Шопинг Солун

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Знам, затоа прашував за овие што се блиску до пристаниште. Салоника си е за Салоника, на крај памет не ми паѓа да пешачам од таму. :)
Иначе, има некои попусти периодот? Јануари знам дека си се стандард, сега можно е да се најди нешто во Салоника.
Fyi само инфо у краен случај, можеш и бусче да фатиш од One Salonica до центар :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
јас би одел по Виа Егнација покрај дуќаните, има што да се види во тој 1 км до центарот
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.927
Поени од реакции
10.554
јас би одел по Виа Егнација покрај дуќаните, има што да се види во тој 1 км до центарот
Во смисол историски занемитости или?
Инаку годинава имаше ненормално провали на коли на туристи на паркинзите кај Икеа и Џамбо посебно кај Џамбо зашто огромен е и додека се сврти целиот лавиринт се поминува доста време
Претпоставувам дека некој и ги прати цело време додека другите оперираат, так да од време на време фрлајте поглед дали некој ве мерка одкако ке оставите кола
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
Во смисол историски занемитости или?
Инаку годинава имаше ненормално провали на коли на туристи на паркинзите кај Икеа и Џамбо посебно кај Џамбо зашто огромен е и додека се сврти целиот лавиринт се поминува доста време
Претпоставувам дека некој и ги прати цело време додека другите оперираат, так да од време на време фрлајте поглед дали некој ве мерка одкако ке оставите кола
Има добри продавници по Виа Егнација, па подобро е пешки да с епомине тој дел него да се брза со автобус или слично
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.927
Поени од реакции
10.554
Има добри продавници по Виа Егнација, па подобро е пешки да с епомине тој дел него да се брза со автобус или слично
Проблемот е времето и тоа што ке ти капнат нозете а и таму нема некои брендови него претежно турска роба…
Моловите се добра ствар зашто се е сконцентрирано на едно место, плус не е битно дали врне, ветар дали дува или има јако сонце ниту па да чекаш на пешачки да поминеш пола саат
Парите што ке ги дадете за карта во автобус ке ги дадете и за паркинг така да не правете такви импровизации :D
 
Член од
13 август 2023
Мислења
527
Поени од реакции
1.229
Скапо е ако правиш споредба со Ваикики. Ако сакаш да си земиш некоја посалам маица, фармерки и слично од CK, Boss, Replay и т.н. тогаш и не е, што вели Бони кога се попустите таму јануари може да се најде и доста поевтино.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.119
Поени од реакции
4.623
За мене Солун беше Солун до пред 30 години време кога масовно се шверцуваа цигарите од фришоповите и кога многу работи од таму трговците ги препродаваа кај нас.Во 2018 година бев последен пат чисто да видам како изгледа бидејки Савана агенцијата кон крајот на јануари имаше акција со повратните карти кога за 800 денари можеа двајца да одат што значи по 400 од човек што беше смешна цена. Автобусот се праркираше кај молот Салоника и од таму пешки пола саат до центар.Од прва добив впечаток дека градот изгледа ептен запустено како некоја нуклеарна бомба да паднала,во центар кај паркот колку што видов на број пијаници кои шетаа и мочаа на отворено Скопје е премија,ништо не се сменило кога бев претходно во 1991 и 1995 само што изгледаше исто како Софија стара баба на пример за време на режимот на Тодор Живков кога ние со 100 марки ги товаравме колите со разна роба а сега пак Софија е Њујорк за Солун и изгледа како Солун што изгледаше до почеток на 90 те години.Да не се враќам со празни раце земав само една кутија Caprice и толку така што не ни помислувам да одам да купувам нешто од таму.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
За мене Солун беше Солун до пред 30 години време кога масовно се шверцуваа цигарите од фришоповите и кога многу работи од таму трговците ги препродаваа кај нас.Во 2018 година бев последен пат чисто да видам како изгледа бидејки Савана агенцијата кон крајот на јануари имаше акција со повратните карти кога за 800 денари можеа двајца да одат што значи по 400 од човек што беше смешна цена. Автобусот се праркираше кај молот Салоника и од таму пешки пола саат до центар.Од прва добив впечаток дека градот изгледа ептен запустено како некоја нуклеарна бомба да паднала,во центар кај паркот колку што видов на број пијаници кои шетаа и мочаа на отворено Скопје е премија,ништо не се сменило кога бев претходно во 1991 и 1995 само што изгледаше исто како Софија стара баба на пример за време на режимот на Тодор Живков кога ние со 100 марки ги товаравме колите со разна роба а сега пак Софија е Њујорк за Солун и изгледа како Солун што изгледаше до почеток на 90 те години.Да не се враќам со празни раце земав само една кутија Caprice и толку така што не ни помислувам да одам да купувам нешто од таму.
Jas prv pat koga bev vo Solun, nekade vo sredinata na 80-tite, pred pogolemite prodavnici imaše plateni luđe da ubeduvaat minuvači po ulica za da vlezat vnatre vo prodavnicata. Tie luđe bea mnogu spremni vo ubeduvačkata misija....abe nema šansa da se otkačiš od nego ako ti se priberi. A zastana so nego da ti zboruva, računaj deka si vnesen vo prodavnicata
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Бев во Солун пред неполни месец дена, средината на Август. Дупка од град. Гнасно, стари згради и куќи, улици катастрофа, паркинг нема шанси да најдеш, коли паркирани од двете страни на улиците едвај да се разминеш. Не ми се допадна воопшто, не е тоа што го замислував.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Бев во Солун пред неполни месец дена, средината на Август. Дупка од град. Гнасно, стари згради и куќи, улици катастрофа, паркинг нема шанси да најдеш, коли паркирани од двете страни на улиците едвај да се разминеш. Не ми се допадна воопшто, не е тоа што го замислував.
Првпат одиш?
Обично на луѓето им се свиѓа Солун, не ти се погодило... Треба да отидеш уште еднаш :ROFLMAO:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Првпат одиш?
Обично на луѓето им се свиѓа Солун, не ти се погодило... Треба да отидеш уште еднаш :ROFLMAO:
Првпат во мои 31 година бев во Солун, додуша лани првпат воопшто бев во Грција на одмор па годинава решив пак. Се погоди еден ден врнежлив и викам ајде до Солун на шопинг ама се заебав, се наполнив нервози :D Мислам никогаш повеќе дека нема да одам.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
460
Поени од реакции
1.392
Прв пат утре сум низ Солун, може да ми предложите спортски Outlet-и или поефтини спортски продавници?
Планирав низ Космос да видам што има…
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.927
Поени од реакции
10.554
Прв пат утре сум низ Солун, може да ми предложите спортски Outlet-и или поефтини спортски продавници?
Планирав низ Космос да видам што има…
One Salonika - Најк, Адидас, Пума, Андер Армор, Фила
Автоматски споено мислење:

Поефтини ти се Адмирал исто во Салоника
 

Kajgana Shop

На врв Bottom