Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.367

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.550
Поени од реакции
9.110
Ја сум кантар со подзнак јарец чисто да се пријавам овде ;)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
Мислење машко Бик и женско Стрелец?
... штом машко е бик... тивок, верен, во позадина инаџија, но во него се крие голема и вистинска љубов, прецизен сака да биде точен, планираното никогаш не го одложува, најчесто човек од збор, чесен и другарчина, ама не сака да има многу пријатели, обожава темница и сам во свој свет, ретко има порок можеби некое пиво плус и занесен во своја професија знае да се изгуби, знае да се облекува внимава на хигиена, но има често краток фитил и знае да избувне и да боде со роговите спомнувајќи све што му лежи на душа иако тоа не го мисли за сериозно,
...женското стрелец како партнерка е сосема спротивно што опишав за бикот, авантурист, сака да патува да се дружи, знае да флертува, да одложува работи за утре, ако треба нема ниту да се избања ако не расположена, не е многу по готвењето, ама тоа што ќе го направи од срце го спрема, таа знае да попушта, да прости, да се смее и да ја држи хармонијата во семејството,

...доколку има толеранција и вистинска љубов, ваков пар ќе функционира безпрекорно, надополнувајќи се взаемно!
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Земја и оган не си одговараат...
Леле со жена ми сме оваа комбинација! Да се разведувам???
Автоматски споено мислење:

А за машко девица и овен женско? Подзнак вага и лав мислам беше
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.550
Поени од реакции
9.110
Да се разведувам???
Немој не ме плаши...

А за машко девица и овен женско? Подзнак вага и лав мислам беше
Жена Овен со маж Вага како си одговараат страшно ватрена комбинација. А машкото да не е девица од напред а стрелец од позади случајно? :pos:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Немој не ме плаши...


Жена Овен со маж Вага како си одговараат страшно ватрена комбинација. А машкото да не е девица од напред а стрелец од позади случајно? :pos:
Обратно обратно!!! Напред сум стрелец! Жена ми е овца со тапија, овај овен у хороскоп. Ќе не биде ли?
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.550
Поени од реакции
9.110
Се зезам @коцка не се лути. Вие си знаете најубаво. Се најдобро (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom