Цени на станови во Скопје? Колку се реални?

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.985
Поени од реакции
10.660
Колку плаќаш за ку**и на циганките на 40-50 години? Дедоми барем во златен кафез ти бабати или мајкати у старечки дом си ја бутнал ебате клошарот
Автоматски споено мислење:


И поентата која ти е?
Поентата дека купив стан
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.837
Колку плаќаш за ку**и на циганките на 40-50 години? Дедоми барем во златен кафез ти бабати или мајкати у старечки дом си ја бутнал ебате клошарот
Автоматски споено мислење:


И поентата која ти е?
ne ja vregaj majka ti be ne e ona ciganka...

mojve si ziveat u istiot dom sto ziveele cel zivot vo mkd i vo aus. baba mi bese u staracki dom odkako i trebase 24 casovna nega. blagodarenie na toa ziveese plus 10tina godini. mnogu si glup be covek, onaka preterano... so 30k denari ok e da stvaras i da si kupis stan/kuka ama da zrtvuvas od zivotot sto treba i moze da si go dozvolis i imas za nekakva investicija koja ke ti e teret pa i plus da se stavis na smetka na tvojte e idiotski... isto ko dedo ti ama ovoj u obratna nasoka :icon_mrgr:
Автоматски споено мислење:

Поентата дека купив стан
e ama ako si stedel SVE si zarabotuval i ako mama i tate uste ti gi plakaat smetkite i te hranat ke si ima sega 3 krediti za stanovi...

garant bolje ke ti bese pod krov so tvojte da ti diktiraat sto i kako nego vaka sam na svoj noze
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
ne ja vregaj majka ti be ne e ona ciganka...

mojve si ziveat u istiot dom sto ziveele cel zivot vo mkd i vo aus. baba mi bese u staracki dom odkako i trebase 24 casovna nega. blagodarenie na toa ziveese plus 10tina godini. mnogu si glup be covek, onaka preterano... so 30k denari ok e da stvaras i da si kupis stan/kuka ama da zrtvuvas od zivotot sto treba i moze da si go dozvolis i imas za nekakva investicija koja ke ti e teret pa i plus da se stavis na smetka na tvojte e idiotski... isto ko dedo ti ama ovoj u obratna nasoka :icon_mrgr:
Те знаат мамичка и татичко дека на тие години одиш по проститутки? Дрканицо.
Само пропалици плаќаат за секс на 40-50 години пошто неможат нормална девојка со очите во живо да видат.
Фамилија деца немаш?

Бизнисмену што пичкин дим му се 100-200 илјади а никој не го знае во Австралија. Ти си класичен пример на сељак што се џапа вода нема во очите.Живее во периферие во градот, ефтини населби и му куцаат прстите на форум.

Дојди кога сакаш во Sydney да те прошетам таму каде што никогаш нема да живееш.
Автоматски споено мислење:

Поентата дека купив стан
Ако не ти е постот напишан со иронија браво за тебе.
Јас сум почнал од ништо па сега имам повеќе од вакви дибеци како Kano што цел живот затуцале во странство и ништо не направиле.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.837
Те знаат мамичка и татичко дека на тие години одиш по проститутки? Дрканицо.
Само пропалици плаќаат за секс на 40-50 години пошто неможат нормална девојка со очите во живо да видат.
Фамилија деца немаш?

Бизнисмену што пичкин дим му се 100-200 илјади а никој не го знае во Австралија. Ти си класичен пример на сељак што се џапа вода нема во очите.Живее во периферие во градот, ефтини населби и му куцаат прстите на форум.

Дојди кога сакаш во Sydney да те прошетам таму каде што никогаш нема да живееш.
me znae majka ti :icon_mrgr:

abe covek, samo toa ti ostana da jades gomna za seks? pa za seks da platis prvo treba da imas, jas imam i si mozam, trosam pari na ona sto sakam ne cekam ko drugar ti mama ili tato da mi gi plati smetkite ili ko dedo ti da zeme penzija od drzavata zasto ja izlazal deka nema od sto da zivee kutriot. dali imam ili nemam familija e naj nebitno, vazno koga sakam majka ti mi e na raspolaganje ebate supakot glup...

ti si toj sto zivee 16km od centar be seljak... :pos: poima nemas kade ziveam...

u pravo si nikogas veke nema da ziveam u sidnej, dovolno mi bea 6 meseci... zosto pobogu bi sakal da ziveam u sidnej koga ziveam vo melburn? ti ne si samo opkruzen so budali nego i sam si glupicok izgleda :facepalm:
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
me znae majka ti :icon_mrgr:

abe covek, samo toa ti ostana da jades gomna za seks? pa za seks da platis prvo treba da imas, jas imam i si mozam, trosam pari na ona sto sakam ne cekam ko drugar ti mama ili tato da mi gi plati smetkite ili ko dedo ti da zeme penzija od drzavata zasto ja izlazal deka nema od sto da zivee kutriot. dali imam ili nemam familija e naj nebitno, vazno koga sakam majka ti mi e na raspolaganje ebate supakot glup...

ti si toj sto zivee 16km od centar be seljak... :pos: poima nemas kade ziveam...

u pravo si nikogas veke nema da ziveam u sidnej, dovolno mi bea 6 meseci... zosto pobogu bi sakal da ziveam u sidnej koga ziveam vo melburn? ti ne si samo opkruzen so budali nego i sam si glupicok izgleda :facepalm:
Во превод неможеш женска да фатиш па плаќаш ку*** - циганки на 40 години или колку имаш.
Неможеш во Sydney живееш пошто ти е скапо.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.837
Во превод неможеш женска да фатиш па плаќаш ку*** - циганки на 40 години или колку имаш.
Неможеш во Sydney живееш пошто ти е скапо.
samo glup covek taka preveduva... moze sum i zenet i deca imam ama ete ti taka si go prevede. moze nekam zenska, sakam poveke od edna... abe svasta moze ama ete ti taka si go prevede valjda zasto samo toa ti e prifatliva opcija...ok ako taka pomirno spiesh taka neka bide :pos:

vo sidnej mi e skapo a vo melburn mi e eftino? abe ti stvarno glup si ili celosno skaran so logika... da vo sidnej e poskapo, ali sto dobivas za toa? ima poveke guzvi zasto gradot e cel neplanski izgraden, i relativno loso povrzan, geografijata na gradot e prilicno unikatna i u sobrakaj ti proaga pola zivot pogotovo ako si klosar sto zivee 16 km od centar... ajde vo evropa ili USA se plaka premium zasto e nekade podobro, primer london od glasgow, NYC od nashville, skopje od strumica.... sto tocno ima sydney sto nema melburn? melburn ima 100 pati podobar zivot bukvalno od sekoj aspekt, sakas sport imas GP, AUS Open i red drugri raboti, sakas noken zivot imame znacitelno podobar, sakas restorani imame kade kade poveke i podobri, kulutra, muzei, teatri, koncerti... duri i ako sakas makednoski raboti zaednica i da se druzis so nasi i toa znacitelno poveke i podobro e organizirano ovde.... zosto pobogu bi sakal da ziveam u sidnej? :toe:
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
samo glup covek taka preveduva... moze sum i zenet i deca imam ama ete ti taka si go prevede. moze nekam zenska, sakam poveke od edna... abe svasta moze ama ete ti taka si go prevede valjda zasto samo toa ti e prifatliva opcija...ok ako taka pomirno spiesh taka neka bide :pos:

vo sidnej mi e skapo a vo melburn mi e eftino? abe ti stvarno glup si ili celosno skaran so logika... da vo sidnej e poskapo, ali sto dobivas za toa? ima poveke guzvi zasto gradot e cel neplanski izgraden, i relativno loso povrzan, geografijata na gradot e prilicno unikatna i u sobrakaj ti proaga pola zivot pogotovo ako si klosar sto zivee 16 km od centar... ajde vo evropa ili USA se plaka premium zasto e nekade podobro, primer london od glasgow, NYC od nashville, skopje od strumica.... sto tocno ima sydney sto nema melburn? melburn ima 100 pati podobar zivot bukvalno od sekoj aspekt, sakas sport imas GP, AUS Open i red drugri raboti, sakas noken zivot imame znacitelno podobar, sakas restorani imame kade kade poveke i podobri, kulutra, muzei, teatri, koncerti... duri i ako sakas makednoski raboti zaednica i da se druzis so nasi i toa znacitelno poveke i podobro e organizirano ovde.... zosto pobogu bi sakal da ziveam u sidnej? :toe:
Скапо ти е да плаќаш за ку*ви во Австралија, кога можеш на циганките 100 долари на ден да им даваш. Али имасе можесе :ROFLMAO:
Фатиси девојка или жена ако немаш барем болест нема да фатиш.
Пак ке кажам пошто не си способен ставај заштита, сидата доста јако удира во Азија.
Пошто таму иде ќоро и сакато, со заби и без заби, тој што неможе во реален живот да фати девојка.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.837
Скапо ти е да плаќаш за ку*ви во Австралија, кога можеш на циганките 100 долари на ден да им даваш. Али имасе можесе :ROFLMAO:
Фатиси девојка или жена ако немаш барем болест нема да фатиш.
Пак ке кажам пошто не си способен ставај заштита, сидата доста јако удира во Азија.
Пошто таму иде ќоро и сакато, со заби и без заби, тој што неможе во реален живот да фати девојка.
:popce:

opsednat si be so kurvi i azija, sledniot pat koga ke idam nataka ako sakas ke te zemam so mene da vidis kako toa izgleda :pos:

cekaj, imalo realen zivot i nerealen zivot? ti be realno drkash a nerealno pushish po se izlgeda :lolzz:
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
:popce:

opsednat si be so kurvi i azija, sledniot pat koga ke idam nataka ako sakas ke te zemam so mene da vidis kako toa izgleda :pos:

cekaj, imalo realen zivot i nerealen zivot? ti be realno drkash a nerealno pushish po se izlgeda :lolzz:
Не фала, по курви на 20 години идевме со другарите напиени.
Гледај спастрисе срамота ти е за годините не си веќе дете :drk:

Собери троа парички бизнисмену и дојди во Sydney, чалам на форум дигај колку сакаш.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.837
Не фала, по курви на 20 години идевме со другарите напиени.
Гледај спастрисе срамота ти е за годините не си веќе дете :drk:

Собери троа парички бизнисмену и дојди во Sydney, чалам на форум дигај колку сакаш.
cekaj sega imam pari za azija i kurvi a nemam za sidnej? :pos:

ti zivees u stanche 16 km od centar, jas ziveam u kuka.... ti u sk imas stanche nekade jas kuka imam na vodno... ti u oh ides na odmor, jas stan imam tamu u koj ne sum ni vlegol... abe crn humor si, peer, smesno mi e veke i da te dupam ovde... glup si ko dedo ti i onoj drugar ti sto parazitira od negovite na 30+ godini...
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
cekaj sega imam pari za azija i kurvi a nemam za sidnej? :pos:

ti zivees u stanche 16 km od centar, jas ziveam u kuka.... ti u sk imas stanche nekade jas kuka imam na vodno... ti u oh ides na odmor, jas stan imam tamu u koj ne sum ni vlegol... abe crn humor si, peer, smesno mi e veke i da te dupam ovde... glup si ko dedo ti i onoj drugar ti sto parazitira od negovite na 30+ godini...
Оди бе тролај на друго место бе гомнар еден. Циганките се најефтини курви затоа и идеш таму да ти ебам пропалицата. Во австралија курвите 500 долари на саат ти бараат ама не ти држи гзот па мораш во Тајланд да одиш пошто женска неможеш да фатиш, циганките за 50 ке ти го издудлаат.

имам и во Охрид пишими ако доаѓаш тука да се видиме ти ебам дибекот не се криј ко пичка во Скопје сум моментално.

живееш во куќа ти во прибилци во Мелбурн ти ебам крфта пропадната, поубаво таткоти да те издркал него да си се родил
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.837
Оди бе тролај на друго место бе гомнар еден. Циганките се најефтини курви затоа и идеш таму да ти ебам пропалицата. Во австралија курвите 500 долари на саат ти бараат ама не ти држи гзот па мораш во Тајланд да одиш пошто женска неможеш да фатиш, циганките за 50 ке ти го издудлаат.

имам и во Охрид пишими ако доаѓаш тука да се видиме ти ебам дибекот не се криј ко пичка во Скопје сум моментално.

живееш во куќа ти во прибилци во Мелбурн ти ебам крфта пропадната, поубаво таткоти да те издркал него да си се родил
ti be u MKD si a me vikas u sidnej da sum dosol? kakov kurton :pos:

so dedo ti da ne si tamu? ili ne iskaca on od AUS da ne mu ja skratat penzijata :lolzz:

aj da ne ja trueme temata, javi se sledniot pat koga ke si u melburn, da ti pokazam kade e keilor ebate seljakot glup
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
ti be u MKD si a me vikas u sidnej da sum dosol? kakov kurton :pos:

so dedo ti da ne si tamu? ili ne iskaca on od AUS da ne mu ja skratat penzijata :lolzz:

aj da ne ja trueme temata, javi se sledniot pat koga ke si u melburn, da ti pokazam kade e keilor ebate seljakot glup
Каде сакаш дојди гомнар, за 1 месец сум Sydney ти ебам племето дрканицо една

фати сида и дете нека ти родат циганките што ги плаќаш 50 долари клошар еден којзнае кој те праел се ебела мајкати со кој стигне затоа си шуплив во мозокот крф ти ебам ја твоја
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.837
Каде сакаш дојди гомнар, за 1 месец сум Sydney ти ебам племето дрканицо една

фати сида и дете нека ти родат циганките што ги плаќаш 50 долари клошар еден којзнае кој те праел се ебела мајкати со кој стигне затоа си шуплив во мозокот крф ти ебам ја твоја
cel eden mesec treba da te cekam da dojdes u sidnej? :pos: da ne plivas navaka? pazi nekoja ajkula da ne te izede... :lolzz:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.732
Поени од реакции
35.250
Од мое маало. Македонец.
Крнтија кола вози, не се џапа со саати, коли и облека како 99.99%% од Македонците. Работи, штеди и инвестира.
Ќути и не галами на памет.

30,000 денари=500 евра х 10 месеци = 5,000 евра
Тоа е 10% депозит за стан. Првиот го зема 650 евра квадрат.

ама македонска работа попрво ке се искезите и ке пукате сеир на форум место да работите и штедите и инвестирате.
Никој не ви е крив што и во Мк има луѓе со нормална плата како изградиле портфолио од имото. Глејте вести и филмови и кукајте дека државата ви е крива.
Ама сега ме заебаваш. Од што јаде, од што плаќа сметки? Годишно со таа плата има 6000 евра нето приход, дури и пола да ги заштеди (шанса нема ако седел под кирија) пак ќе му требаат минимум 4 години да го земе првиот кредит, ами уредување на тој станот? Македонија на татко му може да му го изнајми празен, 99% бараат да е наместен.
И таа крнтијата ја купил, и таа има регистрација (мин 150 евра, и уште 2 пати по толку гориво и одржување).

За 3 станови треба да има собрано мин. 35-40к учество и попатно да ги подмирувал сите долгови. На толку мало учество и ратата е поголема од киријата, па ќе мора да доплати уште уште и од џеб.
Автоматски споено мислење:

Колку е 10% депозит на 50,000 евра?
5,000 подели на 12 месеци.
Повеќето живеат со родителите и не плаќаат мн трошкови. Како мислиш леб и сол да јадат нема да соберат????

дај бе не лупајте на памет на марс ли живеете.
Автоматски споено мислење:


Па што има врска од 20 години седи со неговите и штеди максимум сега и тоа ли е проблем? Во Австралиј македонците што се родени таму различно ли прават? Па после ќе ви солат памет како биле богати коа ке дојдат на 2 недели овде
Значи не купил самиот, туку му помогнале неговите, гарант и учеството е од таму (не би се изненадил да му ги искеширале неговите, само ќутенката пред околината сите кажуваат дека се задолжени за да не им бараат пари на заем).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom