Шопинг Солун

C

cige

Гостин
Главниот град освен што станува атрактивна туристичка дестинација за странските туристи, истовремено прераснува и во шопинг центар за оние кои практикуваат „викенд шопинг туризам“. Трговците тврдат дека се забележува раст на потрошувачката, посебно за време на викендите кога голем број потрошувачи од соседството, особено од Косово заради близината, доаѓаат на шопинг во Скопје.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
10.732
Поени од реакции
8.602
Ме интересира дали има некој што вози за солун викенд, значи конкретно ми треба превоз за 2ри август за двајца до аеродром.
 
C

cige

Гостин
Ме интересира дали има некој што вози за солун викенд, значи конкретно ми треба превоз за 2ри август за двајца до аеродром.
Опа, во најголемата гужва, кога се чека на граница по 4-5 саати. Од кој град си? пиши во пп може ќе се пазариме.
 
C

cige

Гостин
Да не знае некој како се моментално цените во Најк во Мега Аутлетот?
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
381
Поени од реакции
80
Препорачајте места за шопинг освен Икеа, Мега Аутлет и Космос
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
683
Поени од реакции
727
Работи нешто во Солун за шопинг во недела???
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.380
Поени од реакции
1.999
Тука ќе прашам, за Белград еднодневни шопинг тури кој период у годината има, сега не гледам да има...?
 
S

silmarillion

Гостин
Генерално земено, со Визеров веќе Солун изгуби од тоа дека е шопинг дестинација. Попустите им се како-кога, цените не им се нешто ефтини. Повеќето што ќе кажат во Солун на шопинг одат со математиката 4ца у кола, 50 евра гориво натака навака плус патарини и ако успее да се бутне негде на бесплатен паркинг. По едно кафе и гиро и по некое крпче од H&M. Али тоа е поише идење у Солун на кафе отколку шопинг. Моја препорака е за здрав шопинг да си фатите визер ефтин за до Братислава, да си најдете смештај ефтин, (петок со недела е летот), и да си ги проверите моловите околу Брно, аутлетите околу Виена (Пандорф не пошто е скуп). Многу поголем избор од Солун има и многу добри цени, посебно после католички божиќ.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
13.391
Поени од реакции
7.501
Генерално земено, со Визеров веќе Солун изгуби од тоа дека е шопинг дестинација. Попустите им се како-кога, цените не им се нешто ефтини. Повеќето што ќе кажат во Солун на шопинг одат со математиката 4ца у кола, 50 евра гориво натака навака плус патарини и ако успее да се бутне негде на бесплатен паркинг. По едно кафе и гиро и по некое крпче од H&M. Али тоа е поише идење у Солун на кафе отколку шопинг. Моја препорака е за здрав шопинг да си фатите визер ефтин за до Братислава, да си најдете смештај ефтин, (петок со недела е летот), и да си ги проверите моловите околу Брно, аутлетите околу Виена (Пандорф не пошто е скуп). Многу поголем избор од Солун има и многу добри цени, посебно после католички божиќ.
во право си... бев во мај со шопинг автобусот.. кабаста работа од 8кг тежина што е скап шипинг не е-бау а и ќе ти опнат царина и ддв... е сега во Солун ја платив 150евра, ддв не ми вратија на грааницаа, ѓоаа треба копија а всушност враќаа само на тие од Икеа смешни 6%
После гледам на интернет истата работа на словачки вебсајт 100 евра... а пази сега, бродот од ПРЦ во Солун истовараа, Словачка и Чешка немаат пристаниште...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.894
Поени од реакции
34.482
Генерално земено, со Визеров веќе Солун изгуби од тоа дека е шопинг дестинација. Попустите им се како-кога, цените не им се нешто ефтини. Повеќето што ќе кажат во Солун на шопинг одат со математиката 4ца у кола, 50 евра гориво натака навака плус патарини и ако успее да се бутне негде на бесплатен паркинг. По едно кафе и гиро и по некое крпче од H&M. Али тоа е поише идење у Солун на кафе отколку шопинг. Моја препорака е за здрав шопинг да си фатите визер ефтин за до Братислава, да си најдете смештај ефтин, (петок со недела е летот), и да си ги проверите моловите околу Брно, аутлетите околу Виена (Пандорф не пошто е скуп). Многу поголем избор од Солун има и многу добри цени, посебно после католички божиќ.
Примарк во Виена и Грац. Исто во Будимпешта и Сегедин.
Иначе во декември има многу гужва има во Парндорф и се е распродадено и тешко се наоѓа број. Овој ме потсеќа на еден аутлет во Германија, ама му заборавив името и плус иста градба имаат.
Според мене ништо посебно. Има неквалитетна облека и лажни попусти. Адидас маица на лето кога нема попуст ја земав за 20 евра, а после во декември 40 евра.

На кој му се лета со авион може да оди до Милано па после шопинг во Мендризио во Foxtown, се наоѓа во јужниот дел на Швајцарија близу границата со Италија
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.630
Поени од реакции
248
Примарк во Виена и Грац. Исто во Будимпешта и Сегедин.
Иначе во декември има многу гужва има во Парндорф и се е распродадено и тешко се наоѓа број. Овој ме потсеќа на еден аутлет во Германија, ама му заборавив името и плус иста градба имаат.
Според мене ништо посебно. Има неквалитетна облека и лажни попусти. Адидас маица на лето кога нема попуст ја земав за 20 евра, а после во декември 40 евра.

На кој му се лета со авион може да оди до Милано па после шопинг во Мендризио во Foxtown, се наоѓа во јужниот дел на Швајцарија близу границата со Италија
Примарк беше и остана поим за ефтина облека, но ништо WOW, ова зборам уште од 2000 и некоја од Лондон кога почнаа да ги отвораат насекаде, во секој кварт.

Еден од подобрите аутлети во Европа е блиску до Ахен па и Келн (Германија), во Холданија - Роермонд. И во Инголштад има ок аутлет.
 
На врв Bottom