Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од Necrophilia, 14 август 2006.

 1. gug1

  gug1 њњ

  Член од:
  14 мај 2011
  Мислења:
  302
  Допаѓања:
  93
  Све комплет 3200ден.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 2. Dreamson

  Dreamson

  Член од:
  6 септември 2007
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  40
  Со оригинал лцд дисплеј или заменски(кинески)?
   
 3. gug1

  gug1 њњ

  Член од:
  14 мај 2011
  Мислења:
  302
  Допаѓања:
  93
  заменски'

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 4. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  692
  Допаѓања:
  190
  Форматирав таблет и сега ми бара да се најавам со email што бил претходно користен на таблетот. Проблемот е што јас не го знам тој емаил. Дали има некој начин да се доврши форматирањето со нов емаил? Порано знам имаше опција да си направиш и нов меил.
   
 5. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  4.109
  Допаѓања:
  2.575
  Мој колега имаше ваков проблем со ``кинески самсунг`` и одвај се најде мајстор што има ``боксови`` за да се стави нов андроид. Не помага ресет на телефонот, мислам дека мора нов андроид
   
 6. Torte Mobile

  Torte Mobile Модератор

  Член од:
  29 ноември 2007
  Мислења:
  6.388
  Допаѓања:
  1.484
  Се средува, кој модел е поточно? контакт на ПП
   
 7. KamenLaden

  KamenLaden

  Член од:
  13 јануари 2015
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  31
  Здраво, ми падна мобилниот ( s7 edge ) и пукна екранот многу малку на ивицата кај што стои копчето за заклучување/отклучување.. Работеше најнормално и тач и се друго одредено време, и еве сеа гледам на сликата се појави линија кај што е пукнатината и почна многу да трепери... Тачот и понатака си работи најнормално ама екранот трепка многу... Ме интересира дали може да се среди екранот да не трепка, без да мењам екран? Затоа што пукнатината е многу мала и воопшто не ми смета, а слушнав дека можело да се направи екранот да не трепка, дека е изместено нешто внатре, но ме интересира мислење од вас, или од некој што имал сличен проблем како мојот, каде да го однесам да го средат..
  Фала многу
   

Сподели преку: