Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.367
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
zosto horoskopot ne mi e konstanten?
na edna strana mi pisuva da gi izbegnuvam kolegite za rucek,
a na druga da investiram vo kola i odelo.

neli e jasno kako se postaveni zvezdite, ili moze razlicna interpretacija da ima?
Што е контрадикторно ако треба да ги избегнуваш колегите, а истовремено да си купиш кола и ново одело?
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
Што е контрадикторно ако треба да ги избегнуваш колегите, а истовремено да си купиш кола и ново одело?
vo sekcijata rabota, na edniot na edna strana ja teraat - demek vlozi vo sebe izgled profil a u,
a na drugata pazi se od kolegi, ogovaraci nevistini a u.
od edno isto pole vo sosem dve nasoki ja tumacat.
kaj prvite fokusot e na mene, kaj vtorite povekje pisuva za kolegite i nivnite nameri.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
vo sekcijata rabota, na edniot na edna strana ja teraat - demek vlozi vo sebe izgled profil a u,
a na drugata pazi se od kolegi, ogovaraci nevistini a u.
od edno isto pole vo sosem dve nasoki ja tumacat.
kaj prvite fokusot e na mene, kaj vtorite povekje pisuva za kolegite i nivnite nameri.
А каде читаш хороскоп?
Може едниот е точен, а другиот не?
Може ни двата не се точни?
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
А каде читаш хороскоп?
Може едниот е точен, а другиот не?
Може ни двата не се точни?
simnav edna aplikacija za mobilen, horoscopes, i gledav eden sajt na pc treba da proveram.
prvite so mi ispadnaa vo sugestii :D
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
simnav edna aplikacija za mobilen, horoscopes, i gledav eden sajt na pc treba da proveram.
prvite so mi ispadnaa vo sugestii :D
Кој знае кој ги пишува. Јас имам видено месечни хороскопи со предвидувања од пред 3-4 години, а датумите сегашни, на пример. Некој го мрзело да сработи, па ги повторувал старите предвидувања, а си ставал нови датуми. :)
 
C

confusion

Гостин
Не знам кој го постираше хороскопот астро сеек претходно ама кој и да беше ми утепа пола саат. Обично не верувам у овие ствари а сеа коа убацив податци, ко да читам некој да ми правел психоанализа, језиво. Може да се каже дека добри 90% од тие, не знам како ги викате предвидувања или карактеристики, беа точни. Кој ме тераше овде да влезам сеа утре ќе треба мајка ми да ја прашувам и во колку ме родила.
И направив скриншот да видам колку е кредиблен сајтов дали пак ќе даде исти информации, они мене.:D
 

ivop

Актив
Член од
15 декември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
49
Не знам кој го постираше хороскопот астро сеек претходно ама кој и да беше ми утепа пола саат. Обично не верувам у овие ствари а сеа коа убацив податци, ко да читам некој да ми правел психоанализа, језиво. Може да се каже дека добри 90% од тие, не знам како ги викате предвидувања или карактеристики, беа точни. Кој ме тераше овде да влезам сеа утре ќе треба мајка ми да ја прашувам и во колку ме родила.
И направив скриншот да видам колку е кредиблен сајтов дали пак ќе даде исти информации, они мене.:D
Обично текстовите се такви што секој ќе се препознае во текст за било кој знак :)
Имало и таков ексепримент со давање на погрешни текстови на група на луѓе и скоро сите кажале дека напишаното е точно (иако без да им кажат им дале текст за друг знак).
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
207
Поени од реакции
168
од близнаци понезгоден знак нема .не дај боже со нив работа да си имаш.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.327
Поени од реакции
2.173
од близнаци понезгоден знак нема .не дај боже со нив работа да си имаш.
Да знам другарка ми е близнак опасна е. Ама и доста неверни се ми се чини. Ветропирест знак,воздушен.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.522
Овенот според мене е најгаден знак.Незгодни и егоистични ликови.Имаат иритација за многу работи, терсене карактери се повеќето, една нездрава осуетеност и ароганција...
Многу, многу антипатични ликови има помеѓу овните.
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
542
Поени од реакции
1.855
Овенот според мене е најгаден знак.Незгодни и егоистични ликови.Имаат иритација за многу работи, терсене карактери се повеќето, една нездрава осуетеност и ароганција...
Многу, многу антипатични ликови има помеѓу овните.
Зашто бе брат ми, што сум ти згрешил во животот :P
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.522
Зашто бе брат ми, што сум ти згрешил во животот :P
Не сите, ама повеќето...
Убавината кај Овенот е високата самодоверба,ама кај повеќето преминува во дрскост и ароганција.Имаат претерана егоцентричност и немање никаков обзир за останатите луѓе.
Автоматски споено мислење:

Scorpios are the worst.
И да и не.
Повеќе е исфорсирано ваквото мислење, отколку што е навистина така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom