Што антивирус користите?

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Подолг временски период не користам анти вирус...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Како ти се брани компјутерот од вируси?
Нема потреба да се брани... немам вируси, користам Win 7 и не ми е преинсталиран 1 година.

Не гледам порничи, не измислувам “еј пер ми треба програма за даунлоадирање на јутјуб“, не инсталирам се и свашта, не пикам стик секаде... Толку.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.596
Поени од реакции
2.213
Корисниците на виндоус 7мица немаат некоја посебна потреба за антивирус ако бидат внимателни. Под дифолд доаѓа со огнен зид, анти спајвер и UAC. Ако овие три работи не ги изменете и ги оставите како што се тогаш нема да се плашите од вируси. Но UAC е предосаден за да небиде исклучен јебига
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
Го има како Free BitDefender 2010/11 некаде или уште се плаќа? (целосна верзија, не демо)
За жал се плаќа, но за среќа има торенти и пиратски даунлоад. Да живее пиратерија....:D
 
Д

Данлош Чехонте

Гостин
Нема потреба да се брани... немам вируси, користам Win 7 и не ми е преинсталиран 1 година.

Не гледам порничи, не измислувам “еј пер ми треба програма за даунлоадирање на јутјуб“, не инсталирам се и свашта, не пикам стик секаде... Толку.
епа што не ставиш free DOS?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
на замунда го има лиценциран до 2045 :)
Да, но треба прво да го симнуваш 2010 па да го инсталираш, па после 2011 па инсталирање пачови и ред други работи..има доста заебанции. Еднаш го инсталирав така, али сега и сум заборавил.
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
костистам
ZoneAlarm Extreme Security 2012-with DataLock
не е лош
најдобро е тоа шо не го успорува компјутерот воопшто ич све по тајно си работе update,scan..
 

Hitchhiker

Concordia
Член од
23 октомври 2011
Мислења
96
Поени од реакции
31
Microsoft essentials security vo kombinacija so free zone alarm firewall...prezadovolen sum
 

Kajgana Shop

На врв Bottom