Хорор филмови

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.676
Поени од реакции
41
оваа тема е општо за хорор филмовите. дали сакате да ги гледате, дали се плашите од страшните сцени и кои се вашите омилени ако сте од тие што гледаат хорори.
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.676
Поени од реакции
41
еј да ја не ги спомнав моите омилени: the amityville horror, the ring, halloween, friday 13th, the texas chainsaw massacre.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.349
Поени од реакции
1.207
odvaj cekam nekoj horor pri raka da mi doe! Adrenalin se pokacuva, srce ti lupa, neizvesno e... :icon_cool ama najmnogu gi sakam onie realisticnite horori, vo koi ubiecot e od krv i meso

najomilen od site: The Scream Trilogy

potoa:

I know what you did last summer
I still know what you did last summer

Urban Legends
Urban Legends 2

Friday the 13th

Halloween

Nightmare on Elm Street

Scary Movie :pos:
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.676
Поени од реакции
41
nightmare on elm street....toa bese so freddy kruger taka? ne sum go gleal, ali poso sum go gleal freddy vs. jason, mi izglease kako akcija, daleku od horror
a so kogo bese i know what you did last summer? mislam na ubiecot.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.349
Поени од реакции
1.207
da, so Freddy e, no nema vrska so akcija, klasicen horor e. So toj film reziserot Wes Craven se proslavi.

I know what you did last summer bese so toj ribarot so ubiva so kuka
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Да, сакам ептен хорори само ретко кој хорор може стварно да ме смрзне. Изглеа искуството си го праи своето, сум отрпнала више.:icon_lol: Дури на повеќето хорори денес се смеам (на пример на The Grudge се газев од смеење коа им се појавуваше таа типката со тие очите демек страшни :pos: :pos: ), онака превише ми се провидни и пуни со клишеа. Такви ми се сите хорори на Wes Craven, поготово Scream и сличните на него не можам да ги смислам, пошкарт хорор од тој у живот не сум глеала.
А од тие што ми се свиѓаат - па еве да речеме The Texas Chainsaw Massacre. Као помала го глеав и уште го памтам од што ми беше страшен Evil Dead, мада не знам сега кога би го гледала дали уште би ми бил страшен. Од класиците Exorcism и Omen ми се свиѓаат.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
45
најмногу сакам Психо хорор некои хорори шо стрварно ке те бутнат у дупка
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
The Shining(усијавање,сијање) -ного заебан хорор,гледајте го:pop: ке се покакате
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.676
Поени од реакции
41
Harry Potter напиша:
da, so Freddy e, no nema vrska so akcija, klasicen horor e. So toj film reziserot Wes Craven se proslavi.

I know what you did last summer bese so toj ribarot so ubiva so kuka
ne ne ja ne zborev za elm street toj ne sum go gleal, nego zborev za freddy versus jason, toj e action, samo se tepaat
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
astrion напиша:
The Shining(усијавање,сијање) -ного заебан хорор,гледајте го:pop: ке се покакате
Auuuu....Here Comes Johny!!!...redruM, redruM, redruM....lele zakon filmce ej....fala so me potseti na filmot...:music3:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.964
Поени од реакции
361
Абе проблемот е што повеќето не се страшни . како ви изгледа новиот дел на Halloween? филм со над 18 продолженија нема везе. Барем да ме уплашеше :D боље хорори се некои како : Exorcist, The Ring 1 i 2 , Boogeyman , The Grudge. Филмовиве барем имаат содржина и ке те кренат од стол на моменти и после гледање барем да се чуствуваш уплашено!!!!!!!!
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.676
Поени од реакции
41
e da noviot halloween e stvarno za nigde, a osobeno krajot-ja na krajot se iscepav od smeenje
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.378
Поени од реакции
45
Страшни ми се медицински хорори и некои со нерални ствари...

Последен хоро што ме уплашил ама здрмал онака здраво е Куќата на Проколнатиот Рид...
 
На врв Bottom