Шопинг Солун

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.599
Поени од реакции
11.402
Koga pocnuvat popustite vo Cosmos i nekoe predlog mesto za parkiranje vo Solun okolu centarot?
Попустите се обично после 14.01 до крајот на февруари.

За паркирање

- Aко стигнуваш порано, обично има место на паркингов (платен е)
https://goo.gl/maps/rmvKftcbva4Q84C19

- Ова е катна гаража, малку подолу од паркингот. Работи до 16ч или до 18ч, не сум сигурен.
https://goo.gl/maps/ow2ND5vnz1Evtw819
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.556
Поени од реакции
5.535
Koga pocnuvat popustite vo Cosmos i nekoe predlog mesto za parkiranje vo Solun okolu centarot?
годинава на 13 месецов ама почекај некој ден додека извадат се и гледај викенд да не одиш зашто гунгула е од наши и грци
за паркирање зависи што планираш, ако е за шетање ондак кај пристаништето е најубаво
јас во план сум за Водици да одам со едно ноќевање па ке пишам еден ревју ма да кај нив попусти стварно има така да сигурно се наоѓаат добри парчиња и секако вреди да се отиде
забораив да напоменам дека попустите се за цела Грција не само во Космос а реално ако ги шеташ бутиците у центарот на Цимицки ондак и немаш потреба да тепаш време у Космос зашто истите продавници се а и робата 80% иста
а ако јас се прашувам би идел у Космос зашто се е сконцентрирано на едно место додека ваму иако се на една улица се врти многу поише а и треба по спратови да идеш итн

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
1.702
Поени од реакции
9.191
Јас скоро секогаш паркирам на отворениот паркинг на One Salonica бесплатен е на 20 мин пешачење до кеј. Ако веќе мора да се плаќа ок цени се на пристаниште првите два саати по 2 ЕУР, трет и четврт по 1,5 и после по 1 ЕУР.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.556
Поени од реакции
5.535
Јас скоро секогаш паркирам на отворениот паркинг на One Salonica бесплатен е на 20 мин пешачење до кеј. Ако веќе мора да се плаќа ок цени се на пристаниште првите два саати по 2 ЕУР, трет и четврт по 1,5 и после по 1 ЕУР.
ауу браво ако стигаш од таму до кеј за 20мин
не ти е лоша идејата ама не преферирам зашто кај се акам по продавници цел ден па уште да си додавам


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.837
Поени од реакции
48.663
Боље у Космос, зашто у близина ти е и Мега Аутлет, а и други ствари како Икеа или Џамбо.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.599
Поени од реакции
11.402
Боље у Космос, зашто у близина ти е и Мега Аутлет, а и други ствари како Икеа или Џамбо.
Сакаш да кажеш дека ако купиш нешто од Икеа или Џамбо ќе го носиш у раце до Космос? Хахахах.

Поарно нека се паркира во Афитос...
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
620
Поени од реакции
252
годинава на 13 месецов ама почекај некој ден додека извадат се и гледај викенд да не одиш зашто гунгула е од наши и грци
за паркирање зависи што планираш, ако е за шетање ондак кај пристаништето е најубаво
јас во план сум за Водици да одам со едно ноќевање па ке пишам еден ревју ма да кај нив попусти стварно има така да сигурно се наоѓаат добри парчиња и секако вреди да се отиде
забораив да напоменам дека попустите се за цела Грција не само во Космос а реално ако ги шеташ бутиците у центарот на Цимицки ондак и немаш потреба да тепаш време у Космос зашто истите продавници се а и робата 80% иста
а ако јас се прашувам би идел у Космос зашто се е сконцентрирано на едно место додека ваму иако се на една улица се врти многу поише а и треба по спратови да идеш итн

Sent from my iPhone using Tapatalk
Во хостел ќе преспиваш? Ако да, како се цените?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.556
Поени од реакции
5.535
Во хостел ќе преспиваш? Ако да, како се цените?
не, обично по апартмани или хотел а цените се движат од 30е па нагоре зависи што сакаш и каде а тие у центар се најчесто без паркинг епа рачунај си плус 8е за паркинг мин. за 24ч
ако си спремен пешки да одиш да кажам едно 20мин ондак се наоѓа хотел со доручек за 36е периодов со фри паркинг у близина ма да и апартмани се наоѓаат, у близина на пазарот за 40е топ апартман можам да ти препорачам
има многу опции само зависи колкав ти е стандардот


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.556
Поени од реакции
5.535
Сакаш да кажеш дека ако купиш нешто од Икеа или Џамбо ќе го носиш у раце до Космос? Хахахах.

Поарно нека се паркира во Афитос...
ваљда мислеше дека подобро е у космос да пазари одколку у центар
кој глуп би остаил кола кога у икеа и мега е фри паркингот а у космос се плаќа освен ако не остаиш ко грцине на улица кола
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.837
Поени од реакции
48.663
Сакаш да кажеш дека ако купиш нешто од Икеа или Џамбо ќе го носиш у раце до Космос? Хахахах.

Поарно нека се паркира во Афитос...
Носи го ти у раце, или како и да си планирал. Не бранат тоа, на тебе е оставено.

Сепак би ти препорачал у колата во багажник или на седишта да стаиш, па да возиш, на пример, од Космос до Икеа или Аутлет, или кај и да идеш.
Али ти можеш и пешки да шибаш од едно место до друго и у раце стоката да ја м'кнеш.
Автоматски споено мислење:

ваљда мислеше дека подобро е у космос да пазари одколку у центар
кој глуп би остаил кола кога у икеа и мега е фри паркингот а у космос се плаќа освен ако не остаиш ко грцине на улица кола
Да. На ова мислев:
забораив да напоменам дека попустите се за цела Грција не само во Космос а реално ако ги шеташ бутиците у центарот на Цимицки ондак и немаш потреба да тепаш време у Космос зашто истите продавници се а и робата 80% иста
а ако јас се прашувам би идел у Космос зашто се е сконцентрирано на едно место додека ваму иако се на една улица се врти многу поише а и треба по спратови да идеш итн
Затоа што кај Космос ти се и другиве што ги споменав.
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2014
Мислења
3.751
Поени од реакции
4.339
Попустите се обично после 14.01 до крајот на февруари.

За паркирање

- Aко стигнуваш порано, обично има место на паркингов (платен е)
https://goo.gl/maps/rmvKftcbva4Q84C19

- Ова е катна гаража, малку подолу од паркингот. Работи до 16ч или до 18ч, не сум сигурен.
https://goo.gl/maps/ow2ND5vnz1Evtw819
a ovoj ovde ?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.599
Поени од реакции
11.402
Пред две недели во сабота во 12 (по нивно) тој беше преполн. Во катната гаража имаше солидно места...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.556
Поени од реакции
5.535
Пред две недели во сабота во 12 (по нивно) тој беше преполн. Во катната гаража имаше солидно места...
уште еден има подоле од тој на 50м
нормално е да се полнат први зашо се подостапни без многу вртење


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
На врв Bottom