Шопинг Солун

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Патување во Грција

Дали можам да спуштам од на интернет од некаде лист за патување во Грција зошто не сум во Македонија а планирам да одам во Грција со воз од Истанбул до Солун и после со воз до Скопје, а незнам дали таму граничарите би имале таков лист.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.510
Каков лист бараш?
Цени и време на возовите или?
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Каков лист бараш?
Цени и време на возовите или?
Мисли на листот што на кој ти стават печат на границата.:)),дека нели грците не ни ги признават пасошите.:))

Инаку ако имаш некој во близина на Гевлегија/Дојран,нека оди да зема еден празен лист,нека ти го искренира и нека ти го прати, ќе си го испринташ и решен проблем..:smir:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Листот ќе ти го дадат на граница,не се возбудувај многу.
 
M

macgowan

Гостин
jas go imam formularot blanko mozam da ti go pustam da go istampas,ama mislam nema nikakov problem da imas.
aj ke ti go pratam za kratko.

--- надополнето ---

By gormat at 2010-10-11[/IMG]

By gormat at 2010-10-11
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
И јас би сакал да прашам за Грција дека да не отворам нова тема, за 4 лица 7-9 дена во некој хотел или некоја куќа колку чини?
 
H

HITCH

Гостин
Си бил/а таму?
Ти личам на некоја која би им дала пари на ѓупциве за да ме викаат Скопјанка или фиромјанка? Малку им е што се изживуваат со нашите долу, па уште и со мене под да бришат?! Нема шанси!

Ама за да ти одговорам поубаво, цената ти кажува какво е местото. Кај имаш убаво сместување за 40 евра од ден? Ниту во Охрид немаш! Води се од цената!
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Ти личам на некоја која би им дала пари на ѓупциве за да ме викаат Скопјанка или фиромјанка? Малку им е што се изживуваат со нашите долу, па уште и со мене под да бришат?! Нема шанси!

Ама за да ти одговорам поубаво, цената ти кажува какво е местото. Кај имаш убаво сместување за 40 евра од ден? Ниту во Охрид немаш! Води се од цената!
Не би одел во Грција али најблиску ми е Егејсконо море па морам да идам на море поради морската сол /ортопедот така рече/.
 
H

HITCH

Гостин
Не би одел во Грција али најблиску ми е Егејсконо море па морам да идам на море поради морската сол /ортопедот така рече/.
Штом ти се иде на беломорско, односно штом ти препорачале тогаш, иди во Турција, ем супер ќе си поминеш, ем поефтино. Ѓупциве живеат од нашиот дел, ем се скапи, Турција е поефтина, а пак си на беломоре. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom