Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.371

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Еј еј и ја сакаааааааааааааааааам!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! плс плс плс (=

Иначе сум Вага у хороскоп
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Ти си јарец со риби...интересно.Прво, јарецот е фиксен знак, многу воздржан,конзервативен тип, ладен и претежно близок само со себе си.Овој знак работи со мисли, калкулира, внимава како троши и сака да си го задржи она што го постигнал.Е, сега бидејќи рибата влијае, имаш малку поинаков однос со останатите-пофлексибилен си и имаш желба да бидеш корисен, иако твојата природа не знае секогаш да го изрази тоа.Имаш способност да ги процениш рационално ситуациите и да имаш корист од нив, со што твојата внатрешна логика е фасцинантна за останатите.Склон кон себесожалување и блага депресивност-оваа комб. создава малку тмурен темперамент, но великодушен човек.Има дарба за работа со финансии, и сака да работи сам, и да се вовлече во свој свет кај што самиот ќе постави граници.
Зелено мислевте на долари?:)
Фала за анализата.
Ми се потрошил кредитот за денеска.
Ке ти платам утре...смеам?:):):)
п.с ама немој да бараш камата,молимте...:pos2:
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Близнаци сум а подзнак појма неам.Не сум мн мн по хороскоп и такви работе,али ако има нешо за близнаци кажите!:D
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
за лав и водолија може да ми кажете ? позз.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Може и мене да ми каже некој??Јас сум стрелец со подзнак стрелец.Никаде не сум прочитала за комбинацијава што значи..А дечко ми е Јарец со подзнак Стрелец..плс плс плс плс:back::back::back:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Jaрец и подзнак девица :) ај да видам баш...
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
99
Поени од реакции
1
ВОДОЛИЈА

Водолиите се интелектуалци, што значи дека се запознаени со голем дел на небитни нешта. Дочекајте го прекрасното црвено зајдисонце заедно со Водолија и бидете потоа подготвени за долга лекција за планетарни орбити, должина светлосни бранови и групи на честички во атмосферата. Очигледно, Водолиите не се воопшто романтични. Всушност, тие го користат зборот “романтика“ за да ги опишат здодевните активности за време на часовите во средното училиште.
Ако воопшто постои бунтовник со цело срце и душа, тогаш мора да е Водолија. Едноставно сакаат да одат контра сите прифатени идеи и норми. Не е за изненадување тоа што ги измислиле најчудните идеи како лоботомија, брејденс и сладолед со вкус на лосос. Овој слободен дух живее до нивниот 60-ти роденден, а потоа постануваат ексцентрични и тврдоглави.
Тие се незаивсни луѓе, што е културен начин да се каже дека се “недружељубиви“. Речиси е невозможно да се има врска со Водолија или со било кој што се заморува со Водолиите – тоа е една неоткриена социолошка мистерија и има различни теории за нејзино надминување, тоа ќе биде тема на разговор во следното издание на документарец на BBC.
Една чудна работа кај Водолиите е дека сите обожаваат да даваат работи. Ова изгледа напати алтруистично но всушност не можат да се заморуваат со улична продажба. Во политиката, тие се либерали но и апсурдни.
Во љубовта, замислете си како изгледа љубовниот живот на средновековен пустиник во пештера и ќе имате претстава како им е на Водолиите. Единствено нешто што тие го знаат за љубовта е нешто во кое што апсолутно немаат никаква среќа. Всушност, ако Водолија навлезе во интимна врска со некого – тоа целосно се должи на несреќата на другата личност но пак за среќа не трае долго!
Парите се уште еден чуден пронајдок на Водолиите. Кој инаку би учествувал во борба со бикови во замена за неколку златници? Водолиите не се срамат од ништо.
Имаат голема надеж за во иднина – во нешто што се вика Новата Ера на Водолиите. Таму според нив, лежи голем напредок и знаење а да не споменуваме и забавни моменти како ритуали, магични напивки и голи месечеви танци. Се смета дека некаде во иднината ќе донесат таков пронајдок (ќе фрлат магија) со кој ќе ја завртат земјата само со една рака. За да ја избегнете оваа катастрофа, треба да ја скршите магијата што ќе ја фрлат сите Водолии и тоа една по една.


Леле ова можеби е ШЕГОСКОП ама жива вистина е.Појќе овде се пронајдов себе си отколку во регуларнион хороскоп.:pos:
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Извини Mеdea како да видим што сум во подзнак ? иначе ја сум Стрелец и сум роден на 05.12.1991 :) ако може вие да ми кажете или негде јас да видам ?
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
И јас сакам да знам што сум во подзнак..А иначе Јарче сум родена на 31.12.88.а ако треба и часот(зашто за подзнак мислам дека треба)во 13:45 сум...Па се надевам некој ќе ми каже поточно зошто на колку табели имам погледнато толку различни знаци ми имаат испаднато..Ми има испаднато и бик и вага и близнаци..и.т.н
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
еееееееее колку ве има....:)
дечки, малку ќе апстинирам од темава, некој друг нека ве објаснува.:salut:
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Да ама мислам дека табелата не е баш точна затоа што се одредува според хороскопскиот знак а мислам дека треба баш точно и датумот..
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Ај некој нека ми каже за лав(јас) и скорпија нешто. Тенкс
 

Kajgana Shop

На врв Bottom