Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.372
Член од
18 август 2009
Мислења
23
Поени од реакции
2
ajako moze nekoj da mi ja opise kombinacijata zensko oven masko vodolija odnapred blagodaram
 
S

SSS-Stolica

Гостин
За да ти кажат тебе а и на сите кои ги интересира кој подзнак се треба уште податоци... како тоа кој ден си роден и во колку часот (барем приближно) :smir:
13 јули 1993 2:50 минути наутро ден Вторник...:)
 
С

Сатори

Гостин
Треба да бидам поактивна на темава.:шмизла:
ajako moze nekoj da mi ja opise kombinacijata zensko oven masko vodolija odnapred blagodaram
Како што предходно имам објаснето воздушните и огнените знаци меѓусебно многу си одговараат затоа што воздухот го храни оганот и обратно.Во твојот конкретен случај имаме таква комбинација, жената Овен е многу активна и брзоплета, но тоа не се нејзините лоши страни затоа што е секогаш спремна за авантура и забава, позната е по својата тврдоглавост и инаетливост но за сметка на тоа е разумна кога е луцидна, доста брзо пламнува, но и многу брзо и минува.Машката Водолија е доста сензуална и полна со живот, имаат чудни афинитиети и навики но затоа и се привлечни, интересни и вистински пријатели покрај фактот дека се променливи личности.
Оваа комбинација на карактери секогаш има иднина поради квалитетното време кое што ќе можат да го поминат заедно, барем една работа е сигурна, никогаш нема да им биде досадно.
13 јули 1993 2:50 минути наутро ден Вторник...:)
Во подзнак си Близнаци.Повели линк до твојата целосна натална карта:
http://astro-software.com/cgi-bin/astro/natal?member=&recalc=&name=SSS-Stolica&sex=t&d1day=13&d1month=7&d1year=1993&d1hour=2&d1min=30&citylist=Skopje%2C+Macedonia&lang=en
ај за мене вага.
дата 25 септември
петок
4:20
Подзнак Девица, исто, линк за наталната:
http://astro-software.com/cgi-bin/astro/natal?member=&recalc=&name=BELIEVE+ME&sex=t&d1day=25&d1month=9&d1year=1993&d1hour=4&d1min=20&citylist=Skopje%2C+Macedonia&lang=en
Си одговараат Бик и Бик?
Два земјени припадници на едно место нема да си влијаат добро еден на друг затоа што ги имаат истите карактерни особини со што ако не дојде до склоп и огромно меѓусебно толерирање нема никој од вас да излезе како подобра личност од врската.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Баш ме интересира што сум во подзнак, роден сум на 29 јули 1993, во 5:50 наутро.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.719
Поени од реакции
4.918
jas sum oven a toj skorpija aj nekoj neka mi kaze so znae za ovaja kombinacija

Ова може да успее како добра врска, но не е баш така во реалноста ..
Обично има еден доминантен партнер во ваква врска .. додека другиот треба да следи ..
И двата знака се со јаки личности и сакаат да ја земат контролата во своите раце..планетата Марс која е присутна во вашите знаци ќе ја зголеми напнатоста и динамичноста во врската .марс е планета на моќта и освојувањето..
Иако овен и скорпија се многу различни знаци и двајцата традиционално се водени од планетата марс..
Вие сте во поглед на компатибилноста многу различни ..немате ниту една заедничка работа ..
За да бидне нешто од оваа комбинација .. двата знака треба да сватат дека не треба да бидат импулсивни кон партнерот ..да ги почитуваат различностите и да нема еден газда во врската ..освен сексот:nesum:
Скорпијата треба да научи за гневот кај овенот и да не му попува за тоа..
Овенот треба да земе пример од скорпијата за трпението во деликатни ситуации и да научи да се контролира .. да оди според план а не да реагира имплусивно..
Сепак вашата компатибилност е подобра во сексот ...комбинацијата на венера и марс .. доколку и овде не ја бидне работата .. овенот нема да е толку загрижен ..но скорпијата ќе осеќа фрустрации ..а тоа значи опасност за врската.....
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.673
Поени од реакции
29.234
јас сум овен ,а тој стрелец???
ова би било одлична врска. овенот и стрелецот се огнени знаци. двата се страствени. мислам дека ако сакаш да го освоиш ќе успееш во тоа.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
roden 1 april 83 god,znam deka sum podznak lav oti sum roden 13.50h,daj nekoa natalna...pls i blagodaram
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Може некој да ми помогне да си го најдам својот подзнак?
Родена сум на 03.05.1995 во 15:50 часот.
Фала однапред.:pipi:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Јас сум Риба ти си Рак
по некое правило банално
си одговараме тотално

Угро.


Инаку мртви планети не одредуваат човечки судбини.
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
157
Поени од реакции
48
хахах се сложувам со Буцо , никогаш , не сум верувала на овие ствари
 

Kajgana Shop

На врв Bottom