Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Досадна трка. Мерцедес и Ред Бул доминатни. Остала боранија. Ферари тешко до третото посакувано место покрај ваков Мекларен, а што знам подоцна и Алпин. Сериозно мислам да баталам со гледање формула 1. Џабе губење време. Не знам дали беше до тактитака али го усраа Саинз со ова. Мило ми е што не доби бод Саинз - нека си стават прст в чело оние од ферари.
Како бе досадна трка ?
Една поголема грешка и одма можеше да има промени од прво до четврто место.
Тактиката на Перез беше чисто за дополнителниот бод.
Хамилтон, Макс и Ботас извозеа ептен добро денес. Секој со своја тактика, секој цело време под ризик.
Ако нема на секои 3 минути претекнувања не ја прави досадна трката.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Тешки нека бидат сите вакви, нема зима.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
И мене ми беше досадна. Можда не ја гледав сконцентрирано. Најинтересно беше што Мазепин го гласаа за возач на денот и на крај воопшто не го дадоа кајронот со гласовите па испаднаа теории дека Ф1 намерно цензурира :pos: A овој кутриот секунда заостанат позади Шумахер.. Плус ова:



:tapp:
 
Член од
1 март 2021
Мислења
44
Поени од реакции
96
Мали делчиња од трката видов благодарение на одличното интернет покривањето од Телеком во Охрид, по втор пат велигденски воопшто немаше интернет. Како што гледам не сум пропуштил многу? Макс солиден резултат извади согледа на предноста на Мерцедесите на патекава.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
И мене ми беше досадна. Можда не ја гледав сконцентрирано. Најинтересно беше што Мазепин го гласаа за возач на денот и на крај воопшто не го дадоа кајронот со гласовите па испаднаа теории дека Ф1 намерно цензурира :pos: A овој кутриот секунда заостанат позади Шумахер.. Плус ова:



:tapp:
На трол страни се договараат да гласаат и очигледно му успева. Ама ги прават како невалидни потоа.
Кога ќе се запнат вака и на плејстор туркаат рејтинг 1 ѕвезда на апликации.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Најинтересно беше што Мазепин го гласаа за возач на денот и на крај воопшто не го дадоа кајронот со гласовите па испаднаа теории дека Ф1 намерно цензурира :pos:
Кога тоа? Во некој момент од гласањето Мазепин водел? Пошто го нема во топ 5 официјално:
1619979642700.png
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Кога тоа? Во некој момент од гласањето Мазепин водел? Пошто го нема во топ 5 официјално:
Прегледај го приврзокот 294202
Па тоа е целата работа, демек цензура правеле. Табелата што секогаш иде при крај на преносот со тоа колку посто од гласовите кој возач освоил овој пат не ја дадоа, оваа листа е отпосле постирана. Веројатно тоа е тоа НЕКОЈ што спомна, ги прават невалидни тие гласови. Е сега работата е што сите тие тролови уште појако ќе гласаат за Мазепин наредните трки, да ги оставеа сега ќе им поминеше меракот.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Близу е Верстапен до Мерцедесите, се надевам ако не успее да ја земе титулата (а многу тешко ќе биде искрено) барем ќе се држи доволно долго време за да ја направи сезоната интересна.

Денес сосема добра трка. Алонсо одличен, малку време му треба да влезе во форма. Тој требаше да биде возач на денот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom