Шопинг Солун

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.403
Извини, иако го поставив во темата за Шопинг, не наведов дека ми треба редовен линиски превоз ако има. Не за шопинг :) Фала за секој случај, ќе видам и за шопинг туриве. Имаше пред коронава, сеа не знам како е, на интернет нема инфо.
Ако сте 4ца поисплатливо ти е такси.
Имам еден таксист кој ме има возено од Софија и Солун до Скопје, ако сакаш ќе ти пуштам контакт па договори се со него.
Можеш и да напоменеш дека си сам па он да бара уште 2-3ца за да делите превоз. Лани за од Софија до Скопје ми зема 30 ЕУР со уште двајца други, значи 90 тотал или можеби 80 не ми текнува точно. Сега не знам кои му се цените со оглед на тоа дека горивото е поскапено, ама не верувам да е драстично поскапо.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Извини, иако го поставив во темата за Шопинг, не наведов дека ми треба редовен линиски превоз ако има. Не за шопинг :) Фала за секој случај, ќе видам и за шопинг туриве. Имаше пред коронава, сеа не знам како е, на интернет нема инфо.
Од пред еден месец мислам дека повторно е пуштена редовната автобуска линија Скопје - Солун - Скопје
Возат секој ден (сем недела), еве контакт за подетално прашај
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Од пред еден месец мислам дека повторно е пуштена редовната автобуска линија Скопје - Солун - Скопје
Возат секој ден (сем недела), еве контакт за подетално прашај
Нема потреба у грчка да врти за да дознае, ете му на линкот што го оставив ги има сите линии по датум, македонија сообраќај и руле турс возат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Нема потреба у грчка да врти за да дознае, ете му на линкот што го оставив ги има сите линии по датум, македонија сообраќај и руле турс возат


Sent from my iPhone using Tapatalk
Балканвиатор не верувам дека се точни, ќе прашам директ на автобуска кога ќе одам деновиве. Ако отвориш за Софија пишува дека има 7-8 линии на ден, а реалноста е дека има 2. Сега со коронава е се испомешано. Фала сепак на помошта.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Балканвиатор не верувам дека се точни, ќе прашам директ на автобуска кога ќе одам деновиве. Ако отвориш за Софија пишува дека има 7-8 линии на ден, а реалноста е дека има 2. Сега со коронава е се испомешано. Фала сепак на помошта.

Еве ти нешто поконкретно



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 ноември 2019
Мислења
6
Поени од реакции
2
Здраво,
Прочитав по порталите дека од 1ви Мај Грција го укинува ковид сертификатот,пцр итн. за влез во Грција но не прочитав никаде дали сеуште ќе се бара сертификат итн. за влез во продавниците,моловите..?
Во план ми е да одам за Солун средина на Мај,па го прашувам ова од проста причина затоа што кога бев последниот пат во Солун,иако имав сертификат за вакцина(од Србија) на нивните QR читачи не го читаше QR кодот и скоро во ниедна продавница не успеав да влезам..
Истиот проблем мислам дека го имаа и со нашите сертификати..
Автоматски споено мислење:

Сепак најдов изјава една..
Најверојатно нема да биде потребно за влез по продвници и молови..

„Од 1 мај до 31 август се укинува сертификатот за вакцинација и прележана болест за влез во сите простори, затворени и отворени. Тоа значи дека и онаму каде што беше задолжително тестирање, нема да биде потребно да се спроведува. Мерката одново ќе се разгледа на 1 септември. Паралелно, во следниот период ќе се разгледа и укинувањето задолжителното покажување на европскиот сертификат за влез во земјава..“

рече Плеврис.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Здраво,
Прочитав по порталите дека од 1ви Мај Грција го укинува ковид сертификатот,пцр итн. за влез во Грција но не прочитав никаде дали сеуште ќе се бара сертификат итн. за влез во продавниците,моловите..?
Во план ми е да одам за Солун средина на Мај,па го прашувам ова од проста причина затоа што кога бев последниот пат во Солун,иако имав сертификат за вакцина(од Србија) на нивните QR читачи не го читаше QR кодот и скоро во ниедна продавница не успеав да влезам..
Истиот проблем мислам дека го имаа и со нашите сертификати..
Автоматски споено мислење:

Сепак најдов изјава една..
Најверојатно нема да биде потребно за влез по продвници и молови..

„Од 1 мај до 31 август се укинува сертификатот за вакцинација и прележана болест за влез во сите простори, затворени и отворени. Тоа значи дека и онаму каде што беше задолжително тестирање, нема да биде потребно да се спроведува. Мерката одново ќе се разгледа на 1 септември. Паралелно, во следниот период ќе се разгледа и укинувањето задолжителното покажување на европскиот сертификат за влез во земјава..“

рече Плеврис.
Си немал европски сертификат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Некако не ми е јасно времето за паркинг во сабота започнува од полноќ и трае до недела наутро 7.30 или работи од полноќ сега па до сабајле 7.30? Screenshot_20220729-232911_Maps.jpg
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Најверојатно работи до недела 07:30.

Ако ти е за најмалку 24часа паркирај на тој паркингот што е одма над овој у форма на тријаголник - 15 еур се 24часа, и у тие 24часа можеш и да ја вадиш колата и пак да се враќаш, ти го чуваат местото.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
Дечки, на враќање од краците сакам да влезам во Солун да го искористиме денот да прошетаме. Имате некој предлог каде да се паркира, бесплатен или платен паркинг?
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Може ли да ми предложите некоја интересна таверна во околината на Солун за вечера?
Ви благодарам
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Фала ти многу
Гледај да паркираш кај што ке ти обележам зашто малку е проблем на тој дел со паркирање, едно дваесет метри над таверната имаат свој паркинг ама место само за три коли:) 84137C72-1F0F-434E-ADF7-6991CCC6C847.jpeg
Кај што е дропот всушност е таверната а нив им е маркиран паркингот уствари
Ако сте за коктели или кафе преку ден одете тука
Castra- All Day Terrace Bar
+30 231 020 7277
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Dali petokot 28.03 e nekoj praznik vo Grcija, dali prodavnicite rabotat?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom