Фудбалски/трансфер дискусии

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.582
Поени од реакции
52.412
За сега 53 милиони за Вернер и 40 за Зичек.
Тие се за изминатата финансиска година. Оваа уште официјално се на 0 потрошени :D
Земаа околу 200 милиони од продажби изминатава сезона, плус имаат сигурно уште 150 за трошење, а има и 5-6 играчи кои тек треба да се продадат.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.658
Поени од реакции
9.241
Тие се за изминатата финансиска година. Оваа уште официјално се на 0 потрошени :D
Земаа околу 200 милиони од продажби изминатава сезона, плус имаат сигурно уште 150 за трошење, а има и 5-6 играчи кои тек треба да се продадат.
Азар 100м евра лани и истите ги потрошивте на Пулишич и Ковачич.

Годинава Мората мислам 50м фунти го дадовте на Атлетико така?

Мислам дека Вернер и Зијех ви се од оваа финансиска година, како и продажбата на Мората.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.582
Поени од реакции
52.412
Азар 100м евра лани и истите ги потрошивте на Пулишич и Ковачич.

Годинава Мората мислам 50м фунти го дадовте на Атлетико така?

Мислам дека Вернер и Зијех ви се од оваа финансиска година, како и продажбата на Мората.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Пулишич исто беше од претходно, во јануари дојде. И Вернер и Зијех сега се од претходната, до 30ти јуни трае.
Продажбата на Мората е од оваа, после 1ви јули се изврши.
Го заборавив Ковачич, ама да, он, Вернер и Зијех се трошокот за изминатава финансиска година и ваљда на нив се потрошени најголемиот дел, ако не и сите пари од Хазард и Луиз.
За новава позначителни се 50 од Мората, 15 од Пашалич, а верувам и пред продажбите имаат бар 100 милиони за трошење.
Би требало и лесно да можат уште 100+ да извадат од продажби. Засега најблиску се Емерсон и Бакајоко за по 20, а би требало да ги продадат и Мичи, Баркли, можеби Жоржињо, еден од дефанзивците, Дринквотер :icon_mrgr: , Запакоста и уште некои.
Додај го на тоа и олабавувањето на ФФП.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493

50 за Чилвел :cautious: Не знам, останува да видиме, може е форма во прашање ама мене ми делува дека нема никаков сенс за позиционирање позади и дека ќе ги шибаат Челзи од таа страна.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
Од тоа малку што сум го гледал Лестер, немам видено ниедна карактеристика што го издвојува Бен Чилвел од просечен лев бек за стандарди на топ 5 лиги во Европа. Комплетно ме потсетува на своевремено големиот талент Лук Шо во секој поглед, не знам од што се импресионирани толку во Челзи.
Единствено делумно логично објаснување ми е да има затскриен финансиски интерес на Лампард&Co, ама од друга страна не се лишени од милони па за некој милион сега долгорочно да си пукаат во нога. Од друга страна пак Манчестер Сити со лавиот бек Фабијан Делф ја прегази цела лига, не мора да значи Чилвел би бил голема штета ама сепак станува збор за голема сума пари.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Лук Шо ни позади ни напред не е, овој барем напред го бива. Чилвел ти е копија Трипие, добар центаршут и дреме напред. Позади брзи крила ги убиваат.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Лук Шо ни позади ни напред не е, овој барем напред го бива. Чилвел ти е копија Трипие, добар центаршут и дреме напред. Позади брзи крила ги убиваат.
Очигледно не си го гледал Шо, у дефанзива е супер, во пас игра е исто супер, ама центаршут има мизерен.Дополнително кога ќе дојде пред 16ик 80% од времето добива ментална блокада и се мисли бааги што да прави, веројатно трауми од кога скрши нога.Некад знае да се извади на брзина и да претрча некого.Али у дефанзива е топ, сезонава играше и како 3ти штопер во неколку наврати и искина.
Не дека е натпросечен или било што, ми се чини си ги прокоцка тие шанси што не напредна значително низ годиниве (секако повредите си имаа улога).
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Очигледно не си го гледал Шо, у дефанзива е супер, во пас игра е исто супер, ама центаршут има мизерен.Дополнително кога ќе дојде пред 16ик 80% од времето добива ментална блокада и се мисли бааги што да прави, веројатно трауми од кога скрши нога.Некад знае да се извади на брзина и да претрча некого.Али у дефанзива е топ, сезонава играше и како 3ти штопер во неколку наврати и искина.
Не дека е натпросечен или било што, ми се чини си ги прокоцка тие шанси што не напредна значително низ годиниве (секако повредите си имаа улога).
Нема ништо Шо, повредата го уби начисто. Центаршут нема, брзината ја изгуби, позиционирање позади слабо, напред се кочи, нема техника. Ништо подобар од моменталниот Вилиамс.

Немавте среќа со играчот. Под Ван Гал ви беше најдобар и од еднаш дојде повредата. Послем таква повреда ретко кој се вратил, а не посебно играч кој лесно крева килограми. Плус проблеми со Мурињо.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.128
Поени од реакции
57.562
Искрено и не гледам многу достапни квалитетни леви бекови.
50м за Чилвел ми е многу Пеп потег, ама таков стана пазарот. Во секој случај подобар е од Емерсон и од крилото Алонсо.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Нема ништо Шо, повредата го уби начисто. Центаршут нема, брзината ја изгуби, позиционирање позади слабо, напред се кочи, нема техника. Ништо подобар од моменталниот Вилиамс.

Немавте среќа со играчот. Под Ван Гал ви беше најдобар и од еднаш дојде повредата. Послем таква повреда ретко кој се вратил, а не посебно играч кој лесно крева килограми. Плус проблеми со Мурињо.
Делумно да, брзината уште ја има само попромислено се зтрчува сега зошто нели, ако се залета ќе истегне задна ложа :cautious: Позиционирањето го подобри во време на Мурињо и има 2 цели сезони кај што е стабилен во играта (генерално во дефанзива).Од друга страна Вилијамс е дете што игра на јуриш т.е. на емоција, кога е вжештен у главата ко куче е - ќе се тепа, ќе трча и ќе се бори, ама генерално нема доминантно добар сегмент а и во одбрана не е нешто препосебно уште има леб за јадење.Махрез, Салах и уште некој го имаат седнувано на гз неколку пати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom