Фудбалски/трансфер дискусии

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.291
Поени од реакции
12.645
Ќе изгази Одегард во Арсенал, ќе им биде најдобар на терен. Искрено не ни знам зошто го праќаат на позајмици овие од Реал.

Премногу го исфорсираа медиумите порано и затоа изгледа сега како тежок флоп, а делеку од тоа е. На 16год трансфер во Мадрид, ептен се заеба тука. Мене на 16год успех ми беше да ги спречам шпоните да ми се качат во бус на пат кон школо.
многу тешко дека ќе изгази, ќе му треба време да се прилагоди, а време нема.
доста е да биде подобар од Вилиан.:D
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
354
Поени од реакции
279
Не знам што позејмица е само кога на лето му завршува договорот на Лингард или во меѓувреме го продолжи договорот?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Не знам што позејмица е само кога на лето му завршува договорот на Лингард или во меѓувреме го продолжи договорот?
Ја активиравме опцијата за +1 година.

Голем потенцијал зема Вест Хем :icon_lol:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.260
Поени од реакции
22.486
На Џарод Бовен и Пабло Форналс во животна форма и плус позајмица на Саид Бенрахма со право на откуп (еден од најдобрите лани во Бренфорд) , што ќе им е дрвцево само господ знае. Башка ги имаат и Јармоленко и Ланцини.
Ама битно напаѓач само Антонио ќе игра.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
На Џарод Бовен и Пабло Форналс во животна форма и плус позајмица на Саид Бенрахма со право на откуп (еден од најдобрите лани во Бренфорд) , што ќе им е дрвцево само господ знае. Башка ги имаат и Јармоленко и Ланцини.
Ама битно напаѓач само Антонио ќе игра.
Овој цел живот игра вингбек/класично крило (или wide midfielder на енглески), од лани го фураат класичен шпиц.. што им текна така да го играат бог знае..
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.260
Поени од реакции
22.486
Овој цел живот игра вингбек/класично крило (или wide midfielder на енглески), од лани го фураат класичен шпиц.. што им текна така да го играат бог знае..
Наводно за во напад преговарале со Ел Несри и со Едуард.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.962
Поени од реакции
25.275
Dayot Upamecano's agents Sascha Breese and Volker Struth were at Säbener Straße yesterday for a secret meeting with Hasan Salihamidžić. The agents also represent Niklas Süle and Adrian Fein, but the reason of the meeting was Upamecano. The talks lasted from 4:30pm to 7pm [Bild]

Struth and Bayern did not want to comment on the meeting when asked by BILD. According to BILD, Bayern are ahead in the race for Upamecano, in which numerous other top clubs are also interested [Bild]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom