, ама ај сеа ме мрзи да објаснувам.:star: Битно си го избришал вирусот.
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Сега си инсталирав AVG ANtiVIrus. ОК Е!
 

VGC9DCTX9C

Prof. Dr. Zgembo Adišlić
Член од
3 мај 2006
Мислења
101
Поени од реакции
46
KaiTekk напиша:
според мене топ 2 антивируси се:
Kaspersky Antivirus i NOD 32.
Apsolutno tocno a i vistinito, polosata strana na Kaspersky e sto zema dosta poveke resursi za razlika od NOD32
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Boxi-Ulterior напиша:
можеби ок антивирус е али сето тоа замарње и јадење рам не го поднесувам и затоа користам нод 32.
Мене не ми е јасно што правите со компјутерите и зошто некој програм ви јаде толку меморија. :)

Еве за пример мене Касперски колку ми јаде:



Но пак, секој компјутер си е своја приказна...Се бришат програми, се деинсталираат, еден антивирус, па друг, па бриши, па останува ѓубре, па не го чистиш ѓубрето...Лошо конфигурирање...
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Абе според вас кој антивирус најмалку го успорува компјутерот? ЈАс од тие што ги имам користено Bitdefender некако најбрз ми изгледа. За заштита незнам колку е добар зашто само неколку дена го користам мада гледам по нет секаде е меѓу првите 3 места
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Абе, ако имаш 512+ МБ РАМ, ниеден нема да ти го успорува компјутерпт. Инаку, го деинсталирав AVG. Вирус немам одамна фатено. А богами ни spyware пошто поголемиот дел од времето кое сум на интернет го поминувам на форумот на Кајгана - кој е тотално безбеден.
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Абе кога зборам за успорување највеќе мислам на пуштање на windows. Ако без антовирус му требало на системот да се стабилизира 5 секунди, вака ќе му требаат 25 секунди, а може и повеќе во зависност од тоа колку програми имаш ставено да се подигаат со виндовсот заедно
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
ОК е. Се разбравме. ипак мислам дека Касперски е на ТОП-листа.
 
Член од
8 мај 2006
Мислења
2
Поени од реакции
0
Gi imam koristeno skoro site anti viusi i spored mene najdobar e BItDefender.Inaku koristev Norton,AVG free,Antivir Personall edition,eTrust,Kasperski,Mc cafee i drugi.Kako profesionalni taka i personal verzii imam koristeno ali mislam deka BitDefender e Ok.Norton nema veze(pretezok e za komjuterot a i slabo detektira virusi i drugi stetnici).Go preporacuvam e Trust,dobar e.Za najdobra zastita sekako ne klikajte na se i seshto.Pozdrav!!
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Јас имам инсталирано Касперски, ама секогаш ми е исклучен. И никогаш немам вирус фатено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom