Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од Necrophilia, 14 август 2006.

1. gug1

gug1 њњ

Член од:
    14 мај 2011
    Мислења:
    302
    Допаѓања:
    93
    Све комплет 3200ден.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

2. Dreamson

Dreamson

Член од:
    6 септември 2007
    Мислења:
    174
    Допаѓања:
    40
    Со оригинал лцд дисплеј или заменски(кинески)?

3. gug1

gug1 њњ

Член од:
    14 мај 2011
    Мислења:
    302
    Допаѓања:
    93
    заменски'

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

4. DarkValley

DarkValley

Член од:
    11 јули 2014
    Мислења:
    692
    Допаѓања:
    190
    Форматирав таблет и сега ми бара да се најавам со email што бил претходно користен на таблетот. Проблемот е што јас не го знам тој емаил. Дали има некој начин да се доврши форматирањето со нов емаил? Порано знам имаше опција да си направиш и нов меил.

5. gjoko-mkd

gjoko-mkd

Член од:
    8 јануари 2012
    Мислења:
    4.109
    Допаѓања:
    2.575
    Мој колега имаше ваков проблем со ``кинески самсунг`` и одвај се најде мајстор што има ``боксови`` за да се стави нов андроид. Не помага ресет на телефонот, мислам дека мора нов андроид

6. Torte Mobile

Torte Mobile Модератор

Член од:
    29 ноември 2007
    Мислења:
    6.388
    Допаѓања:
    1.484
    Се средува, кој модел е поточно? контакт на ПП

7. KamenLaden

KamenLaden

Член од:
    13 јануари 2015
    Мислења:
    348
    Допаѓања:
    31
    Здраво, ми падна мобилниот ( s7 edge ) и пукна екранот многу малку на ивицата кај што стои копчето за заклучување/отклучување.. Работеше најнормално и тач и се друго одредено време, и еве сеа гледам на сликата се појави линија кај што е пукнатината и почна многу да трепери... Тачот и понатака си работи најнормално ама екранот трепка многу... Ме интересира дали може да се среди екранот да не трепка, без да мењам екран? Затоа што пукнатината е многу мала и воопшто не ми смета, а слушнав дека можело да се направи екранот да не трепка, дека е изместено нешто внатре, но ме интересира мислење од вас, или од некој што имал сличен проблем како мојот, каде да го однесам да го средат..
    Фала многу

Сподели преку: