Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

0nline

ЕУ и Нато Антифашист
Член од
8 јануари 2012
Мислења
103
Поени од реакции
58
Ми треба инфо (или понуда), колку е декодирање Sony xpiria E4G од Т-мобиле ?
(со намера сум го земам при обнова на договор)
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
28
Поени од реакции
4
Имам S3 LTE верзија, сакам да му напраам root... само за да инсталирам custom rоm. Дали морам да правам root, или можам да го флешувам и без да биде рутиран телефонот?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Имам S3 LTE верзија, сакам да му напраам root... само за да инсталирам custom rоm. Дали морам да правам root, или можам да го флешувам и без да биде рутиран телефонот?
Не можеш да флешуваш без да биде рутиран ..


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
9 август 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво. Ме интересира дали некој има искуство, или знае некој што има проблем на N9005 при разговор да му се јавува ехо на тој што збори со него и ако има како може да се реши...
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Екран(стакло) за Лумиа 535 има ли некаде и каде? и колку пари е ?[DOUBLEPOST=1442754252][/DOUBLEPOST]итно..........
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Купив пред два дена Samsung galaxy core prime и уште откако првпат го вклучив телефонот ми стои No service и покажува дека нема мрежа а можам да примам и воспоставувам повици.Проблемот е што не можам да праќам смс пораки ( а да примам можам)Ми се појавува ова: currently unable to send your message. It wil be sent when the service becomes available.
И кога ќе одам во Settings поточно mobile networks за да сменам нешто со цел да си го решам проблемот со телефонот ми покажува insert sim card to access networks а веќе имам вметнато картичка.
Знае некој што му е на телефонот и како да го решам овој проблем?
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Купив пред два дена Samsung galaxy core prime и уште откако првпат го вклучив телефонот ми стои No service и покажува дека нема мрежа а можам да примам и воспоставувам повици.Проблемот е што не можам да праќам смс пораки ( а да примам можам)Ми се појавува ова: currently unable to send your message. It wil be sent when the service becomes available.
И кога ќе одам во Settings поточно mobile networks за да сменам нешто со цел да си го решам проблемот со телефонот ми покажува insert sim card to access networks а веќе имам вметнато картичка.
Знае некој што му е на телефонот и како да го решам овој проблем?
Дали ти ја сечеа старата сим картичка за да ја направат микро сим?

Sent from my HTC Desire 510 using Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Купив пред два дена Samsung galaxy core prime и уште откако првпат го вклучив телефонот ми стои No service и покажува дека нема мрежа а можам да примам и воспоставувам повици.Проблемот е што не можам да праќам смс пораки ( а да примам можам)Ми се појавува ова: currently unable to send your message. It wil be sent when the service becomes available.
И кога ќе одам во Settings поточно mobile networks за да сменам нешто со цел да си го решам проблемот со телефонот ми покажува insert sim card to access networks а веќе имам вметнато картичка.
Знае некој што му е на телефонот и како да го решам овој проблем?
Кодиран ти е. Мене така ми правеше со картичка од Оне на телефон купен од Т-Мобиле.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom