Хип хоп културата во Македонија

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
T-clan se taka podobri!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Mk rap .. Ima dobri pesna ama neznam od kade da gi dl .. mislam za tie ponovite pesni ne kako so vika Shory za tie so bile u froma pred . .. . !

Namnogu slusam Gele-k,T-clan,Snoopy Mc i soznam ima use nekoi
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
m.. Snoopy MC.. Iskreno ne go podnesuvam.. Ne e toj raper.. Toj e ebena komercijala za mene.. www.soundlick.com idete u search: Idete vo Hip Hop i vo zemja: Makedonija i ke najdete kvalitetni trakicki..
 

KaPsa

The G®eat One
Член од
19 јули 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
girlll напиша:
m.. Snoopy MC.. Iskreno ne go podnesuvam.. Ne e toj raper.. Toj e ebena komercijala za mene.. www.soundlick.com idete u search: Idete vo Hip Hop i vo zemja: Makedonija i ke najdete kvalitetni trakicki..
Сe согласвам со тебе , Snoopy MC не е рапер , комерцијала отепана е !
А нормално SВЕРКАТА АГО е БЕСТ ОФ Д БЕСТ !!! :) ..
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
KaPsa напиша:
Сe согласвам со тебе , Snoopy MC не е рапер , комерцијала отепана е !
А нормално SВЕРКАТА АГО е БЕСТ ОФ Д БЕСТ !!! :) ..
a so e ako ne e raper? pa i da e komercijalec pak e raper
 

proxx

The Hardcore!
Член од
1 март 2007
Мислења
226
Поени од реакции
4
Сега за сега се најбоље, Темната Страна (АГО), Единствена Опција, Пука Козметика, Исток Запад, Н.Р.Г. Клан (али се распаднаа, ама многу јаки песни имаат)

Поздраф
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
gale_vlae напиша:
a so e ako ne e raper? pa i da e komercijalec pak e raper
Mache.. Snoopy MC e sram za rapot.. Imam sto pati kazano ke kazam pak.. Ako ne go postueme Vrcak.. Zaso da go postueme Snoopy MC sto e kopija na Vrcak?
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
abe moze kolku sakame da ne go respektirame i da ne go sakame ali ako e rap toa so go prai on nemoze da negirame
 
Член од
18 март 2007
Мислења
84
Поени од реакции
0
искрено не сум запознаен со македоски рап а и нејкам бидејќи сите што сум ги слушнал ич не ми се свиѓаат.
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Iskreno? Kako mozhe da gradish mislenje *ako* ne si slushnal? .. toa go pravat samo lugje shto se vodat po drugi zborenja, a ako si takov.. samo odbegnuvaj ja temava. Slushni, pa zbori.
 

KaPsa

The G®eat One
Член од
19 јули 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
gale_vlae напиша:
abe moze kolku sakame da ne go respektirame i da ne go sakame ali ako e rap toa so go prai on nemoze da negirame
Има разлика бате од рапот што го прави на пример Vrcak , Snoopy MC или некои други , и рапот што го прават АГО ( Темната Страна ) , НРГ Клан , Т-Клан и да не ги набројувам ... Ако малце си запознат со МакРапот ќе сватиш шо сакам да ти кажам .... Peace !
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
пишав и на др. тема еве и овде ќе пишам...
сакам некој да ми прати макРап песни да ги слушнам.не можам никаде да најдам...оние што оставаа некој линкови бараа регистрации некој чудби шо ти знам шо...
ако има некој...а верувам дека има да ме адне на мсн или пп да прати нешто...
peace bros.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
84
Поени од реакции
0
CT напиша:
Iskreno? Kako mozhe da gradish mislenje *ako* ne si slushnal? .. toa go pravat samo lugje shto se vodat po drugi zborenja, a ako si takov.. samo odbegnuvaj ja temava. Slushni, pa zbori.
абе не дека не сум слушнал, имам доста слушано али едноставно македонски рап барем по мене не го бива, а и воедно скоро сите рап песни (нормално со исклучоци) , сеа тоа е по мене, јас си имам некои свои сфаќања за музиката значи no hard feelings. :)
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
mr.me напиша:
абе не дека не сум слушнал, имам доста слушано али едноставно македонски рап барем по мене не го бива, а и воедно скоро сите рап песни (нормално со исклучоци) , сеа тоа е по мене, јас си имам некои свои сфаќања за музиката значи no hard feelings. :)
Shto mu fali? Eve ti primer, kazhi mi nekoja losha rabota kaj poslednite dva albuma kaj Dzaka Nakot ili bilo koja pesna na GreenouT? Ne e se taka prosto, ako edni ne chinat, site ne chinat... nope.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom