Хип хоп културата во Македонија

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Dzish напиша:
Гласав за Теманта страна ама СИВ ДОМ ЗАКОН! Ги нема нив во анкетата.
Колку години имаш ти бе, темната страна со сив дом што ги споредуваш :uvo: ?
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
poedinci Dzaka!Grupi Legijata i T-Klan
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
jove_bt напиша:
хахаха Чиста околина сложени лирики хахаха доБлЛлооооооооооо
Читај меѓу редој сине, размислувај. Џабе ти објаснувам сигурно нема да ме разбериш. Плиток си.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Гласав за САФ закон им се песните:helou:
 

ReCoN

Единица за Специјални Операции
Член од
24 март 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
oooo море сте ги слушнале само САФ на жељотека и готово рапери станавте.Прво ќе треба да ги слушнете наведените групи па да гласате.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
ReCoN напиша:
oooo море сте ги слушнале само САФ на жељотека и готово рапери станавте.Прво ќе треба да ги слушнете наведените групи па да гласате.
А ако ги слушниш сите други рапер ќе бидиш?
То е финтата во Македонија сите шо слушат рап мислат дека се рапери. :tapp:

А САФ и Џака Накот се еден чекор подалеку од сите nigga wanabees шо пејат исклучиво за најак сум, тепам ебам тепам ебам. :baeh:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ako go slusas tie na anketata na pr SPIRT moze da izgubis od intelegencija samo ne da stanes raper :eek:uch: Najmnogu ima pridoneseno za MakRap AGO toa e fakt..

meazza напиша:
Јас гласав за Темната страна, според мене најдобри се.
А најдобар поединец дефинитивно е АГО!
Dobro be decko ti kao RAP slusas? Da slusase ke znaese deka Ago = Temnata Strana :D Luge AMAN koga ke sfatite deka Temnata Strana ne e GRUPA ?
 
Член од
11 април 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
jove_bt напиша:
eve ti link brate ubavo e so gledam deka se povekje lugje sakaat da slusnat vistinski mak rap a ne komercijala kako ''Vrcak'' :)
http://rapmkd.tk/
jas licno ti gi preporacuvam Ago, Klan Istok, Puka Kozmetika, Edinstvena opcija ovie poslednite tri se od Arena prod. se menuvaat vo sostavot ne gi znaam tocno. Isto me bendisuva i Dzaka i STR2..

p.s daj be kako go vikaat ovaj od STR 2 ne mi tek. sto recitira bez prestan????? peaCEEE....


vidi breej... sea gledaF na ovie prvite stranici i admistratoriVe slusale hc bravo Respekt :)
------------------------------------------------------------

I dvajcata od STR 2 recitiraat ko ludi.I Struja i Blazej. Lugeto so vovedoa novi standardi vo nasiov rap.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.018
Поени од реакции
1.133
girlll напиша:
Ako go slusas tie na anketata na pr SPIRT moze da izgubis od intelegencija samo ne da stanes raper :eek:uch: Najmnogu ima pridoneseno za MakRap AGO toa e fakt..



Dobro be decko ti kao RAP slusas? Da slusase ke znaese deka Ago = Temnata Strana :D Luge AMAN koga ke sfatite deka Temnata Strana ne e GRUPA ?
Темната Страна е група. А како што знам јас и Кец е член на Темната Страна.. да Аго ја има основано, и не реков јас дека Аго не е член на Темната Страна само реков дека е најдобар поединец воопшто!
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
In 2002 DNS Production releases a second compilation called "DNS Presents" which consisted of tracks from artists and bands that were planned to be released on future albums + two bonus tracks. Short after the release "DNS Ekipa" (eng. DNS Crew) is found and the first members were: "Temnata Strana" (Ago & Kec), "Nizok Udar", "Solo", "Kameni Most" and later "SVP" and "PKM" joined as well.

Океј, оттука јасно е дека Аго и Кец се Темната страна...
Е сеа ова не ми е јасно:

In 1996 during the shooting of the video "Hardcore Rapot Nema Nikogash da Umre" the band brakes apart because of several reasons. After "The Most Wanted" brakes apart, Ago continues solo as "Temnata Strana" and still rocks the mic in the present.

Потоа АГО продолжи сам како "Темната страна" ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom