Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    80

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.354
Поени од реакции
9.523
Постов 6 пати дуплиран или само лоша среќа?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.467
Поени од реакции
5.455
BREAKING: Turkey joins 2021 calendar in place of Canada on June 11-13
We are looking forward to the return of the Canadian Grand Prix in 2022, which has also signed a two-year contract extension
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
13.163
Поени од реакции
16.937
Добро би било малце диверсити на патеки да гледаме, да се менуваат најуваво секоја година.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.935
Поени од реакции
2.388
Кој возач е овој Расел.. Иден шампион.
Ботас успеа, али утре на старт сто посто ќе се усере :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
13.163
Поени од реакции
16.937
пердашење беа квалификацииве, пола секунда од мерцедес до другите
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.118
Поени од реакции
11.207
Кој возач е овој Расел.. Иден шампион.
Ботас успеа, али утре на старт сто посто ќе се усере :D
Расел оваа брзина што ја покажува, ако се најди некогаш во доминантен болид, мислам сезоните ќе бидат далеку по досадни од ова што глеаме последниве 7 години
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.060
Поени од реакции
8.846
Ботас возел за Хамилтон, а Перез губеше по 2 секунди по круг и го чуваа на патека само да го закочи Хамилтон...

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.515
Поени од реакции
21.754
WTF беше тактикава на Перез? Со меките гуми дури и се зголемува предноста на Ботас.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.354
Поени од реакции
9.523
Како и да е, Макс е многу блиску до Мерцедесиве годинава, баш ме интересира кој ќе напредне во текот на сезонава.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.060
Поени од реакции
8.846
Чао најбрз круг
Руке дрхте под притисок
Не било лесно да бидиш Шампион изгледа

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.515
Поени од реакции
21.754
Перез --> :sekc: <-- Ботас (и Верстапен подоцна)

Ако нешто научивме од тркава, тоа е дека "Plan A +10" на Ред Бул - не функционира! :icon_lol:
 
Член од
7 јануари 2020
Мислења
35
Поени од реакции
23
Досадна трка. Мерцедес и Ред Бул доминатни. Остала боранија. Ферари тешко до третото посакувано место покрај ваков Мекларен, а што знам подоцна и Алпин. Сериозно мислам да баталам со гледање формула 1. Џабе губење време. Не знам дали беше до тактитака али го усраа Саинз со ова. Мило ми е што не доби бод Саинз - нека си стават прст в чело оние од ферари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom