Хорор филмови

Член од
11 септември 2010
Мислења
101
Поени од реакции
9
^^ А кај го гледаше ти жити се' четворкава?! Ја како што знам, на DVD ќе излезе тек у август или септември, а не се дава по нашиве кина. Торентите по нет не верувам дека се подобри од кино снимка.

пс. немој да ми откриеш некој спојлер.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Нема проблем, стварно е добар филм, со добро сценарио и добра глума. Ако ти се допадна овој погледни го и Identity
Баш ке го погледнам и тој филм.Љубител сум на вакви филмови во кои нема претерани колења од типот на Петок 13,Нокта на Вештерките,Врисок...Ова е тој филм (What Lies Beneath) кој ме извади од патики,ме изремети,
до самиот крај не се знаеше дали Клаир е луда или има нешто друго во филмот.
Какви Паранормал Активити и Егзорцисти,какви Врисоци мисоци...тоа е веке видено.
Ова беше вистинското.
Кој го нема гледано обавезно да го гледа :)
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.630
Поени од реакции
10.344
Овај Врисок е повеќе комедија отколку хорор, дај кажете нешто асално, поново но да има торент
 

Agent014

F.U.B.A.R.
Член од
26 октомври 2010
Мислења
379
Поени од реакции
147
^^ А кај го гледаше ти жити се' четворкава?! Ја како што знам, на DVD ќе излезе тек у август или септември, а не се дава по нашиве кина. Торентите по нет не верувам дека се подобри од кино снимка.

пс. немој да ми откриеш некој спојлер.
Na btjunkie.org go ima :) ne e losa snimakata cam e , ama 8/10 , a za filmo -100 ....
 
Член од
12 април 2010
Мислења
178
Поени од реакции
69
Поздрав до сите нов сум тука ... сакав да ви предложам еден филм кој што ми остави многу добар впечаток ,
... филмот е језив многу не можев да спијам после убаво :pos2: ако сакате добро да се исплашите погледнете го кој е заинтересиран можам веднаш да му најдам торент ... инаку филмот е јапонска верзија на добро познатиот филм Shutter но е далеку пострашен
 
Член од
11 септември 2010
Мислења
101
Поени од реакции
9

Два збора : PURE BULLSHIT !
Незнам зашто беше толку разочаран од четворкава :toe:

Дали си ти фан на оригиналната трилогија? Ако не си, онда ок...да сфатам некако. Али ако си...тогаш мора да се согласиш (мислам не мора, ипак субјективно е за секој) дека ова е најдобриот дел после оригиналниот Scream. Приказната е одлична. Убиствата се добри. Филмот, како и преостанатите 3, го исмејува денешниот хорор.
Ок, имаше и 2 реплики што стварно не беа потребни и незнам како Wes и Kevin (или тој другиот сценарист ја усрал работата), Одвај чекам да го погледнам филмов на добра снимка. Го препорачувам на сите слешер и Scream Trilogy фанови. :wink:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Поздрав до сите нов сум тука ... сакав да ви предложам еден филм кој што ми остави многу добар впечаток ,
... филмот е језив многу не можев да спијам после убаво :pos2: ако сакате добро да се исплашите погледнете го кој е заинтересиран можам веднаш да му најдам торент ... инаку филмот е јапонска верзија на добро познатиот филм Shutter но е далеку пострашен
Јапонската верзија ја немам гледано, ама овој испадна стварно пореметен филм.
Далеку од страшен, ама имаше стварно добра приказна и одличен пресврт. Многу језиво филмче е.
 
Член од
12 април 2010
Мислења
178
Поени од реакции
69
Јапонската верзија ја немам гледано, ама овој испадна стварно пореметен филм.
Далеку од страшен, ама имаше стварно добра приказна и одличен пресврт. Многу језиво филмче е.

Истата приказна е и во јапонската верзија само со многу подобри визуелни ефекти
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Јапонската. Веќе е симнат ќе го гледам околу 23:00 + Петок 13ти е вечерва ќе ме удри во психата :vozbud:
И пред тоа земи си еден памперс да не ги наполниш гаќите ! :baeh:


Пс .. Дајте некој предлог со зомби акција? :kesa:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Јапонската. Веќе е симнат ќе го гледам околу 23:00 + Петок 13ти е вечерва ќе ме удри во психата :vozbud:
Симни си го оригиналот. Не се заебавај со римејк срањe.
Таман имаш уште пет минути до 23.00 :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498

Kajgana Shop

На врв Bottom