Цени на станови во Скопје? Колку се реални?

Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.328
Поени од реакции
4.889
Еве да не мрчите како Скопје било скапо
900€/m2 - Нова Градба
10мин вожња до Карпош
13мин вожња до Плоштад
Подобар сооднос локација-цена - ЗДРАВЈЕ! ;)
Screenshot 2023-11-26 224624.png
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.313
Поени од реакции
34.011
Еве да не мрчите како Скопје било скапо
900€/m2 - Нова Градба
10мин вожња до Карпош
13мин вожња до Плоштад
Подобар сооднос локација-цена - ЗДРАВЈЕ! ;)
Прегледај го приврзокот 399091
Најбитно, блиску е до затворот, што го прави идеален за изнајмување на кратки периоди ;)
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.585
Поени од реакции
4.904
Бидејќи растот на цената на резиденцијални објекти ја следи инфлацијата а таа се проектира на 4-5% очекувам и толку да биде растот на недвижностите за живеење. Или забавување на растот.
 

Attachments

Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Некоја препорака за стан во хром ? И дали знаете која цена се движи квадратот ?
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
2.043
Зар можно е толку да е рипнато таму ?
И јас мислам дека е премногу тоа за Хром. Максимум нека иде до 1400€м2.
И тоа преку агенција максимум 1400, а од инвеститор да купиш сигурно е поевтино.
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2017
Мислења
297
Поени од реакции
698
Ostavi to oglasite ne se salam, to ti se vecni oglasi prodavam za da ne go dam, 1400e e skapo za Hrom, drugar lani zede za 900e vo relativno nova zgrada. Stavi tuka I malo renovirajne pa mu dojde za prilika 1025e od kvadrat
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
А да не знаете некој инвеститор што гради згради во тој дел од градот ?
 
Член од
24 август 2017
Мислења
297
Поени од реакции
698
А да не знаете некој инвеститор што гради згради во тој дел од градот ?
Ovie "Modus Vivendi" znam imaja planirano za vo Hrom kaj gradinkata, vidi najubo na google search ako najdes nes podetalno za proektot I niv za da ne ti davam gresni infos..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom