Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.261
Каков секс му удрија, знат сега дека имат пари да платат и оп, Данк 45 милиончиња :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Каков секс му удрија, знат сега дека имат пари да платат и оп, Данк 45 милиончиња :pos:
Ама и на 3 дена пред затворање на трансфер период ги спамаат клубовиве со понуди
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.606
Поени од реакции
10.280
Zs Lester ne barat stoper francusko prvenstvo dosta dobri ima a i site transferi od tamu im se godat..
Diop i Ake nad 70 mil, Dunk i Tarkowski 50tina, Mustafi 30+..
:popce:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.582
Поени од реакции
62.649
Мислам дека никој нема преговарано за овој. Само фејк вести пуштаа од Португалија.
Јасно ми е дека лиферуваат инфо од клубот за да напумпаат цена, ама смешно е збогувањево и инсистирањето да им биде достапен, кога никој не доставил саглам понуда.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Поради големиве трансфери што се случија последниве години во ПЛ се случува хиперинфлација. Ќе биде како во Југославија што беше кога еден леб вредеше милијарда. Така и тука ако продолжат вака за 2-3 сезони играч ќе вреди милијарда.
Јунајтед плаќа 90мил на Лестер, Лестер 45мил на Брајтон, Брајтон 25мил на Бристол, Бристол ќе фрлат 10мил на некој третолигаш. Другата година истата процудура со скоро дупли цени.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Поради големиве трансфери што се случија последниве години во ПЛ се случува хиперинфлација. Ќе биде како во Југославија што беше кога еден леб вредеше милијарда. Така и тука ако продолжат вака за 2-3 сезони играч ќе вреди милијарда.
Јунајтед плаќа 90мил на Лестер, Лестер 45мил на Брајтон, Брајтон 25мил на Бристол, Бристол ќе фрлат 10мил на некој третолигаш. Другата година истата процудура со скоро дупли цени.
Па фала богу бе луѓе, тоа и беше целта со новите договори за ТВ правата пред 3-4 години, да не може секој лесно да си зема играч од понеатрактивните тимови и воедно освен Реал, Барса, Баерн, ПСЖ итн ретко кој да може да земе играч од лигата. Не знам зошто на секое мора да се појаснува сето ова. Нека ги земаат парите од ТВ правата Сити, Ливерпул, Јунајтед, Челзи и Арсенал ќе видиш дали ќе се исфрлаат вакви цени.

Јас првично го ставив твитот зошто ми падна смешно што и другите клубови на Лестер им ја шиткаат нивната станца околу Мегваер, затоа можеби е попаметно прво да купиш отколку да продадеш, што знам, мое мислење.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Значи Лестер се тотални аматери ако немале договорен трансфер пред да го шитнат Мегваер, ко да не знаеја дека овој ќе си замине кога тогаш

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.970
Поени од реакции
25.284
Breaking | RB Leipzig have rejected a €60m bid from Arsenal for Dayot Upamecano, according to Bild.
Автоматски споено мислење:

Уште три дена имаат да го потпишаат. Не мора до четврток да се чека до последниот ден
 

Kajgana Shop

На врв Bottom