Шопинг Солун

Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.914
Поени од реакции
34.558
Муабететот е да не се оди до Солун и да се најде некое друго место за шопинг отприлика за тој трошок за превоз. Ај ако не ќе го продложиме и аутлетот во Оксфорд кога веќе ја има Холандија.

Кога сте на балканот освен Солун, Белград и Софија може и Австрија, Унгарија и Италија.
Во Примарк нема луксузно и е поим за евтина облека, но се наоѓа нешто пристојно и зависи кој што бара и колку буџет има. Есенски јакни земав по 15 евра.
Спортска опрема во Палманова, имат големи попусти. Луксузни брендови по ниска цена во Мендризио и Фиденца. Исто во Фиренца има убав аутлет, а ИнглоштаТ и Вирцбург во Германија.
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
381
Поени од реакции
80
Генерално земено, со Визеров веќе Солун изгуби од тоа дека е шопинг дестинација. Попустите им се како-кога, цените не им се нешто ефтини. Повеќето што ќе кажат во Солун на шопинг одат со математиката 4ца у кола, 50 евра гориво натака навака плус патарини и ако успее да се бутне негде на бесплатен паркинг. По едно кафе и гиро и по некое крпче од H&M. Али тоа е поише идење у Солун на кафе отколку шопинг. Моја препорака е за здрав шопинг да си фатите визер ефтин за до Братислава, да си најдете смештај ефтин, (петок со недела е летот), и да си ги проверите моловите околу Брно, аутлетите околу Виена (Пандорф не пошто е скуп). Многу поголем избор од Солун има и многу добри цени, посебно после католички божиќ.
И колку ќе си платиш за багажот со Визерот?[DOUBLEPOST=1510183037][/DOUBLEPOST]
Примарк во Виена и Грац. Исто во Будимпешта и Сегедин.
Иначе во декември има многу гужва има во Парндорф и се е распродадено и тешко се наоѓа број. Овој ме потсеќа на еден аутлет во Германија, ама му заборавив името и плус иста градба имаат.
Според мене ништо посебно. Има неквалитетна облека и лажни попусти. Адидас маица на лето кога нема попуст ја земав за 20 евра, а после во декември 40 евра.

На кој му се лета со авион може да оди до Милано па после шопинг во Мендризио во Foxtown, се наоѓа во јужниот дел на Швајцарија близу границата со Италија
Пред една година во Парндорф купив Адидас маица за 4 евра.
 
Последно уредено:

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.630
Поени од реакции
248
Муабететот е да не се оди до Солун и да се најде некое друго место за шопинг отприлика за тој трошок за превоз. Ај ако не ќе го продложиме и аутлетот во Оксфорд кога веќе ја има Холандија.
Ок, најди друго место што е 250км од Скопје и со добри продавници. Софија за мене не е ни од далеку алтернатива на Солун, одам само кога морам.

А си платил карта за Италија, а за Келн исто ти се фаќа, пак си се качин на авион. Каде е барем 1 парче голeм куфер, смештај и превоз до аутлетот, под претпоставка дека идеш само за тоа (иако ова и не е така лоша идеја ако треба да се купат повеќе парчиња облека).

Ако си бил во други аутлети - препорачај ги, можеби ќе му помогнеш на некого.

Од далечни аутлети - најтопла преопрака за Las Vegas South Premium Outlets , цени за какви што можеме да сонуваме во Европа. DC фармерки $20, Volcom шорц $30, маички со кратки ракави $5-$10, Timberland 6" чизми (класика кафеави) со железен врв $105, избор на модели и величини исто како во обична продавница.

Freeport Braintree не е ништо посебно, голем број на британски марки.

Maasmechelen исто така не е ништо посебно, многу марки кои не ги знам ниту ме интересираат.

Аутлетот во Инџија (Србија) не го препорачувам.

Во други аутлети не сум бил или не ме држи меморијата.
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.914
Поени од реакции
34.558
Веднаш ќе барам карта за Лас Вегас.
Ти само од познати марки купуваш штом воопшто не се интересираш за другите. Има квалитет и кај тие непознатите и неквалитет кај познатите.
Од тие аутлети што ги имам пишано еден куп облека имам купено за цела фамилија и тоа по пристојна цена.

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
5.970
Поени од реакции
4.767
Веднаш ќе барам карта за Лас Вегас.
Ти само од познати марки купуваш штом воопшто не се интересираш за другите. Има квалитет и кај тие непознатите и неквалитет кај познатите.
Од тие аутлети што ги имам пишано еден куп облека имам купено за цела фамилија и тоа по пристојна цена.

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
убаво ти рече дечкото
до грчка се иде за 2000 ден со колаи тоа 4ца
до италија и германија колку ке ве фати превоз 4ца? у еден ден два лета, кејфови


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.914
Поени од реакции
34.558
Во право си и до Лас Вегас и до Холандија се иде со 2000 ден. И 50 евра да дадеш сам за превоз е ок ако планираш да потрошиш уште 500 евра за облека, ај ако не да ви барам алтернатива за превоз 500че и за 50 евра да донесете 10 ќеси облека. Самиот пиша дека со евтините летови не треба да се иде само до Солун.

Не сакате Солун, не сакате Софија и Белград, еве ви аутлети со евтин превоз.

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
630
Поени од реакции
616
Куповната моќ на просечниот македонски граѓанин не е толкава да може да си дозволи шопинг од 500 евра, било каде. Како што спомна @silmarillion претходно, шопингот во Солун (за повеќето) е повеќе прошетка него стварно шопинг.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
8.900
Поени од реакции
9.846
Кажете продавници за бела техника во Солун како што се тука Нептун/Техномаркет...
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.117
Поени од реакции
2.986
Другари, редовна линија Скопје - Солун - Скопје за летово? Кај да видам распоред.. фала мн
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.630
Поени од реакции
248
Другари, редовна линија Скопје - Солун - Скопје за летово? Кај да видам распоред.. фала мн
Укината е редовната автобуска линија колку што знам, пробај на ФБ групата "prevoz skopje - solun i obratno" , само не знам како иде за плаќање со тој што вози.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
2.398
Поени од реакции
5.729
Бев вчера до One Salonica и Космос. One Salonica за облека ми беше тапа, а високи се и цените. American Eagles и Cotton Bank се ОК продавници за облека, во првата има добри јакничиња. За патики, во Пума и Адидас имаше нешто повеќе избор и подобри цени, Најк ми беше потапа од нашиве продавници со избор. Добар избор на патики и добри цени имате во Sport Depot во трговскиот на улица 26 октомври. Карши исто има една понова продавница Peter Sport Outlet. Веднаш до трговскиот лесно се наоѓа паркинг и бесплатен е.

Во Космос, Sneakers Town има најширок избор и добри цени, Адидас има просечен избор и најдобри цени, Foot Locker просечен избор и изгор цени, Pepe Jeans топ цени, ама немаат броеви. Интер спорт ми беше тапа, и тој до Икеа и тој внатре во Космос.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
5.970
Поени од реакции
4.767
Бев вчера до One Salonica и Космос. One Salonica за облека ми беше тапа, а високи се и цените. American Eagles и Cotton Bank се ОК продавници за облека, во првата има добри јакничиња. За патики, во Пума и Адидас имаше нешто повеќе избор и подобри цени, Најк ми беше потапа од нашиве продавници со избор. Добар избор на патики и добри цени имате во Sport Depot во трговскиот на улица 26 октомври. Карши исто има една понова продавница Peter Sport Outlet. Веднаш до трговскиот лесно се наоѓа паркинг и бесплатен е.

Во Космос, Sneakers Town има најширок избор и добри цени, Адидас има просечен избор и најдобри цени, Foot Locker просечен избор и изгор цени, Pepe Jeans топ цени, ама немаат броеви. Интер спорт ми беше тапа, и тој до Икеа и тој внатре во Космос.
си можел да почекаш уште некој ден кога ке почнат попустите


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
На врв Bottom