Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    89

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
2.470
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.100
Поени од реакции
8.882
Многу среќа има Хамилтон, дефинитивно само што излетува овие праат карамбул
Да не заглавеше десното тркало при промена Луси ќе излезеше пред Верстапен....
Автоматски споено мислење:

Норис е ШОФЕРИШТЕ, ќе биде светски за многу брзо, Макс уште не освоил титула а добива огромен ривал.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.055
Поени од реакции
3.138
Да не заглавеше десното тркало при промена Луси ќе излезеше пред Верстапен....
Автоматски споено мислење:

Норис е ШОФЕРИШТЕ, ќе биде светски за многу брзо, Макс уште не освоил титула а добива огромен ривал.
Верстапен - Леклерк - Норис

Кое трио плус Сајнц, Перез и Рикиардо од позадина. Партали ќе бидне уште и Расел со Мерцедес ако им се додаде таман сме. Ми е страв само од следна година што и како ќе е. Таман имаме изедначување на болиди сите се тука некаде они мењаат правила истото секогаш се прави :/
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.011
Поени од реакции
1.536
Ај едно „стручно“: Дали може у лига на фантази да се смени тим? У лигиве пример кај што ми е за конструктор (Мкларен) или Македонија пример, првиот тим ми е влезен по автоматизам.

Може ли да влезам со друг, или автоматски кој е креиран прв, тој влага?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
13.541
Поени од реакции
17.721
Наводно Волф бил многу љут на Расел што се тркал толку жустро против еден Мерцедес, и тоа што не сакал да се извини и мислел дека он е у право.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.212
Поени од реакции
12.945
Ај едно „стручно“: Дали може у лига на фантази да се смени тим? У лигиве пример кај што ми е за конструктор (Мкларен) или Македонија пример, првиот тим ми е влезен по автоматизам.

Може ли да влезам со друг, или автоматски кој е креиран прв, тој влага?
Не мојт, мораш со првиот да тераш до крај.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.120
Поени од реакции
11.211
Наводно Волф бил многу љут на Расел што се тркал толку жустро против еден Мерцедес, и тоа што не сакал да се извини и мислел дека он е у право.
Тоа го изјави одма после трка. Прво го цитираше Сена, ама после вика требаше да земи во предвид дека се трка против Мерцедес, демек ако беше против друг тим, потегот е ОК, ама пошто тргна против Мерецедес не чини. Кај го поебаа годинава пак да дреми во Вилијамс па уште и сеа го прават дека „работи против тимот “. Дај бог в година да не им отиде во Мерцедес, да им кидне во друг тим.
 
Член од
1 март 2021
Мислења
32
Поени од реакции
52
Верстапен - Леклерк - Норис

Кое трио плус Сајнц, Перез и Рикиардо од позадина. Партали ќе бидне уште и Расел со Мерцедес ако им се додаде таман сме. Ми е страв само од следна година што и како ќе е. Таман имаме изедначување на болиди сите се тука некаде они мењаат правила истото секогаш се прави :/
Поминат му е рокот на Рикиардо не би го ставил во иста лига со останатите според мене.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
233
Поени од реакции
203
Поминат му е рокот на Рикиардо не би го ставил во иста лига со останатите според мене.
Да видиме, али да може да му е поминат рокот. Сепак ова беше втора трка во нов болид. Норис е во примат и е стварно многу добар возач.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.375
Поени од реакции
9.568
Кога ќе добие конкурентен болид за прво место, се гледа кој до каде е. Пример Ботас...
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
2.470
Формула по калдрма, мора да е добар филинг :ROFLMAO:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.914
Поени од реакции
20.499
У сред пандемија пола град блокираа, и дозволија со болид да си играат курташак на Карлов Мост. Таму со тротинет ако те видат казна 500 евра ти лепи полиција. Али јака атракција беше :drk:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom