Херпес!

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Се мачкаа со една маст за два дена им поминува,прашај по аптеките сите ја користат истата (сеа мене што не ми текнува името е друга работа). Мислам дека паста е лошо решение.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.818
Поени од реакции
2.683
Купи ХИДРОЦИКЛИН,мало тубиче,ставај 3 пати на ден на херпесот,значи прв пат ставаш,чекаш 1-2 саати да се исуши,пак стај после,и така за 2 дена ти проаѓа.Од искуство зборам.. зошо и мене ми се појавуаа херпеси..Hope it helps, поздрав :D
 
R

Roten 96

Гостин
местата на кои се појавуваат меурчиња мачкај ги со сок од лимон или чај од камилица :)
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Леле шо ми се деси со муцево....:confused:
Значит ми се напрај херпес прилично голем.Го мачкам со Ацикловир ама не поминвит,туку појќе си растит,дури и жолт е некако-.-
Освен то овие ребренцава горе во устава(незнам како се викет де ваљда ќе се разбериме:icon_lol:)ми се ко поголеми и ме болат.Не сите туку 2 само.
Освен то и на врвов на јазиков ко да ми се прајт нешто...Напрајв гргара со чај од жалфија ама мислам полошо ми е од то..
Кажете некој лек,не можам да функционирам вака:(
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
13
Поени од реакции
3
Во моментов имам херпес..дали пушењето цигари смета ?
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
13
Поени од реакции
3
Имам херпес во моментов..знам лекови и такви работи..прашањето е дали пушењето цигари смета во заздравувањето ? благодарам
 
Член од
2 септември 2011
Мислења
8
Поени од реакции
1
Имам херпес во моментов..знам лекови и такви работи..прашањето е дали пушењето цигари смета во заздравувањето ? благодарам
jok, nema veze duri ne pominat 10-tina dena
.... "herpesan"gel pomaga
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
13
Поени од реакции
3
и ацикловир помага.. значи сеа да пушам слободно можам ? :)
 
Член од
2 септември 2011
Мислења
8
Поени од реакции
1
и ацикловир помага.. значи сеа да пушам слободно можам ? :)
Dobro e i toa, samo site tie sredstva ja ublazuvaat bolkata i cesanjeto. Mozes slobodno cigarki da pusis, a, za vremeto ti kazav,,, 1-2 nedeli. nema lek sto u momentot ke go izleci i iscezne herpesot..
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
13
Поени од реакции
3
аха..не ми е првпат ..секоаш трае по 1 недела минимум.. фала иначе :)
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Сега читам за некој лек Medavir. Дали имате слушнато? Има многу добри препораки. Ветува :) Сакам да нарачам да ми го купат од странство, зш кај нас гарант го нема.
Еве ја веб страната http://www.medavir.net/?Click=25578
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
14
Поени од реакции
2
jas mnogu cesto imav herpes labialis...posle naprajv eden tretman so laser i veke dve godini go nemam ;)
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
14
Поени од реакции
2
Може подетално околу ласерската операција? :rolleyes:
tretman sto traese ni celi 5 min...ednostavno laserot mi go pomina na dvete usni posto jas imav cesto herpesi na dvete strani (leva i desna)....ne go povtoriv ottogas...mi go napravi stomatolog koj laserot go koristi sekojdnevno (vo sorabotka na dermatolog cestopati) i koj prvin go imase probano na sebe...ne znam tocno sto frekvencii itn se mestat...
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Мене ми се појавува по 1 најчесто 2 пати годишно без исклучок, од што се појавува незнам веројатно ослабен имунитет, го лечам со ацикловир, многу е поефикасен од херпесан, многу е важно да се нанесе веднаш штом ќе забележите дека ќе се појави така на некој начин се спречува да се прошири и побрзо заздравува барем кај мене е така
 

Kajgana Shop

На врв Bottom