Херпес!

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
мене од време на време знае да ми се јави и тоа се на исто место на лева страна од долна усница ама не е некој проблем му стаам паста за херпес и за 3-4 дена го снемува и пак као нов само у тие 3-4 дена ми грди естетика на уста
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.403
Поени од реакции
7.669
Мене два пати ми се има појавено. Првиот пат кога ми се појави една другарка ми кажа да кркам витамин Ц и да ставам лукче на херпесот, онака пресечено на пола и со внатрешноста од пресекот да држам на херпесот колку можам повеќе.
Поминува за 2 дена.
 

G-Kidd

Завршетник
Член од
29 април 2007
Мислења
45
Поени од реакции
2
мене ми се појавува многу често цел живот, пред една недела ми кажаа дека талог од вино помагал. Сабајлево ми се појави пак херпес, па сега ќе го лечам со талог, па ќе ви кажам што се случува... Се надевам дека ќе го реши овај проблем. Тие што имале херпес знаат како е...
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
ccc loso e mene nikad ne mi ima izlezeno herpes ...probajte so flasterite za herpesi vikaat bile super :toe:
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
На мене често ми се појавува херпес. Се мачкам со маст Ацикловир и ми поминува за 2 дена.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
lele mnogu losa rabota,nikad mi se nema pojaveno i se nadevam deka nema ni da mi se pojavi:nesvest::nesvest:
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
до сеа никад ми нема излезено херпес:) и нејќам да ми излезе!
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
249
Поени од реакции
16
Купи си ацикловир...најефикасно е...Мачкај си го неколку пати на ден и после неколку дена ќе ти исчезне.И не си ја лижи устата зашто може да ти се прошири уште толку:helou:
LEEEEEEEEEE PA JA CELO VREME GO LIZAM HERPESOT... PRED DVA DENA MI ISKOCI.. I GO LIZAM ! LEEE ...

KE SE PROSIRI ? :nesvest:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
LEEEEEEEEEE PA JA CELO VREME GO LIZAM HERPESOT... PRED DVA DENA MI ISKOCI.. I GO LIZAM ! LEEE ...

KE SE PROSIRI ? :nesvest:
Различно од случај до случај (тешко да ти се прошири, и ти би осетил ако се проширува ќе те зачеша, ќе зацрвене, ама не го лижи повеќе) пиј мултивитамински сокчиња, хидратирај се добро, да мачкаш со ацикловир ако немаш до сеа купено, не ни фрлај пари штом поминале два дена. Ќе помине и само од себе.
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
249
Поени од реакции
16
Различно од случај до случај (тешко да ти се прошири, и ти би осетил ако се проширува ќе те зачеша, ќе зацрвене, ама не го лижи повеќе) пиј мултивитамински сокчиња, хидратирај се добро, да мачкаш со ацикловир ако немаш до сеа купено, не ни фрлај пари штом поминале два дена. Ќе помине и само од себе.
епа користам паста за заби и ми помина ... 30 % ... добро е ... :D

фала позз! :back: XD
 
?

..........

Гостин
Леле темава, еве баш сега имам херпес ми се иде да си пукам у фаца од шо ме нервира, лек за херпес, миење постојано со сапун и користете хидроциклин тоа го убива и побрзо заздравува, помага и паста за заби али подавно.
Инаку херпес добивам само кога имам внатрешна телесна температура.
 
Член од
20 јуни 2008
Мислења
17
Поени од реакции
2
Дали некој чул за тие "Compeed" фластери? До сега читав за нив на нет, и делуваат доста ефикасно. Го повлекуваат херпесот преку ноќ. Е сеа проблемот е што мислам дека ги нема во Мкд... Ако некој чул за ова нека пише... :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.375
Поени од реакции
28.196
Во овој момент имам херпес ми излезе пред 2 дена, а во сабота сум на роденден кај другарка:nerv:И многу грдо е:kesa: ми дадоа некоја маст "херпесан" демек помагала еве на секој 2 саата се мачкам не помага дај кажете нешто за да помине што побрзо евентуално до сабота...
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
ми се појавува ама не многу често :toe: посебно порано додека бев помал сега ( да чукнам во дрво ) не толку. се мачкам со некоја си маст таму веќе не знам ни како се вика ни ме интересира. кога се појавува т.е. кога излегува е најлошото и најтешкото :jaj: црвено станува, ме чеша, потечена устата :nesvest: леле не сакам ни да помислам
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Дечки ај малце хелп :S

Ми искочи херпес пред едно 3-4 дена на долниот дел од внатрешноста на усната. Ептен гадно ме пржи, секој ден е све поише и поише неподносливо. Едвај пијам и кога ќе го повлечам долниот дел од усните да го видам како изгледа - жолт е таков цел и све е црвено околу него. Не е набабрен веќе, туку како дупка се направи, ако ме разбирате што сакам да кажам :S.

Дај кажете некој домашен третман што да праам (пробав со паста преку ноќ и нејќе). Или да тркнам до апотека и да си зеам некоја маст за тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom