Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.685
Со тоа што Ел Несири е многу добар играч и мислам дека ќе гази кај нив. До лани беше резерва во Севиља, годинава почна и во прв тим да игра и сега за сега гази. Заебан играч е, такво височко штрклесто копиле што знае и со нога и со глава да игра, ќе жнее кај Мојс. После ќе го купи Манчестер Јунајтед за 250 милиони и тоа ќе биде тоа. Стек Романо.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Willian José во Вулвс.
Мислам дека одлично ќе им "легне" на волците дечково.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Нема меме што може да долови колку сум Среќен!!!!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Шинџи Кагава како слободен играч потпиша за ПАОК.
Одличен трансфер, ретко е да најдеш играч што е бољи од Хазард за да го донесеш во екипа! (special shout out за муабетиве од златните времиња на форумов :D )
Автоматски споено мислење:

ретко е да најдеш играч што е бољи од Хазард
Pa i ne e tolku tesko da najdes igrac sto ke izigra 5 utakmici vo 2 sezoni ustvari hhhh
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Мартин Одегард од Реал во Арсенал на позајмица до крај на сезона.
Кое тролање му го дале со видеово :pos: најавен како најголем талент ова она, потпишал за реал на 15, дебитирал на 16, па оди видеото во надолна линија, позајмица во Херевен, позајмица во Витезе, позајмица во Сосиедад и сега пак позајмица во Арсенал. Loanegaard :icon_lol:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Ќе изгази Одегард во Арсенал, ќе им биде најдобар на терен. Искрено не ни знам зошто го праќаат на позајмици овие од Реал.

Премногу го исфорсираа медиумите порано и затоа изгледа сега како тежок флоп, а делеку од тоа е. На 16год трансфер во Мадрид, ептен се заеба тука. Мене на 16год успех ми беше да ги спречам шпоните да ми се качат во бус на пат кон школо.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
820
Поени од реакции
1.231
Ќе изгази Одегард во Арсенал, ќе им биде најдобар на терен. Искрено не ни знам зошто го праќаат на позајмици овие од Реал.

Премногу го исфорсираа медиумите порано и затоа изгледа сега како тежок флоп, а делеку од тоа е. На 16год трансфер во Мадрид, ептен се заеба тука. Мене на 16год успех ми беше да ги спречам шпоните да ми се качат во бус на пат кон школо.
Па реално ти си имал поголем успех од него.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Најкринџ момент со Кагава беше кога се прејаде пред мечот со Свонси, па мораше на испумпавање на стомакот да го носат кретенот.
Брат.. Милитао падна у несвест од возбуда. :D
Централен дефанзивец, што треба да ти е столб во одбраната, страв и трепет за напаѓачите, паѓа во несвест на прва пресконференција. :D
Ништо нема да го победи ова хахаха.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.308
Брат.. Милитао падна у несвест од возбуда. :D
Централен дефанзивец, што треба да ти е столб во одбраната, страв и трепет за напаѓачите, паѓа во несвест на прва пресконференција. :D
Ништо нема да го победи ова хахаха.
Па и оној од Арсенал, Филип Сендерос ми се чини беше, коа имал панични напади и анксиозност секогаш пред утакмици со Челзи и конкретно Дрогба. Со седативи и шамани го смирувале. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom