Хип хоп културата во Македонија

Член од
1 март 2007
Мислења
127
Поени од реакции
0
Да тој беше на сликата
Темната Страна најдобри
Нај хард кор стил
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Добра е оваа првата песна "Сите твои лица" ... Сум ја имал во компјутерот, ама не сум ја заслушал подобро... Можи нема некој квалитет песната, ама лириката е закон... За сите е*ени лицемеришта !
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
e vaka za makednoskiov rap sum zapoznat od drugari ali ja iskreno ne mozam da go podnesam ne rapot tuku makedoskiot rap a za stranski rap sepak mozam da slusam ama makedosnki nikako .
BEZ NAVREDA DO MAKEDONSKITE RAPERI!
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
runBABYrun напиша:
e vaka za makednoskiov rap sum zapoznat od drugari ali ja iskreno ne mozam da go podnesam ne rapot tuku makedoskiot rap a za stranski rap sepak mozam da slusam ama makedosnki nikako .
BEZ NAVREDA DO MAKEDONSKITE RAPERI!
Ке може малку да пообразложиш зошто и КОИ не ти се свиѓаат од МК РАП, па што неможеш да ги слушаш? Стварно ме интересира ова, пошто многумина го делат истово мислење со тебе, а никој не објаснил ЗОШТО? Сите до сеа што сум ги прашал, ми зборат без факти и скоро сите имаат интелегенција на млад грав!
Па вака како попаметен, те молам да пообразложиш за да знам, што не чини кај нашиов рап, а што ти се свиѓа кај странскиот?

Поздрав!
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
Аго е закон.. има закон лирики, иако јас не слушам рап сепак сум го слушал Аго, а сум ги слушал и САФ, ама сепак сметам дека Аго е подобар! Темната Страна - ДНС Crew сине :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.416
Поени од реакции
47.032
Abe a ako moze da kazete od kade moze da simnam nesto od''temnata strana'' fala odnapred
 
Член од
7 март 2007
Мислења
19
Поени од реакции
2
nema bolji od TONI ZEN!!! Stego gledale noviot spot "VO POLN EFEKT"???
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Никад нема да има боље на овие наши простори од Чиста и САФ. Зборете што сакате, тоа е тоа..
 
Член од
11 април 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
betogrozdanov45 напиша:
Никад нема да има боље на овие наши простори од Чиста и САФ. Зборете што сакате, тоа е тоа..
Pa nema da ima bolje od SAF i Cista za tebe sigurno koga nemas slusnato nisto drugo.
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Abe site se edinstveni be sihn, ali sekoj si ima razlicen stil toa e toa;)
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Nikad nema da ima kao mene na rap scenava be i sea sto? :DDDDDDDDD
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
george1 напиша:
Што сте запнале бре со Аго. Океј е момакот, има добри стихови, ама не е некој рапер страшен. Изгледа како рапот во мкд да стои од времето наЧиста околина ако го слушаш него. Најблиску до вистински рап како што треба да звучи беа САФ и тоа секој кој сака таква музика ќе ти го каже, ако е објективен. Денеска тешко има наши рапери, не ги бива едноставно. Имаат срце и душа, ама слаби се...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom