Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
4 јуни 2016
Мислења
443
Поени од реакции
367
Искрено и не гледам многу достапни квалитетни леви бекови.
50м за Чилвел ми е многу Пеп потег, ама таков стана пазарот. Во секој случај подобар е од Емерсон и од крилото Алонсо.
Реалноста е дека би бил стартер во сите топ 6 екипи, освен Ливерпул можда. Цената е таа што е, млад, Англичанец, има изиграно лоши утакмици ама поголемиот дел му се доста добро изиграни, стартер во репрезентацијата.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Искрено и не гледам многу достапни квалитетни леви бекови.
50м за Чилвел ми е многу Пеп потег, ама таков стана пазарот. Во секој случај подобар е од Емерсон и од крилото Алонсо.
Гаја од Валенсија,Грималдо од Бенфика и Таљафико од Ајакс се поефтина варијанта а не се многу испод Чивел со квалитетот ама Френки изглед сака Англичанец.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Гаја од Валенсија,Грималдо од Бенфика и Таљафико од Ајакс се поефтина варијанта а не се многу испод Чивел со квалитетот ама Френки изглед сака Англичанец.
Грималдо е тешко теле во одбрана и е многу сличен на Алонсо, тапа во одбрана супер во напад, зошто да зимаат ист играч кога веќе имаат таков? На Аргентинци во одбрана јас лично не им верувам, тешки телетабиси се.

Од друга страна имаш млад Англичанец кој не е реализиран играч и има простор за напредок.Плус пополнува homegrown квота, која мислам со брегзит рипна/ќе рипне, а ЕУ државјани ќе се рачунаат за странски играчи.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.115
Поени од реакции
56.115
А тој од Аталанта што го фалат многу?
Госенс.

Абе ова од Аталанта играчите, коа ќе видиш, еден се нема погодено после трансфер надвор од клубот.
Гаљардини, Кеси, Конти, Кристанте, Калабрија, Де Рон вака од прва што ми текнува, а што ги фалеле многу кога играа таму претходно.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Искрено и не гледам многу достапни квалитетни леви бекови.
50м за Чилвел ми е многу Пеп потег, ама таков стана пазарот. Во секој случај подобар е од Емерсон и од крилото Алонсо.
Па не се разликува многу Чилвел од Алонсо. Променада им беше неговата страна на Лестер, само тие кои не пробале не ги избушиле на неговата страна! Шо барем се враќа назад, на овој ако не му свикаат ни на своја половина не се враќа, бати бекот! Ај може Лампард има некоја друга замисла со него, инаку за бек, посебно назад е речиси бескорисен!
Автоматски споено мислење:

Позиционирањето го подобри во време на Мурињо и има 2 цели сезони кај што е стабилен во играта (генерално во дефанзива).
Некако не можам да се сложам со тоа дека се подобрил дефанзивно, пошто баш со видук неколку пати го лафевме, не е за пофалба и таму! Мегваер неколку пати го правеа магаре, баш ради промајата оставена од Шо!
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Шо најдобрите дефанзивни претстави ги даде во оние два три пати кога Солскјер играше 3-5-1, а Шо беше централен одбранбен, не бек.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Шо има придонес во нападот и има изградено разбирање со Рашфорд ама кога го прелетува топка позади е греота за гледање, позиционирањето му е 0.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Госенс.

Абе ова од Аталанта играчите, коа ќе видиш, еден се нема погодено после трансфер надвор од клубот.
Гаљардини, Кеси, Конти, Кристанте, Калабрија, Де Рон вака од прва што ми текнува, а што ги фалеле многу кога играа таму претходно.
Кеси беше лош но под Пиоли е Макелеле,Кристанте е солиден во Рома,Калабрија е дете на Милан и никад не играл во Аталанта а Де Рон уште е во Аталанта.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Госенс.

Абе ова од Аталанта играчите, коа ќе видиш, еден се нема погодено после трансфер надвор од клубот.
Гаљардини, Кеси, Конти, Кристанте, Калабрија, Де Рон вака од прва што ми текнува, а што ги фалеле многу кога играа таму претходно.

Kалабрија нема играно никад у Аталанта, а Кристанте беше не цела сезона на позајмица. Го одкупија и одма го продадоја

Вакви постови се дешаваат кога у село ти донеле интернет пред две године :kezec:
Автоматски споено мислење:

Кеси беше лош но под Пиоли е Макелеле,Кристанте е солиден во Рома,Калабрија е дете на Милан и никад не играл во Аталанта а Де Рон уште е во Аталанта.
ДеРон замина у Мидлзброу се посра, отпаднаја од лига и се врати у Аталанта.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.244
Поени од реакции
108.164
Kалабрија нема играно никад у Аталанта, а Кристанте беше не цела сезона на позајмица.

Вакви постови се дешаваат кога у село ти донеле интернет пред две године :kezec:
Но сепак да не го заборавиме стандардниот италијански репстативец Конти со дури 1 настап за Италија.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.115
Поени од реакции
56.115
Кеси беше лош но под Пиоли е Макелеле,Кристанте е солиден во Рома,Калабрија е дете на Милан и никад не играл во Аталанта а Де Рон уште е во Аталанта.
Kалабрија нема играно никад у Аталанта, а Кристанте беше не цела сезона на позајмица. Го одкупија и одма го продадоја

Вакви постови се дешаваат кога у село ти донеле интернет пред две године :kezec:
Автоматски споено мислење:



ДеРон замина у Мидлзброу се посра, отпаднаја од лига и се врати у Аталанта.
Не Калабрија бе, тој штоперот што ви го ували Јуве за Бонучи. Као се викаше да му ебам мртвиот. Нешо на Ка беше од кај кур знам, секако не постои на мапа. Флоп.
Кеси преку кур ако е Макелеле у тим што се бори за 7мо место, под Пиоли 3 месеци фудбалер.
Кристанте година ипол играше у Таланта, секако го форсираа нешто репрезентативец вака така. Не го бива ни него.

Де Рон за у Боро зборев, една сезона и одма назад.

Секако, ниеден добар играч нема искочено од Аталанта, еве ај кажете ми еден што е топ. Добри играчи само за кај нив. Солидни молидни играчи не ме интересира, тука збориме за засилувања во екипи ко Челзи, Интер, Јувентус и слично, од овие погоре споменативе ми е страв да рокнат 40 милиони за Госенс.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Не Калабрија бе, тој штоперот што ви го ували Јуве за Бонучи. Као се викаше да му ебам мртвиот. Нешо на Ка беше од кај кур знам, секако не постои на мапа. Флоп.
Кеси преку кур ако е Макелеле у тим што се бори за 7мо место, под Пиоли 3 месеци фудбалер.
Кристанте година ипол играше у Таланта, секако го форсираа нешто репрезентативец вака така. Не го бива ни него.

Де Рон за у Боро зборев, една сезона и одма назад.

Секако, ниеден добар играч нема искочено од Аталанта, еве ај кажете ми еден што е топ. Добри играчи само за кај нив. Солидни молидни играчи не ме интересира, тука збориме за засилувања во екипи ко Челзи, Интер, Јувентус и слично, од овие погоре споменативе ми е страв да рокнат 40 милиони за Госенс.
Калдара.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Чиста превара се тоа играчите од Аталанта. Знаат само во тој систем да играат. А си отидат се губат после скроз. Пашалич изгледа како светска класа таму , а во секој друг тим беше просечен.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Па не се разликува многу Чилвел од Алонсо. Променада им беше неговата страна на Лестер, само тие кои не пробале не ги избушиле на неговата страна! Шо барем се враќа назад, на овој ако не му свикаат ни на своја половина не се враќа, бати бекот! Ај може Лампард има некоја друга замисла со него, инаку за бек, посебно назад е речиси бескорисен!
Автоматски споено мислење:


Некако не можам да се сложам со тоа дека се подобрил дефанзивно, пошто баш со видук неколку пати го лафевме, не е за пофалба и таму! Мегваер неколку пати го правеа магаре, баш ради промајата оставена од Шо!
Кажано е претходно, тактиката на Солскер во голема мера се потпира на бековите во напад и одбрана и често од нив се бара да се телепортираат напред и назад т.е да бидат ко коњи и да трчаат без прекин.

Се е тоа супер но со правилен одмор и утакмица на 7 дена, ама после утакмици на секои 3 дена едноставно телото психо-физички не може да издржи толкав товар.Ван Бисака издиша во Февруари (до тогаш беше чиста 10ка), Лук Шо има кондиција ама и он почна да паѓа во форма и кондиција после пеколното темпо после прекинот.Вилијамс исто издиша, малце порано дека физички е уште дете.

Бековите статистички гледано после 70та минута не можат да се движат и често се забораваат напред што од умор што од пад на концентрација, затоа е насамарен Мегваер неколку пати по позициона дуока на Шо.Јас лично не би рекол дека е проблем позиционирањето на Шо, туку захтевноста на тактиката.По таа логика и АВБ е дупка у позиционирање зашто остава простор, ама се вади со перфектните клизачки стартови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom