Што антивирус користите?

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
ц ко ќе прочитам вакво нешто.....

јас со антивирус (читај погоре за причината) фатив тешки вируси а ти без антивирус црвја можи имаш фатено

или секој трет ден го форматираш писито?
го немам форматирано PCво неколку години.Имав есет антивирус порано и едино само ми го успоруваше компјутерот па го избришав и сеа ми е топ.Па што ако имам некој рат и сл.,ако ми работи побрзо со вирус него со антивирус.... башка има криптери со кој ниеден антивирус неможе да ги препознае вирусите и се продаваат прилично ефтино(имав најдено еден за 40$) и скоро секој втор човек денес знае да направи рат и килогер.треба да си доволно глуп за да симнеш нешто такво
тоа е тоа топ ми е без антивирус
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
го немам форматирано PCво неколку години.Имав есет антивирус порано и едино само ми го успоруваше компјутерот па го избришав и сеа ми е топ.Па што ако имам некој рат и сл.,ако ми работи побрзо со вирус него со антивирус.... башка има криптери со кој ниеден антивирус неможе да ги препознае вирусите и се продаваат прилично ефтино(имав најдено еден за 40$) и скоро секој втор човек денес знае да направи рат и килогер.треба да си доволно глуп за да симнеш нешто такво
тоа е тоа топ ми е без антивирус
ОК ти си знајш

а шо е работата со keylogger debugger
оти пред скоро 1 год така ми се појавуваше а немав тогаш антивирус
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Microsoft Security Essentials.
Кратко време го користам сеа за сеа задоволен сум :)
 
A

Auditore

Гостин
Avast 6 Internet Security
Најдов лиценца за него валидна до 18.4.2012, до тогаш најверојатно сум сигурен.
 

sveto4aki2

РОДИТЕЛ
Член од
17 јануари 2009
Мислења
268
Поени од реакции
37
Imam eset NOD Antivirus 4.2.42.o i imam simnato edno programce koe vo sekoe vreme dava validni licenci taka so ova eve godini nanazad PC mi e top,go koristat povekemina taka da nema nikakov problem a plus imam i Malwarebytes' Anti-Malware i Spybot - Search & Destroy.Ova e isprobana recepta
--- надополнето: Oct 16, 2011 10:42 AM ---
Imam eset NOD Antivirus 4.2.42.o i imam simnato edno programce koe vo sekoe vreme dava validni licenci taka so ova eve godini nanazad PC mi e top,go koristat povekemina taka da nema nikakov problem a plus imam i Malwarebytes' Anti-Malware i Spybot - Search & Destroy.Ova e isprobana recepta
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.596
Поени од реакции
2.213
Ненам за вас ама јас еве 2 месеци користам малваребајтс и сум презадоволен. За да се осигурем вчера симнав и WebRoot искенирав и нема ништо. Ке си продолжам со малваребајтот ми се чини дека е доста добар:)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Malwarebytes не е антивурис, него суплиментарен програм кој се користи со Антивирус во комбинација, Malwrаebytes во никој случај неможе да замени еден класичен антивирус...
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.596
Поени од реакции
2.213
Malwarebytes не е антивурис, него суплиментарен програм кој се користи со Антивирус во комбинација, Malwrаebytes во никој случај неможе да замени еден класичен антивирус...
Знам точно што е малваребајтот. Класичен антивирус избегнувам да користам поради инс причи. Знаат многу пати лажно да детектираат некој фајл. Некои антивируси дури бришат и блокираат фајлови без да прашат и тоа ме нервира. Како и да е антивирусот многу досадува. Јас користам огнен зид и малваребајтот најчесто како пасивна програма, т.е. со него скенирам кога не сум сигурен.
Него ти си истиот член од на ИТ?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Koи се тие антивируси што бришат без да дадат изестување? јас знам 2 такви, Comodo & Kaspersky....
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.596
Поени од реакции
2.213
Koи се тие антивируси што бришат без да дадат изестување? јас знам 2 такви, Comodo & Kaspersky....
Па што прашуваш ко знаеш;)
Кога симнав фајл нортон 360 или касперски (не сум баш сигурен) директно без да праша ми го перфрли во карантин, тоа ме изиритира и баталив се
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Па што прашуваш ко знаеш;)
Кога симнав фајл нортон 360 или касперски (не сум баш сигурен) директно без да праша ми го перфрли во карантин, тоа ме изиритира и баталив се
епа ќе си подесиш што како, ти ако идеш типикал коа инсталираш така по дифолт ќе ти ги лупне, иди ристор следен пат и подеси си во фајл анти вирус шо сакаш..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom