Хип хоп културата во Македонија

Дискусија во форумот 'Музика' започната од HARLEM_SPIDER, 22 септември 2005.

 1. HARLEM_SPIDER

  HARLEM_SPIDER

  Член од:
  22 септември 2005
  Мислења:
  79
  Допаѓања:
  1
  Kolku ste zapoznaeni so nasiot rap?
   
 2. Гижо

  Гижо че о надрва

  Член од:
  13 март 2005
  Мислења:
  10.731
  Допаѓања:
  137
  еве поставив и мала анкета ако не му смета на авторот на темава

  ја порано бев повеќе запознаен, сега само што сум бил малку на рап журки каде што мој другар имал настапи и толку
   
 3. HARLEM_SPIDER

  HARLEM_SPIDER

  Член од:
  22 септември 2005
  Мислења:
  79
  Допаѓања:
  1
  ima glaeam i porano otvoreni temi za rap kulturata i sl mene ovde cisto me interesirase dali nekoj voopsto od vas ja prati rap muzikata vo mak toa
  a ova kumanovski rap sleng zakon e ! :pos:
  jas imam rap pesni ali priznavam ova go nemav od kade li go iskopa? :pos: :pos: :pos:
   
 4. натуш

  натуш

  Член од:
  10 март 2005
  Мислења:
  660
  Допаѓања:
  9
  stranje, poarno da ne sum zapoznata :)
   
 5. Гижо

  Гижо че о надрва

  Член од:
  13 март 2005
  Мислења:
  10.731
  Допаѓања:
  137
  мене ми се свиѓа струмичкиот рап, таа песната со "боле го ку*о" :pos:
   
 6. натуш

  натуш

  Член од:
  10 март 2005
  Мислења:
  660
  Допаѓања:
  9
  ahhahaha a da ne e losh toj :)
   
 7. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.513
  Допаѓања:
  25.979
  Запознаен сум, малку.

  Слушам САФ, Пука козметика, Видо...

  Имам доста рапчиња на компјутеров што никогаш не биде по радијава и телевизииве, значи ништо комерцијално.
   
  На UrbanSamurai му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  12.214
  Допаѓања:
  4.380
  Da ne se otvorese temata nikogash nemase da mi tekne na tebe Acid deka slusash rap.
  Jas znam malku za mk rap.
   
 9. Wolf Pack

  Wolf Pack ThE ChieF

  Член од:
  24 јули 2005
  Мислења:
  842
  Допаѓања:
  5
  Рап нејкам ама Македонскио го обожавам, шо знам, смешен ми е.

  Гижо и Асид дај уплоадирајте ги и ставете линкови, и ја сакам да го чујам онај струмичкио. и некои други шо имате.
   
 10. Zoki Lou

  Zoki Lou

  Член од:
  28 мај 2005
  Мислења:
  6.663
  Допаѓања:
  175
  makedonski rap?????? sto e toa................ :? :? :shock: :? :shock: :? :?
   
 11. RaGeAnGeL

  RaGeAnGeL KiCk AsS

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  1.058
  Допаѓања:
  7
  :poos: :poos: :poos: :poos: :poos: :poos: :poos: MAKEDONSKI RAP
   
 12. Гижо

  Гижо че о надрва

  Член од:
  13 март 2005
  Мислења:
  10.731
  Допаѓања:
  137

  ја немам таа песна, само ја слушав кај еден другар, интересна е зашто има смисла за хумор, не се замараат како останатите да рапуваат за гангстери, пушки пиштоли, женски и тако даље, поштувам песни што имаат смисла за хумор, односно несериозни кога се
   
 13. MSV

  MSV

  Член од:
  24 март 2005
  Мислења:
  3.060
  Допаѓања:
  37
  Иако не слушам рап......Али ова никогаш не би го направил.......... :?
   
  На PRO-Z му/ѝ се допаѓа ова.
 14. RaGeAnGeL

  RaGeAnGeL KiCk AsS

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  1.058
  Допаѓања:
  7
  dete so ti e tebe be?so ne bi napravil...Rap...znajs so e ??i sea ti ke mi recis deka ima MAKEDONSKI RAP??????? :poos: :poos: :poos: :poos: :poos: :poos: :zid:
   
  На Ljuben му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Johnny Stulic

  Johnny Stulic Гостин

  :pos: Makedonski rap! nisto posebno nemam slusnato.
  Edinstveno me bendisa S.A.F tekstovite im se stvarno dobri ,a za ostalo ne mozam da komentiram ne mozam da podnesam
   
 16. VirtualA

  VirtualA Гостин

  Да САФ се ЗАКОН. Јас не слушам рап али САФ... :twisted:
   
 17. HARLEM_SPIDER

  HARLEM_SPIDER

  Член од:
  22 септември 2005
  Мислења:
  79
  Допаѓања:
  1

  nesto preslozeno za tebe :pos: :pos:


  a ti Acid ne e loso toa sto go slusas samo prodolzisi!!
   

Сподели преку: