Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    95
Член од
29 септември 2013
Мислења
605
Поени од реакции
1.054
Да не им притекне во Брно да има трка годинава шо снимале или онака ?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.993
Поени од реакции
21.024
Да не им притекне во Брно да има трка годинава шо снимале или онака ?
Нема теорија, поголема е шансата Ф1 трки на водно да гледаме отколку Брно. Мизерија е патеката, и фали реновација ужасно.
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
183
Поени од реакции
281
Нема теорија, поголема е шансата Ф1 трки на водно да гледаме отколку Брно. Мизерија е патеката, и фали реновација ужасно.
Токму така лани колку што се сеќавам се препукуваа со властите за инвестиции за реновирање, па и затоа ги нема ниту Moto GP повеќе.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.864
Поени од реакции
11.722
Не само тоа, Брно не ни ги исполнува условите за да биде домаќин на Ф1 гран при бидејќи е grade 2 circuit, а Ф1 возат само на grade 1 патеки.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.993
Поени од реакции
21.024
Која е таа стаза што ги инспирира да прават градски трки или тесни патеки? Што добро виделе во тие патеки? Ја овде не глеам каде може да има претекнувања освен на правците. Дај бре стаза у најдождливите држави, направи широка патека да има кај да се тркаат, хаос да гледаме.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
255
Поени од реакции
234
Баку можеби е полна со 90 степени кривини али барем има простор.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.129
Поени од реакции
2.321
Која е таа стаза што ги инспирира да прават градски трки или тесни патеки? Што добро виделе во тие патеки? Ја овде не глеам каде може да има претекнувања освен на правците. Дај бре стаза у најдождливите држави, направи широка патека да има кај да се тркаат, хаос да гледаме.
Што добро виделе? Пара и профит :)
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.048
Поени од реакции
2.610
Во ова видео дискутираме за одлуката на ФИА, Тимовите во Ф1 и Либерти Медија да оваа сезона на 3 трки наместо квалификации да имаме спринт трка која ќе го одлучи стартниот поредок за гран при трката. Што мислите,ќе ја биде ли работава или не?

Никој не искоментира за ова тогаш, епа ајде уште еднаш и официјално - на три трки кои сеуште не се соопштени ќе имаме спринт трки.

unnamed.jpg


Сите тимови ја поддржале одлуката. Прво, второ и трето место добиваат по 3, 2 и 1 поен. Квалификациите за стартниот поредок на спринт трката ќе бидат во петок во досегашниот формат и на нив ќе бидат дозволени само меки гуми, а во трката во недела секој ќе си има слободен избор на гуми за старт.
 
Член од
1 март 2021
Мислења
38
Поени од реакции
85
20210426_175755.jpg
Промена на викенд форматот. Мислам дека на повеќето не ни се свиѓа оваа промена. Не верувам дека ке смени нешто во трката а тоа што ставиле и поени за спринтот е катастрофа. Многу ја американкзираа Ф1...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom