Ценовник за веб услуги

Член од
13 декември 2011
Мислења
219
Поени од реакции
43
Здраво имам сајт со по 10 000 посетители на ден и барам реклами, можете да ми помогнете? Како да стапам во контакт со фирми или агенции за маркетинг и што друго да им понудам... Ви благодарам однапред
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.635
Поени од реакции
860
Здраво имам сајт со по 10 000 посетители на ден и барам реклами, можете да ми помогнете? Како да стапам во контакт со фирми или агенции за маркетинг и што друго да им понудам... Ви благодарам однапред
Ако немаш близок роднина кој е функционер у владата или роднина вработен во некоја маркетинг аганција ништо не правиш.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.843
Поени од реакции
20.051
Ако немаш близок роднина кој е функционер у владата или роднина вработен во некоја маркетинг аганција ништо не правиш.
:facepalm:
@Македонче-Мк
Најди си маркетинг агенција или човек што ќе ти ги брка тие работи.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.635
Поени од реакции
860
Не се бламирај. Тоа што не си бил/а во можност да најдеш за твојот сајт козметика не значи дека ти треба влада.
Бате баш напротив, јас успеав да обезбедам реклами и не се бламирам само сум реален, и не сакам да го лажам човекот. У Макдеонија многу тешко се стигнива до реклама од повеќе причини како економски така и политички. А сајтот престанв да го работам од други причини, не од тоа дека не сум нашол реклами.
Не е доволно само тоа да се има посетен сајт за да земеш реклами.
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
219
Поени од реакции
43
Бате баш напротив, јас успеав да обезбедам реклами и не се бламирам само сум реален, и не сакам да го лажам човекот. У Макдеонија многу тешко се стигнива до реклама од повеќе причини како економски така и политички. А сајтот престанв да го работам од други причини, не од тоа дека не сум нашол реклами.
Не е доволно само тоа да се има посетен сајт за да земеш реклами.
Ти со кој си соработувал предложи некој :)
 
Член од
12 мај 2012
Мислења
9
Поени од реакции
1
moze ne mu e mestovo tuka za prasanje no me interesira:
1.Dali moze fizicko lice da registrira sajt za oglasi na .com toest da napravi sajt i da go hostira i izraboti vo MK a da bide za druga zemja recimo Bugarija?Kako bi idelo i so naplata recimo na reklama?
2.Kolku bi koshtala izrabotka na vakov sajt?
Bi bil zainteresiran za ponuda PP.........
 
Член од
23 април 2011
Мислења
130
Поени од реакции
238
Ако некој има вебсајт со над 5.000 посети дневно (unique visitors) нека ме контактира пп.
Обезбедувам реклами, инвестиции и соработка.[DOUBLEPOST=1422152962][/DOUBLEPOST]
moze ne mu e mestovo tuka za prasanje no me interesira:
1.Dali moze fizicko lice da registrira sajt za oglasi na .com toest da napravi sajt i da go hostira i izraboti vo MK a da bide za druga zemja recimo Bugarija?Kako bi idelo i so naplata recimo na reklama?
2.Kolku bi koshtala izrabotka na vakov sajt?
Bi bil zainteresiran za ponuda PP.........
Може, пазарот е отворен и многу веб страни се изработени и хостирани во различни земји од нивниот пазар и намена.

Пример, изработив страна за забар во Лондон, домен регистриран на годеди, а страната е на мој хостинг од Шведска.
Ако изработуваш страна за бугарски пазар единствено треба да ти е прилагодена на бугарски јазик. А препорачувам и .bg домен кој можеш да го регистрираш онлајн од било која земја
 
Последно уредено:

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.649
Поени од реакции
6.067
Дечки озбилно, има ли интерес или дали сте фатиле некоја компанија / фирма... да им изработете веб сајт? Се исплаќа ова у МКД?
 
Член од
12 февруари 2015
Мислења
6
Поени од реакции
1
Здраво имам сајт со по 10 000 посетители на ден и барам реклами, можете да ми помогнете? Како да стапам во контакт со фирми или агенции за маркетинг и што друго да им понудам... Ви благодарам однапред
Ако ти е за MK пазар таргетот, посетите ти се малце.. освен ако немаш високо таргетирана публика, за конкретна област/индустрија. сепак тоа не значи дека неможеш да наплатиш некоја реклама..

Банери ќе си бркаш со контактирање на фирми, ќе праќаш мејлови, ќе се јавуваш по телефони.. треба да бидеш досаден, многу досаден.. но пак тоа не е гаранција за успех..

Можеш да пробаш и со GoogleAds да видиш можда ќе капне некој денар и од тоа
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.939
Ако ти е за MK пазар таргетот, посетите ти се малце.. освен ако немаш високо таргетирана публика, за конкретна област/индустрија. сепак тоа не значи дека неможеш да наплатиш некоја реклама..

Банери ќе си бркаш со контактирање на фирми, ќе праќаш мејлови, ќе се јавуваш по телефони.. треба да бидеш досаден, многу досаден.. но пак тоа не е гаранција за успех..

Можеш да пробаш и со GoogleAds да видиш можда ќе капне некој денар и од тоа
Од Гугл адс со македонска публика нема динар да види.
10000 Посетители. Да разграничиме какви? Unique Visitors или Page Views?
Ако се Page Views малку се. Клај гугл аналитикс и прати некои други индикатори.
Баунс рејт, директни посети или посети преку друг сајт и сл. Ако имаш висок баунс рејт или посети преку друг сајт исто џабе везеш.
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
219
Поени од реакции
43
Ставив со додавање language: en во кодот и има по 1 евро во просек со тоа што понатаму ќе расте нели цената по кликот е сеа проблем е што многу мал ЦТР имам 0.30% . Друг проблем е што не ги вчитува сите банери има 5 а вчитува еден или два ... Кога би ги вчитувал сите и ЦТР и се ќе порасне. Имате идеја како да ги вчита побрзо? Сеа покажува празно место ,како темата да ги блокира
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.348
Поени од реакции
626
Ми треба ценовник за изработка на веб портал најмногу до 10 категории, каросел за слики и најнови вести. од страна виџити како календар, најпопуларни пребарувања, галерија со слики итн нема некоја голема филозофија, значи стандард портал. дали ќе биде во wordpress или некоја друга платформа мене ми е сеедно, се додека е лесен за уредување.Договори по ПП
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
34
Поени од реакции
77
Како може да се фатат реклами за портал со 20 000 уникатни посети?
Порталот е македонски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom