Фудбалски/трансфер дискусии

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.561
Поени од реакции
52.356
Drugar, Sancez spagja vo klasata top igraci, a toa sto momentalno ne e vo forma, odnosno otkako dojde vo UTD, e drug muabet. Slicna situacija e i so Kutinjo, i on otkako dojde vo Barsa e ocaen, taka da ne forsaj bez potreba.
Нема баш врска споредбава со Кутињо. И во фан клуб кај вас баш бев зачуден колку не сте свесни за состојбата на Санчез. Како може уште да се смета за топ играч некој кој последен пат играл на високо ниво пред три сезони? Па доволно е и само сумата за која можете да го купите следна сезона да ја видиш за да сфатиш кај е Санчез моментално. 15 милиони евра :pos: Јунајтед повеќе може да заработи од продажба на пенкала.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.968
Поени од реакции
25.281
Drugar, Sancez spagja vo klasata top igraci, a toa sto momentalno ne e vo forma, odnosno otkako dojde vo UTD, e drug muabet. Slicna situacija e i so Kutinjo, i on otkako dojde vo Barsa e ocaen, taka da ne forsaj bez potreba.
Навистина Кутињо од сезоната во Барса го споредуваш со Алексис од Јунајтед?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Интераш, нормално дека Кутињо ќе му биде репер за нешто лошо :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.175
Поени од реакции
107.729
Навистина Кутињо од сезоната во Барса го споредуваш со Алексис од Јунајтед?
Muabetot mi bese deka ne se vo forma dvajcata. Ok, Kutinjo ne e do tolku propadnat ko ovoj ne vikam ne. Bezveze se tera muabetot koga forsav pogore. :D Pisav i u fk deka malce sum skeptik za nego ali nadez mi vleva Konte kako trener koj znae maksimum da vadi od mnogu poslabi igraci. A sea da ne se pravime glupi, Alexis kvalitativno spagja vo onaa klasa na top igraci taka da ako malce si ja povrati formata moze da bide dobar poteg na Marota i kompanija. Baska sto Inter nisto ne gubi so dilov, groto od platata UTD ke mu ja plakja.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.838
Muabetot mi bese deka ne se vo forma dvajcata. Ok, Kutinjo ne e do tolku propadnat ko ovoj ne vikam ne. Bezveze se tera muabetot koga forsav pogore. :D Pisav i u fk deka malce sum skeptik za nego ali nadez mi vleva Konte kako trener koj znae maksimum da vadi od mnogu poslabi igraci. A sea da ne se pravime glupi, Alexis kvalitativno spagja vo onaa klasa na top igraci taka da ako malce si ja povrati formata moze da bide dobar poteg na Marota i kompanija. Baska sto Inter nisto ne gubi so dilov, groto od platata UTD ke mu ja plakja.
Toa e таа субјективност што ја има секој фан за неговиот омилен клуб..ако одеше во Јувентус или Милан ќе беше пропаднат играч,повреден што нема изиграно сто години на високо ниво,избркан без желба и жар во него..ама дека е блиску до Интер тогаш спаѓал во класа играчи и дека Конте е тренер можи да го врати од мртвите :D.

Ова за сите важи :D..(освен можеби Пеја кој реално е објективен за неговиот Ливерпул :D)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И јас им пишав на Интерашиве дека иако имаат трауми од Кандрева, пак им се преголеми очекувањата од Санчез. Прејде 30 веќе, не е експлозивен како што беше, не може да смири топка, трча беспредметно.. И моментот само да останел фит ми е малце дискутабилен, како да се работи за нешто најлесно на светот кога ликот се повредува после 3 натпревари а тие 3 натпревари не може топка да смири. Неговата ситуација ме потсеќа на Фалкао кој во Јунајтед и Челзи не можеше топка да смири а во Монако и ЛШ се пронајде. Кај Санчез само промената на лига мислам дека може да доведе до некоја позитива, другиве параметри (позиција, тактика, подготовки) се сите испробани и негативни.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.175
Поени од реакции
107.729
Toa e таа субјективност што ја има секој фан за неговиот омилен клуб..ако одеше во Јувентус или Милан ќе беше пропаднат играч,повреден што нема изиграно сто години на високо ниво,избркан без желба и жар во него..ама дека е блиску до Интер тогаш спаѓал во класа играчи и дека Конте е тренер можи да го врати од мртвите :D.

Ова за сите важи :D..(освен можеби Пеја кој реално е објективен за неговиот Ливерпул :D)
Aj najdi i posoci mi kade sum subjektiven. Ili loso e kako fan na Inter da se nadevam deka ke uspee igrac sto go nosime? U sto e objektiven Peja be, sto pred mec so Barnli na Enfild kazuva deka bi bilo dobro da pobedi Liverpul, no i nereseno e dobar rezultat. Goni mi go u tri lepe, da ne mu ebam sve i na nego.

Ne be najozbilno ne znam sto tolku panicite za Sancez, eve hipoteticki ako dojde i ne napravi nisto, odnosno prodolzi kako vo UTD, Inter nisto ne gubi, i taka UTD ke mu go plakja pogolemiot del od platata, ne e obavezen otkupot, ne e skapa pozajmicata... Mislam normalno e ko fanovi da se nadevame deka ke vrati barem del od formata sto ja imase vo Arsenal, aj ako ne gotovo da go osudime na propast ebago. Ja pogore kazav deka Sancez e super kvaliteten fudbaler koga e vo forma i site go znaeme toa, na strana sto Donev i onoj mrtvion od Prilep mi forsaat tuka. A dali ke ja vrati taa forma ke vidime, cek prvo neka doe.
Автоматски споено мислење:

И јас им пишав на Интерашиве дека иако имаат трауми од Кандрева, пак им се преголеми очекувањата од Санчез. Прејде 30 веќе, не е експлозивен како што беше, не може да смири топка, трча беспредметно..
Ne e planiran za prva postava, barem za sega.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.663
Поени од реакции
81.798
И јас им пишав на Интерашиве дека иако имаат трауми од Кандрева, пак им се преголеми очекувањата од Санчез. Прејде 30 веќе, не е експлозивен како што беше, не може да смири топка, трча беспредметно
Споредено со Кандрева, овие способности на Санчез ќе им дојдат како кец на десетка на Интер :icon_mrgr:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Goni mi go u tri lepe, da ne mu ebam sve i na nego.
Нема проблем бро, тебе тоа ти е смешно а мене смешно ми е како пред секоја утакмица со Сасуоло викаш дека ќе ги прегазите а уствари не можете да ги добиете од 93та.

Муабетот е дека (кога веќе го спомна Ливерпул) на хартија а и на терен е втора екипа во Англија, што автоматски го прави фаворит против сите останати противници. Е сега, ти си тиквар ко што си, па не резонираш форма, повреди, дома/гости и останати фактори кои МОЖЕБИ ќе влијаат на самата утакмица. Секогаш против секој противник овој тим на Ливерпул треба да оди на победа и се' останато треба да се рачуна како изгубени бодови НО доколку изиграат нерешено против (гореспоменатите) Барнли на гости не треба да биде крај на свет и да се почне со пцуење, затоа што Барнли им зима бодови и на Сити, Арсенал, Тотенхем итн итн...
Сите ја знаеме играта на Барнли, знаеме дека играат физичка игра со нафрлувања и може да се случи една да пројде, додека пак одбраната им е со 23 играчи и тешко се проаѓа (за првиот гол).

Тоа што ти се фураш на све и свашта е твоја работа, јас сакам да бидам посмирен и пореален. Јас ти го знам мислењето за Лукаку, ти го знам и мислењето за Алексис од пред некој месец, знам какви ти се мислењата сега за тие играчи а Џони е во право, да отидеа они во Јуве/Милан немаше да се дочитуваш на форумов. Па ПОБОГУ, јадеше гомна за Роналдо 5 месеци, непрестанато а типот го крена нивото на лигата. WOWOWOWOO многу пари фрлиле Јуве оовововововововово

Ви го даваат на позајмица со можност за откуп од 15 милиони, замисли, 15 милиони фунти кога Бормут за Аке бараа 60 o_O

И на крај, не знам дали ќе се погоди како трансфер или нема (зошто не сум како тебе, да судам пред време), ама еве, да кажам ДАЈ БОЖЕ да успее зошто и вас ви е преку кур од оние мртви обиди од крила и играчи за врска или што и да ќе игра под Конте ама вака напалени бевте и за Раџа се' до моментот додека не го пративте на позајмица у КаГЛИари. Сеа, оддеднаш бил лош за тимот и не се залагал...

Малку објективност не штети никому, СЕМЕ ТИ ЕБАМ!
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.632
Поени од реакции
14.423

Браво, веќе гледа да собере симпатии кај фановите. Останал после првиот тренинг денеска за околу 1500 фанови на Баерн, се сликал и потпишувал бааги време. На крај му и аплаудирале.

@Peja989 - Ваков е типов (likeable) или гледа да собере симпатии побрзо (не дека и тоа е лошо, напротив)?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968

Браво, веќе гледа да собере симпатии кај фановите. Останал после првиот тренинг денеска за околу 1500 фанови на Баерн, се сликал и потпишувал бааги време. На крај му и аплаудирале.

@Peja989 - Ваков е типов (likeable) или гледа да собере симпатии побрзо (не дека и тоа е лошо, напротив)?
Брајт, лајкбл е Кутињо, ние ко навивачи бевме заљубени во него. Реално, немаше да мрдне за било кој друг клуб освен за Барса, јасно ни беше тоа на сите. Не очекувавме на таков начин нит па во време кога Ливерпул беше во страшен подем, па затоа така не' погоди.

Ќе хара у Бунфес, 100 кила мозок играч а од нет што иам читано, за време во Ливерпул, секад одвајал време за навивачи.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.175
Поени од реакции
107.729
Нема проблем бро, тебе тоа ти е смешно а мене смешно ми е како пред секоја утакмица со Сасуоло викаш дека ќе ги прегазите а уствари не можете да ги добиете од 93та.

Муабетот е дека (кога веќе го спомна Ливерпул) на хартија а и на терен е втора екипа во Англија, што автоматски го прави фаворит против сите останати противници. Е сега, ти си тиквар ко што си, па не резонираш форма, повреди, дома/гости и останати фактори кои МОЖЕБИ ќе влијаат на самата утакмица. Секогаш против секој противник овој тим на Ливерпул треба да оди на победа и се' останато треба да се рачуна како изгубени бодови НО доколку изиграат нерешено против (гореспоменатите) Барнли на гости не треба да биде крај на свет и да се почне со пцуење, затоа што Барнли им зима бодови и на Сити, Арсенал, Тотенхем итн итн...
Сите ја знаеме играта на Барнли, знаеме дека играат физичка игра со нафрлувања и може да се случи една да пројде, додека пак одбраната им е со 23 играчи и тешко се проаѓа (за првиот гол).

Тоа што ти се фураш на све и свашта е твоја работа, јас сакам да бидам посмирен и пореален. Јас ти го знам мислењето за Лукаку, ти го знам и мислењето за Алексис од пред некој месец, знам какви ти се мислењата сега за тие играчи а Џони е во право, да отидеа они во Јуве/Милан немаше да се дочитуваш на форумов. Па ПОБОГУ, јадеше гомна за Роналдо 5 месеци, непрестанато а типот го крена нивото на лигата. WOWOWOWOO многу пари фрлиле Јуве оовововововововово

Ви го даваат на позајмица со можност за откуп од 15 милиони, замисли, 15 милиони фунти кога Бормут за Аке бараа 60 o_O

И на крај, не знам дали ќе се погоди како трансфер или нема (зошто не сум како тебе, да судам пред време), ама еве, да кажам ДАЈ БОЖЕ да успее зошто и вас ви е преку кур од оние мртви обиди од крила и играчи за врска или што и да ќе игра под Конте ама вака напалени бевте и за Раџа се' до моментот додека не го пративте на позајмица у КаГЛИари. Сеа, оддеднаш бил лош за тимот и не се залагал...

Малку објективност не штети никому, СЕМЕ ТИ ЕБАМ!
Vidi ama si glup konci na faca ti ebam. Toa so Barnli bese ocigleden fors, sto kur si zemal cetivo za niv si napisal neli gleas deka namerno te cepkam.

Drugo, aj eve i tebe te molam kako i Dzoni, najdi mi kade bev subjektiven za Sancez.

Treto, najdi mi kade rekov deka ke go bide Sancez so sigurnost. Daj be kurov mi razlikuvajte nekoi raboti, ne samo kolku da se pise nesto. I u fk kaj nas imas, koga iskoci prvata spekulacija, odma pisav deka mi se somnitelni site od Juzna Amerika, poso golem del od niv se teski karakteri i tesko iskacaat od krizi. Ali pisav i deka SE NADEVAM oti Konte ke go sredi u slucaj da dojde i deka moze da prikaze dobri igri kako na vremeto. Ete izvinete i ti i site sto se nadevam deka Sancez ke go bide vo Inter, nema vekje da se povtori.

Okolu Lukaku, nikad nemam zboreno loso za nego osven koga sum forsal za da gi napnam Boro i Mancesterovci, naprotiv, bas koga bea vo kriza pisuvav deka Lukaku ne zasluzuva tretman kako onie gomnata Rasford, Marsijal, Lingard i Pogba, zaso nikad se nema pobuneto za nisto a 300 gluposti mu se izdesija i pretrpe milion kritiki. @NomoregameS ke ti potvrdi za nego ako ne veruvas.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Vidi ama si glup konci na faca ti ebam. Toa so Barnli bese ocigleden fors, sto kur si zemal cetivo za niv si napisal neli gleas deka namerno te cepkam.

Drugo, aj eve i tebe te molam kako i Dzoni, najdi mi kade bev subjektiven za Sancez.

Treto, najdi mi kade rekov deka ke go bide Sancez so sigurnost. Daj be kurov mi razlikuvajte nekoi raboti, ne samo kolku da se pise nesto. I u fk kaj nas imas, koga iskoci prvata spekulacija, odma pisav deka mi se somnitelni site od Juzna Amerika, poso golem del od niv se teski karakteri i tesko iskacaat od krizi. Ali pisav i deka SE NADEVAM oti Konte ke go sredi u slucaj da dojde i deka moze da prikaze dobri igri kako na vremeto. Ete izvinete i ti i site sto se nadevam deka Sancez ke go bide vo Inter, nema vekje da se povtori.

Okolu Lukaku, nikad nemam zboreno loso za nego osven koga sum forsal za da gi napnam Boro i Mancesterovci, naprotiv, bas koga bea vo kriza pisuvav deka Lukaku ne zasluzuva tretman kako onie gomnata Rasford, Marsijal, Lingard i Pogba, zaso nikad se nema pobuneto za nisto a 300 gluposti mu se izdesija i pretrpe milion kritiki. @NomoregameS ke ti potvrdi za nego ako ne veruvas.
Го продолжив форсот со Барнли, за да ти доловам поента дека не секогаш кога можеш, освојуваш 3 поени. Гледам за примерот со Сасуоло ќутиш, па ќе дојде утакмицата со нив, ќе се курчиш и ќе изедете шамари и Бенитез ќе ти биде крив.

Ај, кога сме кај Санчез, биди реален, каква ќе ти беше реакцијата да беше пред потпис со Јуве? Исто ќе викаше дека можно е Сари да го воскресне или дека е дно и дека се фрлени пари?

Нема потреба да се извинуваш, тиквар еден, него смешна е субјективноста.

И не кур ми пцуј конци.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.175
Поени од реакции
107.729
Го продолжив форсот со Барнли, за да ти доловам поента дека не секогаш кога можеш, освојуваш 3 поени. Гледам за примерот со Сасуоло ќутиш, па ќе дојде утакмицата со нив, ќе се курчиш и ќе изедете шамари и Бенитез ќе ти биде крив.

Ај, кога сме кај Санчез, биди реален, каква ќе ти беше реакцијата да беше пред потпис со Јуве? Исто ќе викаше дека можно е Сари да го воскресне или дека е дно и дека се фрлени пари?

Нема потреба да се извинуваш, тиквар еден, него смешна е субјективноста.

И не кур ми пцуј конци.
Sto da kazam brat ako Juventus mu plakja samo 3 ili 4m godisno a ostanatoto UTD? Pa De Celje da go zemat za tie pari nema da recam deka dzabe gi frlile. Ete Remzi im e dobar dil iako golema plata mu dadoa, ali sepak za bez pari super igrac e.

Sto ti e be pa so tie Sasuolo, sekad ke se kurcam protiv takvi ekipi, me zabole stap ako jadam remet u slucaj na poraz, jakoto delo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom