Хорор филмови

Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Пер, сите глупи ги имаш гледано. :icon_lol: Не ми текнуват други во тој стил, ама држ една класика:

John Carpenter's Vampires

Карпентер за хорори ти е ба4ко.. јебење. Прегледај се од него ако си into horors, секако кога ќе ти помине желбата за слешери и убави камери.
Овај го неам гледано ќе го симнам сеа :P , да глупи се филмовиве ама дури не ги изгледаш не можиш да процениш дали се глупи или не :smir:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.528
Поени од реакции
33.721
Овај го неам гледано ќе го симнам сеа :P , да глупи се филмовиве ама дури не ги изгледаш не можиш да процениш дали се глупи или не :smir:
филмохолик, филмоман, филмофил.. како и да е терминот. Гледани ми се и блејд и андерворлд и 30 days of night.
Затоа ти викам бе браат, не продолжувај со такви. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ради овој 30 days of night и продужението негово (или кој и да беше продужение кој претходник, ми е гајле) уште не и правам муабет на сестра ми. Што гледате добро у филмов, ауу многу лошо :(
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ради овој 30 days of night и продужението негово (или кој и да беше продужение кој претходник, ми е гајле) уште не и правам муабет на сестра ми. Што гледате добро у филмов, ауу многу лошо :(
:pos2::pos2::pos2::pos2:
Го немам гледано чудово, ама вечерва ќе го пуштам морам да видам шо се дешава во филмов :):)
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
Ради овој 30 days of night и продужението негово (или кој и да беше продужение кој претходник, ми е гајле) уште не и правам муабет на сестра ми. Што гледате добро у филмов, ауу многу лошо :(
Продолжението е срање, многу глупи сцени, дијалози, само акција цело време без некоја логика, содржина, бајги забегаа од стрипот...ама првиот дел, барем мене ми е интересно филмче, затоа што се работи за поразличен вампирски филм од останативе што искачаат, има добра атмосфера, и, се држеа до стрипот.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Мислам дека не си правата личност да збори за трошење на време, барем не кога се работи за филмови :pos:
Се разбира јас сум се изгорел сум потрошил време на некој глупи/досадни филмови па би можел да му кажам на било кој одовде да не троши за џабе време нели ?:P


Пс . дај препорачај некое филмче со зомби акција неш .. ? Ако ти паѓа некое на памет :baeh:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Се разбира јас сум се изгорел сум потрошил време на некој глупи/досадни филмови па би можел да му кажам на било кој одовде да не троши за џабе време нели ?:P


Пс . дај препорачај некое филмче со зомби акција неш .. ? Ако ти паѓа некое на памет :baeh:
Еве.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.370
Поени од реакции
25.099
Се разбира јас сум се изгорел сум потрошил време на некој глупи/досадни филмови па би можел да му кажам на било кој одовде да не троши за џабе време нели ?:P


Пс . дај препорачај некое филмче со зомби акција неш .. ? Ако ти паѓа некое на памет :baeh:
Тој од Псајсајд, плус цела антологија на Џорџ Ромеро. Јас во принцип не гледам хорори, многу ретко, ама зомби филмовите ми прават ептен мерак, повеќе од оние за вампири и врколаци. Почни со Night of the Living Dead и изгледај ја цела Dead трилогија. После продолжи со 28 days later и продолжението 28 weeks later. Два многу јаки филмови. Можеш да го гледаш и Zombieland, многу интересен филм со интересен хумор. Кога сум кај хорор комедиите, ако ти се бендиса Zombieland, гледај го и Doghouse. Заебан филм, ама добар.
Ако не ти се гледани, пак, првите два дела од Resident Evil, мене особено вториот дел повеќе ми се бендиса, не знам зошто иако слабо помина сегде.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Dawn of the Dead......еден од подобрите филмови со зомбија.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.528
Поени од реакции
33.721
Незнаете ништо за вампири бе додека не видите како Џорџ Клуни ги мава! :pos:

Where are you taking us?
-Mexico.
What's in Mexico?
-Mexicans.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Тој од Псајсајд, плус цела антологија на Џорџ Ромеро. Јас во принцип не гледам хорори, многу ретко, ама зомби филмовите ми прават ептен мерак, повеќе од оние за вампири и врколаци. Почни со Night of the Living Dead и изгледај ја цела Dead трилогија. После продолжи со 28 days later и продолжението 28 weeks later. Два многу јаки филмови. Можеш да го гледаш и Zombieland, многу интересен филм со интересен хумор. Кога сум кај хорор комедиите, ако ти се бендиса Zombieland, гледај го и Doghouse. Заебан филм, ама добар.
Ако не ти се гледани, пак, првите два дела од Resident Evil, мене особено вториот дел повеќе ми се бендиса, не знам зошто иако слабо помина сегде.
ги изгледав Doghouse,28 days later i 28 weeks later и најубав од овие филмови ми беше Doghouse, 28 weeks later i na krajot 28 days later (ova posledniov ne mi se bendisa bash naj naj izgleda deka postar film) ...
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
ги изгледав Doghouse,28 days later i 28 weeks later и најубав од овие филмови ми беше Doghouse, 28 weeks later i na krajot 28 days later (ova posledniov ne mi se bendisa bash naj naj izgleda deka postar film) ...
Не ги пиша истите филмови по 2 пати?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom