Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од Мистичен, 31 јули 2005.

?

Што сте во хороскоп

 1. Овен (21.3 - 20.4)

  7,6%
 2. Бик (21.4 - 20.5)

  9,7%
 3. Близнаци (21.5 - 21.6)

  7,6%
 4. Рак (22.6 - 22.7)

  7,6%
 5. Лав (23.7 - 23.8)

  8,9%
 6. Девица (24.8 - 23.9)

  8,6%
 7. Вага (24.9 - 23.10)

  8,8%
 8. Скорпија (24.10 - 22.11)

  10,6%
 9. Стрелец (23.11 - 21.12)

  6,6%
 10. Јарец (22.12 - 20.1)

  9,3%
 11. Водолија (21.1 - 19.2)

  7,2%
 12. Риби (20.2 - 20.3)

  7,3%
 1. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.006
  Допаѓања:
  799
  Верувате во хороскопи, натални карти и слично?
  За хороскопиве по веснициве несакам да коментирам, но за наталните карти...хммм...мислам дека доколку е изработена од човек кој навистина се разбира од астрологија, наталната карта може да предвиди навистина некои работи.
  Ваши мислења или искуства?

  Едитирано од модератор (додадено објанувањето од Тоше):

   
  На pukanka и Mari4e им се допаѓа ова.
 2. vmx

  vmx

  Член од:
  25 април 2005
  Мислења:
  5.748
  Допаѓања:
  200
  Re: Хороскоп?

  Верувам онака од занимација колку да прочитам да видам дали нешто ќе ми се случи итн. А не дека вистина ќе се случи тоа што го пишува во хороскопот... заради занимација... а некогаш и во мали случаеви се погодило нешто вистинито. :lol:
   
 3. Fortune

  Fortune шодаенешчо

  Член од:
  9 мај 2005
  Мислења:
  12.965
  Допаѓања:
  172
  Од навика и радозналост секогаш весник кога земам во рака го читам хороскопот... Во ништо не верувам :)
  Натална карта ми имаат направено и се изненадив од тоа колку имаше вистина во напишаното...
   
 4. How1TzeR

  How1TzeR ШЕВА

  Член од:
  6 февруари 2005
  Мислења:
  443
  Допаѓања:
  13
  Ако не ми е добар хороскопот не работам тој ден ништо. :lol: :hey3:
   
 5. 123

  123

  Член од:
  20 април 2005
  Мислења:
  2.337
  Допаѓања:
  7
  Две девојки ми имаа направено натални карти. И кај двете пишуваше слично. И во двете ми пишуваше дека нема шанса да живеам надвор од МК. Ама сепак испдна поинаку... :lol:
   
 6. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.338
  Допаѓања:
  25.466
  Не верувам во хороскоп...
  Хороскопот постои за да се пополнат празните страни во весниците, или евентуално празното ќоше на „ојѕирни.ком.мк“ :roll:
   
  На Simony му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Дивајн

  Дивајн блаблабла

  Член од:
  3 април 2005
  Мислења:
  16.545
  Допаѓања:
  1.824
  Не верувам, ама па секогаш кога читам (од радозналост нема шанси да промашам) ми се трефнува нешто. А натална карта не ми направил никој, но мислам дека треба да има нешто барем во нив ... леле колку сакам! Форчн упати ме некаде да ми направат и мене :molam: :cuc: :wink:
   
  На Simony му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Fortune

  Fortune шодаенешчо

  Член од:
  9 мај 2005
  Мислења:
  12.965
  Допаѓања:
  172
  Мене пред многу години ми ја направи една пријателка од мама, не верувам дека уште се занимава со истото. Знаеш кој прави? Сега ми текна! :pos: :pos: :pos: Брат му од Игор (да ме не видит) од Кичево :pos:
   
 9. TripleH

  TripleH .

  Член од:
  10 јуни 2005
  Мислења:
  3.445
  Допаѓања:
  19
  Појма нема то хороскопо...
  А најсмешно нешто беше не знам само во кој весник го читав, нешто вака


  `На планот на љубовта ве очекуваат блиски средби со...`

  доколку сакате да разберете повеќе јавете се на тел. број 0500 ...
   
  На PurplePuma и V V not W им се допаѓа ова.
 10. Ninja

  Ninja Кајгана на око

  Член од:
  15 мај 2005
  Мислења:
  679
  Допаѓања:
  9
  Можеби постои некоја вистина во одредувањето на карактерните црти според хороскопскиот знак - секако, со исклучоци заради кои е измислен подзнакот :pos: . Меѓутоа, мислам дека ничија животна линија не е запишана во некаква си поставеност на ѕвездите. Хороскопот постои, пред се, заради онаа наша потреба да се дознае што не очекува во иднина - разбирлива причина од која некој профитира :pos:.

  Како и да е, астрологијата има традиција ... не ми е познато од кои дамнешни времиња влече корени, но познато ми е дека Александар Македонски бил лав во хороскоп, а знакот го одредиле некои паметни луѓе околу него и во негово време ... барем така пишуваше во "Роман за еден бог" на Морис Дрион (француски историчар) :pos:

  Колку од вашите карактерни црти се соодветни на вашиот хороскопски знак?
   
 11. Дивајн

  Дивајн блаблабла

  Член од:
  3 април 2005
  Мислења:
  16.545
  Допаѓања:
  1.824
  Јас многу, многу не се замарам со тоа, но секогаш кога ќе ме праша некој што се разбира што сум во хороскоп, и ако почне да ми кажува карактеристики ... скоро сите си ги имам ... така да ваљда има нешто:)
   
 12. OBDN

  OBDN Ходајучи Вујаклија

  Член од:
  25 јули 2005
  Мислења:
  1.500
  Допаѓања:
  29
  Abe... po karakteristiki sum stoce ( u sekoj vid i forma zavisi od klimata), po potreba pijavica, a najcesto kuce -- a u horoskop neso sasvim treto...
   
 13. Mad Maxx

  Mad Maxx SSG3000

  Член од:
  4 мај 2005
  Мислења:
  1.358
  Допаѓања:
  60
  Цело лето ми пишуваше дека супер ми иде работа,живот анд шит и се дешаваше да скапувам од работа без време зе приватен живот.
  Дојде октомври и ми пишуваше дека лошо ме чека кога тоа сменив работа и се тргна на подобро:raz: :lud:
  Толку околу хороскопот:baeh:
   
 14. The`bItCh

  The`bItCh AdJuStAbLe mAdNeSs

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  4.908
  Допаѓања:
  95
  Читам хороскоп онака, ради реда. Да видам со што ги пополнвет страниците. Некогаш се дешава од напишаното нешто така да испаднит..ама некогаш : ))))))
   
  На children му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Sfetle

  Sfetle

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  83
  Допаѓања:
  1
  site pod horoskop go podrazbirate onoj dneven,nedelen,mesecen ... horoskop..sto go pisuva po vesnicite i spisanijata..nema vrska toa;)
  ima nesto vo osnovnite karakteristiki sto gi poseduva sekoj znak...porano povekje bev zainteresirana za astrologijata...duri im pogoduvav na luge sto se vo horoskop sudejkji spored tie osnovni karakteristiki:)
  a vo vrska so natalnata karta,ima i vo toa nesto,samo treba da najdes vistinski covek da ti gi protolkuva rabotite...
  pozdrav:)
   
  На Anna Infinity му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: