Шопинг Солун

Член од
13 август 2023
Мислења
628
Поени од реакции
1.494
Прегледај го приврзокот 319782
Raboti uste ovoj parking i dali go koristite koga odite vo solun?
Фукнционира се уште паркингот? Планирам оваа или следната сабота да скокнам до Солун, не сум бил едно 5+ години. Каде да се паркира блиску до пристаниште? Сакам да пороварам тука низ продавници, бутици, да пијам едно кафе и да терам Салоника и Космос. Како функционираат паркинзите и Космос / Салоника? Се наоѓа место? Попаметно ми е прво овие да ги поминам па да терам в центар или на заминување да врвам Салоника и Космос?
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.019
Поени од реакции
10.707
Фукнционира се уште паркингот? Планирам оваа или следната сабота да скокнам до Солун, не сум бил едно 5+ години. Каде да се паркира блиску до пристаниште? Сакам да пороварам тука низ продавници, бутици, да пијам едно кафе и да терам Салоника и Космос. Како функционираат паркинзите и Космос / Салоника? Се наоѓа место? Попаметно ми е прво овие да ги поминам па да терам в центар или на заминување да врвам Салоника и Космос?
Во функција се паркинзите
За да не се шеташ нагоре- надоле оди најпрво во Салоника зашто ти е на влез во Солун, паркинг имаш отворен и внатре имаш на три нивоа, ако си рано се наоѓа на -1 без проблем и не се наплаќа. Од тука цепај на пристаниште на кафе. Штом ке одиш во Космос јас би ти рекол да не се замараш да одиш низ продавниците на Цимицки, многу време се губи низ тие продавници, набутани се на спратови и некако накрцано и непрегледно.
Во Космос се плаќа пркингот, едно време ако паркираш во делот кај Мазутис ако купиш нешто пд кај нив ти ја поминуваат картицата за паркинг без пари. Секако има што паркираат и надвор од Космос за без пари.
Имај на ум дека во саботите им е скратено работно време, затвараат во 20:00
Ако е убаво времето јас би ти препорачал да пиеш кафе тука
Автоматски споено мислење:

Или тука
На двете места имаш бесплатен паркинг
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.049
Поени од реакции
14.935
Јас овде паркирам. не е евтино, за нешто под 3 саати платив 14 евра. Во Космос се плаќа паркингот, но заборавив колку.

40.63369208121949, 22.942948955630424
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.133
Поени од реакции
845
Овој паркинг е бесплатен - 40.640925731209315, 22.930596897898056.
Google Maps дава стари слики од 2014, ама паркингот е функционален, бев во Солун пред 1 месец и таму паркиравме.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
Јас овде паркирам. не е евтино, за нешто под 3 саати платив 14 евра. Во Космос се плаќа паркингот, но заборавив колку.

40.63369208121949, 22.942948955630424
2 evra e za cel den.Barem taka pisuvase na toa parking aparatot.Inace i nie parkiravme vcera vo Cosmos i plativme 2 evra dali sedevme edno 2 saata.

Inace prvpat mi e da idam Solun.Edni drugari me sobraa vcera na setnja.Iskreno se iznenadiv kolku koli ima i koja guzva e.Za parking bese horor i nasekade bese se zafateno.Na kraj parkirase drugar blisku do pristanisteto imase eden parking.E sega dali bese besplaten ne znam.I bez google maps nikako natamu po toa ulicite tesni garant se gubish.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
628
Поени од реакции
1.494
Овој паркинг е бесплатен - 40.640925731209315, 22.930596897898056.
Google Maps дава стари слики од 2014, ама паркингот е функционален, бев во Солун пред 1 месец и таму паркиравме.
Сигурно е хаос од коли тука во сабота. :)
Не е проблем дали е бесплатен или се плаќа, само да не е изгор скап, или да е некаде да треба пола саат да пешачам до пристаниште.
Во функција се паркинзите
За да не се шеташ нагоре- надоле оди најпрво во Салоника зашто ти е на влез во Солун, паркинг имаш отворен и внатре имаш на три нивоа, ако си рано се наоѓа на -1 без проблем и не се наплаќа. Од тука цепај на пристаниште на кафе. Штом ке одиш во Космос јас би ти рекол да не се замараш да одиш низ продавниците на Цимицки, многу време се губи низ тие продавници, набутани се на спратови и некако накрцано и непрегледно.
Во Космос се плаќа пркингот, едно време ако паркираш во делот кај Мазутис ако купиш нешто пд кај нив ти ја поминуваат картицата за паркинг без пари. Секако има што паркираат и надвор од Космос за без пари.
Имај на ум дека во саботите им е скратено работно време, затвараат во 20:00
Ако е убаво времето јас би ти препорачал да пиеш кафе тука
Автоматски споено мислење:

Или тука
На двете места имаш бесплатен паркинг
Ќе видам, секако нема да стигнам секаде во еден ден. Со оглед дека немам одено подолго време можеби ќе останам само в центар овој пат.
По овие паркинзите се наоѓа место во сабота или нема игла кај да фрлиш? Имаше и некоја катна тука блиску до пристаниште колку што се сеќавам...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.019
Поени од реакции
10.707
Сигурно е хаос од коли тука во сабота. :)
Не е проблем дали е бесплатен или се плаќа, само да не е изгор скап, или да е некаде да треба пола саат да пешачам до пристаниште.

Ќе видам, секако нема да стигнам секаде во еден ден. Со оглед дека немам одено подолго време можеби ќе останам само в центар овој пат.
По овие паркинзите се наоѓа место во сабота или нема игла кај да фрлиш? Имаше и некоја катна тука блиску до пристаниште колку што се сеќавам...
Не се лажи да одиш на тој бесплатниот, кинески кварт е и доста мигранти се вртат тука и не е баш безбедно
Има место на паркинзите, катната ти е одма одспротива од овие, иначе јас паркирам на улица баш тука кај паркинзиве и до сега не сум го јадел за понатака не знам :ROFLMAO: а сум оставал и преку цела ноќ кола тука
Се стига секаде да се појде јас сум успевал и во Мега аутлет да отидам ама пренапорно е реално
Моментално Салоника ми е врв за шопинг поготово што Зара, Бершка и такви остали со цените се исти како кај нас
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.984
Поени од реакции
6.288
Фукнционира се уште паркингот? Планирам оваа или следната сабота да скокнам до Солун, не сум бил едно 5+ години. Каде да се паркира блиску до пристаниште? Сакам да пороварам тука низ продавници, бутици, да пијам едно кафе и да терам Салоника и Космос. Како функционираат паркинзите и Космос / Салоника? Се наоѓа место? Попаметно ми е прво овие да ги поминам па да терам в центар или на заминување да врвам Салоника и Космос?
Da funkcionira 4 evra mislam bese koga odev lani, ne se lazi da parkiras na onesalonica parkingot zosto dodeka da stignas do kaficite ima i da ti se odmili i kafe i setanje parkiraj tamu na toj parking i nemas maka za 1 min si na setalisteto za 5 min do centr i kafici. Kosmos mislam deka bese 2 evra cel den ako ne se lazam. Ako mene me prasuvas prvo idi Salonika prosetaj potoa idi na toj parking pij kafe setaj i na kraj odi vo kosmos.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.133
Поени од реакции
845
Сигурно е хаос од коли тука во сабота. :)
Не е проблем дали е бесплатен или се плаќа, само да не е изгор скап, или да е некаде да треба пола саат да пешачам до пристаниште.
Не се плаќа де :)
Па јас бев 3 дена и имаше многу место... Пробај види :)
P.S. тАчно дека е кинески кварт ама никаков проблем немавме.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
628
Поени од реакции
1.494
Da funkcionira 4 evra mislam bese koga odev lani, ne se lazi da parkiras na onesalonica parkingot zosto dodeka da stignas do kaficite ima i da ti se odmili i kafe i setanje parkiraj tamu na toj parking i nemas maka za 1 min si na setalisteto za 5 min do centr i kafici. Kosmos mislam deka bese 2 evra cel den ako ne se lazam. Ako mene me prasuvas prvo idi Salonika prosetaj potoa idi na toj parking pij kafe setaj i na kraj odi vo kosmos.
Знам, затоа прашував за овие што се блиску до пристаниште. Салоника си е за Салоника, на крај памет не ми паѓа да пешачам од таму. :)
Иначе, има некои попусти периодот? Јануари знам дека си се стандард, сега можно е да се најди нешто во Салоника.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom