Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    76

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.892
Поени од реакции
2.306
Па не би ме чудело и стварно ова да го изјави Гунтер :D
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.722
Поени од реакции
19.114
Стварно бе, замисли да си Гунтер... да треба да се справуваш секој викенд со идиотите Магнусен и Роман, и после ти праат клизачи и ти го носат Мазепин. Ја да сум на негово место одма му ѕвонам на стариот Мазепин да дае еден пиштол и играм руски рулет.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.892
Поени од реакции
2.306
LOL ja праќав на другар сликава и сега приметив дека ставиле таг Humpty Dumpty, а баш вчера си помислив колку главата му личи на јајце :ROFLMAO:

Рака на срце, се извини за тоа што го блокираше Перез и си ја призна грешката.

 
Член од
14 август 2010
Мислења
877
Поени од реакции
993
Па ако Гунтер не го доведеше МазеСпин ризикуваше да остане без спонзор Т.Е. без екипа, не му беше ниту него лесно иако знаеше кого става во болидот, оцени дека е помало зло Мазеспин да вози одошто да го нема Хаас на гридот.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.892
Поени од реакции
2.306
Грожан сите нон-стоп го тролаа, откако се учука херој го направија, дури и униформа на Мерцедес облече :D
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.090
Поени од реакции
11.131
Абе тоа што ние како навивачи си јадиме гомна (заслужено) за Грожан, човекот беше бајаги почитуван помеѓу возачите. Долго време им беше и директор на асоацијата заедно со Ветел, ако не се лажам. Е сеа, несомнено е дека голем публицитет ќе се врти околу него пар години ради несреќата, па ќе си го искористуваат вака екипи за „ добар ПР “. Очекувам и Скај или Ф1 официјално да го поканат како пундит на некоја трка па да продава муда „ колку Ф1 е безбедна “
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.386
Поени од реакции
21.282
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.770
Поени од реакции
11.444
Мене искрено Грожан ми беше еден од омилените на гридот, ама како човек, не баш и како возач. Брзина има, не е воопшто спор и тоа го има докажно многу пати уште од времето во Лотус кога собра 10 подиуми. Многу добар на квалификации, но само добар во недела. Не го бидуе човекот за wheel-to-wheel racing и тоа е тоа, џабе има солидна брзина.

Освен тоа мн ме нервираа неговите тимски радија каде што за секоја ситница цмиздреше и често кога бил во кривица знаел да го обвини другиот.

Во глобала прилично јако мидфилд дуо беа со Магнусен и мислам дека извадија максимум од Хаас-от, дури и 4ти беа како конструктори во 2018 ако не се лажам. Лани беа убедливо најкрш болид со Вилијамс па пак успеа да соберат некој поен за разлика од Расел на пример.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom