Што антивирус користите?

Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Користам Webroot и до сеа сум презадоволен .
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.599
Поени од реакции
2.220
Каква ве
Користам Webroot и до сеа сум презадоволен .
рзија имас Antivirus ili Internet Securitu.И јас сакав на Webroot да се префрлам но незнам колку РАМ користи.Ако мојс пиши колку рам фајка.А иначе користам нортон 360 5 и добар е
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Каква ве

рзија имас Antivirus ili Internet Securitu.И јас сакав на Webroot да се префрлам но незнам колку РАМ користи.Ако мојс пиши колку рам фајка.А иначе користам нортон 360 5 и добар е
256
 
Член од
20 јануари 2011
Мислења
46
Поени од реакции
1
Јас си користам AVG и Malware-bytes за некои помали црви а AVG е многу добар имаш се што ти треба(y)
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Стај си или COMODO или Avast и не се замарај со лиценци. Овие се бесплатни а вршат работа.
дали уште трае промоцијата на COMODO PRO за бесплатна заштита 1 година и ако може линк за даунлоад :)
--- надополнето: Aug 16, 2011 7:34 PM ---
комодо и касперски се тука негде а нортон е зад нив друго ништо не признавам

абе комодо про 1 година трајл линк?
--- надополнето: Aug 16, 2011 7:42 PM ---
дајте ми линк за даунлоуд комодо про 2011 ама да биде триал 1 година не 1 месец слушам дека имало такво нешто промоција а у што ти ја знам :D ако може побрзо зошто вечерва го форматирам ПЦто
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
дали уште трае промоцијата на COMODO PRO за бесплатна заштита 1 година и ако може линк за даунлоад :)
--- надополнето: Aug 16, 2011 7:34 PM ---

абе комодо про 1 година трајл линк?
--- надополнето: Aug 16, 2011 7:42 PM ---
дајте ми линк за даунлоуд комодо про 2011 ама да биде триал 1 година не 1 месец слушам дека имало такво нешто промоција а у што ти ја знам :D ако може побрзо зошто вечерва го форматирам ПЦто
види на официалната од комодо ама мислам дека нема веќе...
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Видете луѓе ми треба ваша помош..и тоа голема зошто имам ненормална збрка у главава.


Како прво до сега користев AviraAntivir и не сум задоволен ич..вчера ја избришав Avirata и симнав Kaspersky PURE и кога го секнирав цел систем ми најде МНОГУ тројанци..а до сега цело време користев Авира(ама од сега веќе не)..и се убив по читање форуми..гледав споредби а-у..и сега ми треба совет,да ми помогнете околу изборот..дали е добра оваа комбинација:

COMODO Firewall+Avast ANTIVIRS

И не сакам да користам трајл ресетери или кракови зошто тоа ми е излитена работа и не ме уверува тоа дека на производ од 2 000ден како касперски може толку лесно да се "хакне".

И по можност да ми оставите линкови за даунлоад ( ама од официјална страна не од некој ЧКЉ страни)

P.S. Знам дека барам на готово многу ама верувајте ИЧ не сум у состојба да барам зошто глава ќе ми пукне и тоа ви го препуштам вам на поискусните :)
 

rosoner22

Milan sempre con te!!!!!!
Член од
12 март 2010
Мислења
108
Поени од реакции
12
дали уште трае промоцијата на COMODO PRO за бесплатна заштита 1 година и ако може линк за даунлоад :)
--- надополнето: Aug 16, 2011 7:34 PM ---

абе комодо про 1 година трајл линк?
--- надополнето: Aug 16, 2011 7:42 PM ---
дајте ми линк за даунлоуд комодо про 2011 ама да биде триал 1 година не 1 месец слушам дека имало такво нешто промоција а у што ти ја знам :D ако може побрзо зошто вечерва го форматирам ПЦто
ај пробај тука
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.481
Порано Comodo Firewall, и Norton антивирус, сега само Norton бидејќи во рутерот имам ненормални безбедносни опции кои се доста по робусни од било кој софтверски фајрвол :)

И да незнам кој рече дека Norton бил позади Kaspersky и Comodo, но да му кажам дека греши, во најмала рака се еднакви.
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571

BitDefender Total Security 2010,а исто така го имав и 2011
и? не те бендиса 2011 па се врати на 2010?

јас користам BitDefender Total Security 2011 (лиценциран) и + од пред некое време по препорака на Псисајд користам и Malwarebytes anti - malware и салам ме прочисти :)

дифендерот не ми наоѓаше ништо а и не го апдејдирав и скенирав редовно
мелвербајтес ми најде 10 закани (тројанци,спајвери,мелвери и по некој терорист со долга брада) и ги свитка

а гледам BitDefender Total Security 2012 има и мелвер протекшн - одлично
само не знам дали ќе си ја врши работата како мелвербајтес?

гледам на сликата е на 1 во место (или си прават реклама)


не користам никаков антивирус.
ц ко ќе прочитам вакво нешто.....

јас со антивирус (читај погоре за причината) фатив тешки вируси а ти без антивирус црвја можи имаш фатено

или секој трет ден го форматираш писито?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom